Zavrieť

Porady

Zlomená stolička-zaplatiť či ako?

som jeden MIRCO
Zdravím všetkých.
Poprosím o radu ako postupovať v prípade ak moje dieťa zlomilo v škole stoličku. Syn sa na nej hojdal čo poznáme všetci. Stalo sa to asi 2 mesiace dozadu no mňa škola o ničom nevyrozumela. Dnes mi volala triedna učiteľka môjho syna že to mám prísť doriešiť do školy lebo inak mu nemôže vydať vysvedčenie a povedala že to mám doriešiť s ekonómkou. Pýtal som sa syna čo sa vlastne stalo a povedal to čo som písal. Hojdal sa a stolička povolila. Školník ju zobral zavaril a stolička sa používa naďalej. Ekonómka povedala synovi že budem platiť v rozmedzí od 49 až 60 €.

Myslíte že je to správny postup školy?

Mne sa to prinajmenšom zdá trošku neseriózne že ma neinformovali o ničom a zrazu chcú peniaze.

MIRCO
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Michal-L1 Pozri príspevok
Vážená pani, škola je poistená ak dôjde ku škode na majtku. Na druhej strane škola nevie preukázať úmyselné poškodenie tohto majetku zo strany žiaka - vášho syna, takže nemyslím si, že by ste mala niečo platiť. Taktiež v prípade náhrady škody sa nemôže vychádzať s nadobúdacej ceny stoličky, avšak z ceny zostatkovej, čo znamená, že táto cena je omnoho nižšia. V prípade ak stoličku pracovník školy zavaril a používa sa ďalej škoda na majetku nevznikla. Skôr by som sa zaoberal otázkou, či takto značne opotrebbované stoličky mohli Vášmu dieťaťu spôsobiť ujmu na zdraví, nakoľko na základe toho, že sa zlomila ide o preukazateľné opotrebovanie ktoré môže mať za následok spôsobenie ujmy na zdraví. V žiadnom prípade ja by som neplatil škole nič, škola je povinná Vášmu synovi vydať vysvedčenie, nakoľko je to jeho vysvedčenie a on nie je zodpovedný za škodu, nakoľko predpokladám že nie je plnoletý a vy zodpovedáte za neho. Vysvedčenie je však vystavené na jeho meno a zadržovanie vysvedčenia v danomprípade nie je možné. Argumentujte tým, že predmetná stolička mohla spôsobiť vášmu synovi ujmu na zdraví, nech Vám predložia doklady o kúpe stoličky a taktiež nech vám predložia doklad o vykonaní zvárania stoličky, nakoľko pokiaľ to opravil školník ako zamestnanc školy, ktorému to vyplýva s pracovne náplne, nemôžu Vám jeho prácu dať opätovne zaplatiť.
...môj to človek ...

V podstate by som celý tento príspevok sformuloval tak , že text by smeroval riaditeľovi/ke školy a mohli by ma .....oné ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať