Zavrieť

Porady

Ukrajinský kotol na tuhé palivo kde stačí prikladať raz za týždeň

wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Známy mi tvrdil že na výstave Coneco v BA bol akýsi ukrajinec ktorý prezentoval kotol na tuhé palivo, kde sa prikladá iba raz za týždeň a horí to zvrchu. Nič viac neviem ani som o tom nič nenašiel.
Počuli ste o takom niečom niekto?
Usporiadat
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
lubomir999 Pozri príspevok
Ak by ste sa nahodou nudili skuste si tento Litovsky (Litva je v EU davno pred nami a nie je to Rusko ) vyrobok nastudovat pani a potom sa vyjadrovali k veci . Kotol odhorieva a to neznamena ze nebude horiet trebars aj tyzden .
Ja mam priemer 20- 24 hodin na jednu nakladku ak tam nalozim 40-50 kg (makkeho)Ak nakladam standart cca 20-30 horim 12 -16 hod. Teplotu na vystupe mavam aj 70 aj 90 do radiatorov vsak pustam pri minus 15-20 50 stupnovu vodu .
Ja s kotlom Stropuva nemam problem je nad moje ocakavania dobry
Takže ak vydrží max. 24 hodín,tak ten týždeň vydrží horieť asi v júli, ak je v kotolni 32°C a do radiátorov ide nula.
0 0
lubomir999 lubomir999

lubomir999 je offline (nepripojený) lubomir999

Nie ,tyzden hori pri kureni uhlim . Ja kurim drevom preto som pisal o dreve ak by ste si samozrejme precital vsetko co som napisal
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
lubomir999 Pozri príspevok
Nie ,tyzden hori pri kureni uhlim . Ja kurim drevom preto som pisal o dreve ak by ste si samozrejme precital vsetko co som napisal
Však to isté dokáže aj môj Protherm, akurát že výsledkom bude zima v dome, zadechtovaný komín a ušetrenie jedného podpálenia.
0 0
lubomir999 lubomir999

lubomir999 je offline (nepripojený) lubomir999

Však to isté dokáže aj môj Protherm, akurát že výsledkom bude zima v dome, zadechtovaný komín a ušetrenie jedného podpálenia.


No tak potom ani zdaleka to nedokaze .Pretoze kotol STROPUVA kuri v zime ,nedechtuje ani komin ,a hori minimalne trikrat dlhsie ako Vas kotlik
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Všeobecne platí, že z jedného kilogramu dreva pri vlhkosti do 20% získame 4 kWh energie. Pri účinnosti 80% zodpovedá výhrevnosť 1 kg dreva 3,20 kWh.

Takže z 50 kg dreva je 200 kWh energie a to je za 24 hodín priemerná strata domu 8,33 kW.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať