Zavrieť

Porady

EC - Energeticke Centrum - co su zac ?

... nedavno ku nam zazvonil, ze ponuka zlavu na elektricku energiu, nasledne chcel vidiet zmluvu ktoru mame .. kukam nanho, ze naco vam je zmluva ? ze aky mame odber .. potom rozmyslam, ze ked ponuka zlavu 5-7% a nevie aky mame odber, ako vie ze kolko bude zlava ? .. a uz vytahoval nejake papiere ze podpisat zmluvu, tak som ho stopol ze ked nieco tak pridem na pobocku, urcite nic nechcem .. dal mi nejaky cennik a ked som vosiel dnu, som zistil ze to nie je ZSE ale nejake EC.

takze bacha ludia, maju prejav ako keby boli sucasny dodavatel teda ZSE ale nie su - mam dojem, ze je to kvoli nabudeniu doveryhodnosti ze clovek vytiahne zmluvu ... a kedze maju takuto formu prezentacia, uz len z toho titulu nechcem od nich nic ! .. mate aj vy skusenosti s nimi ?
navyse, ako kazdy odrbavac, povie meno a nazov firmy tak rychlo ze ani na druhe opytanie clovek nevie co povedal .. (tuto by som pouzil par nadavok, bo mi je luto tych naivnych dochodcov, ktori v dobrej viere ukazu a podpisu vsetko)

btw: hlavna stranka im nefunguje a uz to nie je doveryhodne ze menia len tak webstranku / y ..
Usporiadat
gusz gusz

gusz je offline (nepripojený) gusz

Takze jezisi :
Keby si poriadne cital moj prispevok a trochu sa zamyslel co asi chcem, tak nevolas jeziska na pomoc, ale radsej si tisko.
Vobec nemam v umysle niekoho udavat, ba ani EC, predstav si.
Islo mi len o pravnicke info, ci je ta zmluva vobec platna, ked nie je dokazatelne mnou podpisana a organizacia nedisponuje ziadnym mojim poverenim inej osobe , zmluvu podpisat.
O podvod z jej strany by ani pravnicky neslo, kedze ziskanie podpisu bolo 1 z vyssie uvedenych sposobov, co je preukazatelne.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

gusz Pozri príspevok
Takze jezisi :
Keby si poriadne cital moj prispevok a trochu sa zamyslel co asi chcem, tak nevolas jeziska na pomoc, ale radsej si tisko.
Vobec nemam v umysle niekoho udavat, ba ani EC, predstav si.
Islo mi len o pravnicke info, ci je ta zmluva vobec platna, ked nie je dokazatelne mnou podpisana a organizacia nedisponuje ziadnym mojim poverenim inej osobe , zmluvu podpisat.
O podvod z jej strany by ani pravnicky neslo, kedze ziskanie podpisu bolo 1 z vyssie uvedenych sposobov, co je preukazatelne.
pravne je taka zmluva neplatna-ale problem je v tom ze EC neakceptuje nic a pravdebodobne by to muselo ist sudnou cestou,kde su nejake naklady na pravnika a dokazovanie a je to na dlhe lakte,stoji to nielen financie ale aj cas a nervy a na to ty hajzly vsadzaju.
zmluva by bola pravoplatna iba v pripade ak by mama mala prislusne splnomocnenie a podpisala ju svojim menom,zmuvy sa mozu podpisovat iba vlastnym menom,vynimku tvori iba pozbavenie svojpravnosti.
pravne riziko vidim v moznosti ze by mohli od tvojej mamy mohli vymahat sposobene skody ako naklady sudneho konania,administrativne naklady,poplatky,odmenu sprostredkovatela-zalezalo by ako by dopadli sudne konania,od zazemia a sikovnosti pravnikov-mama v ziadnom pripade nema trestnopravnu zodpovednost ale v pripade obciansko-pravneho konania je to komplikovanejsie ked predpokladam ze tam neboli svedkovia a bude to tvrdenie obchodneho zastupcu proti tvrdeniu vasej matky a pochybujem ze zastupca prizna natlak alebo navadzanie na podpis.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať