Zavrieť

Porady

Finty obchodnych retazcov

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Obycajne pri nakupe si davam velky pozor na vsetky atributy tovaru, ale dnes ma dostali, normalne som z toho bola vytocena. Cestou z Bratislavy som sa zastavila v Lidli vo Vrabloch, rada tam nakupujem najma ovocie, zeleninu, ale aj mliecne vyrobky a oci mi padli na prekrasne ceresne, tmave, velke, tvrde, no uzasne, kedze u nas je uz po ceresniach, hned som si predstavila kysnuty kolac s posypkou, pozriem na cenu - 0,33 eur, ani sa mi to nechcelo verit, tak som si nabrala, nastastie len na ten kolac , ked som zaplatila nakup, tak som ho prebehla ocami a pozeram ako puk, za 38 dkg ceresni 1,30 eur, no obratila som sa naspat, este raz tu cenu pozriet, tak je. Tak som isla k pokladni, ze im to zle nahadzuje, no a pani pokladnicka ma tak nastvala, ze az. Je to vraj v poriadku, lebo tych 0,33 eur je za 10 dkg a teda cena je spravna a ze je to tam aj napisane, no to som uz overovat nesla, ale som sa riadne rozculila, kto to kedy videl, takto ludi podvadzat. A este pani zastupkyna mi prisvedcila, ze ano vacsinou si to zakaznici nevsimnu. Fakt podraz. Mali by sme na to ludi takto upozornit.
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

expeert Pozri príspevok
Áno ono sa to tak označuje, ale malými písmenami...
Veľkými písmenami môžu označovať akúkoľvek jednotku, zaujímavé je to napr. vtedy, keď sú to dva identické výrobky, jeden menšie balenie napr. 100g a druhý väčšie balenie 200g a pri tomto je napísané AKCIA, pričom keď človek pozrie jednotkovú cenu za kg, tak zistí že tie menšie kúpi v tom istom množstve bez akcie lacnejšie...
Inak, koľkí z vás prestanú chodiť do toho-ktorého obchodu keď ich takto oklamú?? Väčšine príde domov leták, kde je zase nejaká akcia a nechá sa oklamať zase - a človek si aj tak nenavyberá, klamú v každom obchode..
máš pravdu - napr. v tescu na zp som veľmi dlho kupoval nescafé tuším 2x 10 namiesto 1x 20 balení 3v1. to 2x 10 vyšlo lacnejšie ako 1x20
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
srska Pozri príspevok
Direktíva 84/450/EHS
"Jednotková cena" znamená konečnú cenu, vrátane DPH a všetkých ďalších daní, za jeden kilogram, jeden liter, jeden meter, jeden meter štvorcový, alebo jeden meter kubický výrobku, alebo inú samostatnú jednotku množstva, ktorá je hojne a bežne používaná v členskom štáte čo sa týka marketingu špecifických výrobkov.
čerešne - jednotková cena 10dkg??? ee!
Ad 1. Direktíva - Smernica, tá je záväzná pre štáty, ktorým je určená http://www.euroinfo.gov.sk/europedia...-pravo-96.html
Ad 2. alebo inú samostatnú jednotku množstva, ktorá je hojne a bežne používaná v členskom štáte čo sa týka marketingu špecifických výrobkov. - bežne sa v obchodoch pýta 10 deka šunky
Ad 3. čl. 7 ústavy SR hovorí o princípe, akým sa implementujú medzinárodné normatívne právne akty do právneho systému SR. Ak teda nájdeš zákon, vyhlášku alebo niečo všeobecne záväzné, potom ti dám za pravdu a podám žalobu na LIDL
1 0
expeert expeert

expeert je offline (nepripojený) expeert

Len na zamyslenie, keby boli čerešne za 0,33€/kg - daň je 20%, marža obchodu nech je 10%, nerátajúc dovoz, keby ste tie čerešne doniesli aj sami do obchodu, oberali by ste ich za 0,22€ - 6Sk za kg?? Alebo žeby už aj čerešne dovážali z Číny??
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja patrím medzi tých "protivných" zákazníkov, ktorí si vždy kontrolujú, či moja cena súhlasí s ich cenou. Ak nie, reklamujem, vrátim, ... Už som raz nechala pokladníčke celý nákup, polovica vyložená na páse nenablokovaná, polovica nablokovaná, uložená v košíku. Natrafila som totiž na takú "milú" pokladníčku, ktorá začala robiť hrozné scény, keď som ju upozornila, že v regále majú ale úplne odlišnú cenu, a nemala som čas riešiť to s vedúcou, ani chuť počúvať jej jačanie, tak som odišla. Do toho obchodu chodím stále, pokladníčky vedia, že si kontrolujem nákup a nezrovnalosti reklamujem, dotyčná pani tam pracuje stále, vždy ma pekne pozdraví.. Už sa mi raz dokonca stalo, že som čosi kupovala v tomto reťazci, ale nablokovali mi vyššiu cenu. Po mojej poznámke, že za tú cenu to nechcem, pani pokladníčka urobila storno, spýtala sa ma, aká je uvedená cena v regále a nablokovovala mi tú. A to som zase ja čumela ako puk .
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Mgr.Shrek Pozri príspevok
Ad 1. Direktíva - Smernica, tá je záväzná pre štáty, ktorým je určená http://www.euroinfo.gov.sk/europedia...-pravo-96.html
Ad 2. alebo inú samostatnú jednotku množstva, ktorá je hojne a bežne používaná v členskom štáte čo sa týka marketingu špecifických výrobkov. - bežne sa v obchodoch pýta 10 deka šunky
Ad 3. čl. 7 ústavy SR hovorí o princípe, akým sa implementujú medzinárodné normatívne právne akty do právneho systému SR. Ak teda nájdeš zákon, vyhlášku alebo niečo všeobecne záväzné, potom ti dám za pravdu a podám žalobu na LIDL
ale nie 10 dekov čerešní

a naviac:
Jednotková cena nemusí byť označená, ak sa rovná predajnej cene;
Pri výrobkoch predávaných vo veľkom množstve (to znamená výrobky, ktoré nie sú balené a merajú (vážia) sa v prítomnosti spotrebiteľa) musí byť označená len jednotková cena;
Naposledy upravil srska : 27.06.11 at 20:53
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

durisovad Pozri príspevok
Ze sa nehanbia predavat ceresne za taku vysoku cenu, ved tento rok ich bolo viac ako sa da vobec zjest. A ako aj poradaci pisali, tento rok boli bez cervikov.
No prezraď za koľko centov za kg by si bola ochotná ich oberať?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_ Pozri príspevok
tak toto presne bolo u nás minulý týžden v tescu - mali nejaký olej v akcii - aj veľké červené koleso s napisom akcia. Akurat tento sa im minul a naložili tam kľudne olej o 50 centov na liter drahší. Ten drahší samozrejme absolútne neoznačili, nebol označený ani vo vedľajšom regali. Keď som sa sťažovala, tak mi povedali, že nestihli dať novú cenovku a akciu nemôžu dať dole, lebo poobede ten akciovy olej doplnia. najkôr som myslela, že to pojdem aj odfotiť, ale potom som sa na to vykašlala. Ale nebolo by odveci naozaj tieto veci fotiť a niekde umistňovať - hneď by sa videlo, čo je náhoda, omyl a čo premyslený krok
Nemala si sa dať, ja som takto kupoval polievky, označené ako akcia ale zabudli dať dole akciovú cenu, a ja som trval že chcem tovar za takú cenu ako je to vyznačené, a ony že aby som tovar vrátil ak ho nechcem za neaakciovú cenu, nakoniec vedúca povolila ale predo mnou strhla cenovku. To sa ani na trhovisku nedeje že mám vypísanú nižšiu a predávam za vyššiu veď by ma zbili.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

presne tak, na dobré mravy nepotrebujem európske vyhlášky
1 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
srska Pozri príspevok
ale nie 10 dekov čerešní

a naviac:
Jednotková cena nemusí byť označená, ak sa rovná predajnej cene;
Pri výrobkoch predávaných vo veľkom množstve (to znamená výrobky, ktoré nie sú balené a merajú (vážia) sa v prítomnosti spotrebiteľa) musí byť označená len jednotková cena;
Myslím, že teraz je to len o tom, či sa dekagram považuje za jednotku, v zmysle zákona o ochrane spotrebiteľa alebo nie.
Podľa môjho názoru áno, lebo presne vyjadruje množstvo a jej násobením a delením je možné určiť cenu toho ktorého množstva predávaného výrobku.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

expeert Pozri príspevok
Len na zamyslenie, keby boli čerešne za 0,33€/kg - daň je 20%, marža obchodu nech je 10%, nerátajúc dovoz, keby ste tie čerešne doniesli aj sami do obchodu, oberali by ste ich za 0,22€ - 6Sk za kg?? Alebo žeby už aj čerešne dovážali z Číny??
A koľko by mali stáť domáce čerešne na trhu od pestovateľa?
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

pavol54 Pozri príspevok
No prezraď za koľko centov za kg by si bola ochotná ich oberať?
Keď vezmeme do úvahy, že brigádnik dostane dnes na Slovensku max. 2 eurá za hod., tak množstvo čerešní srdcoviek čo sú dnes na pultoch sa dá obrať cca 4 až 5 kg, možno i viac.
(Pred týždňom sme doma oberali menšie višne.)
Staršie, najmä bratislavské ročníky, si budú pamätať, že na marhule sa chodilo do Petržalky - do súkromných záhrad. Marhule sa kupovali na zaváranie za prádlové koše.
Kde sú tie časy. A to boli päťdesiate roky.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

buchač Pozri príspevok
...to nie je podraz ...to je obchodná politika , ktorá len využíva nedokonalosť a povedzme si aj na rovinu CHAMTIVOSŤ slovenského národa ................či ?????

Mal niekto možnosť vidieť ,ako sa správajú dôchodcovia pri nákupe vajec,kurčiat v akciových cenách ????
Do obchodného centra to ledva dôjde ...ale akonáhle má k dispozícií vozík a sťa mávnutím čarovného prútika nepotrebuje bakuľky ,barličky ( tiesú okamžite vo vozíku ) ...
...o " premiestňovaní " tovaru z cudzieho vozíka do tohosvojho ani radšej nevravím ...

Vajcia sa berú na stovky , kurčatá na kartóny ...paleta za mžik je prázdna ...

Alebo



...a že na Slovensku ľudia peňazí nemajú ...
Prepáč, ale riadne si sa vyznamenal. Keď už nemáš sociálne cítenie, tak aspoň analyzuj.
Väčšie množstvá? Dôchodcovia ak si berú viac, tak väčšinou berú pre svojich mladých, ktorí sú v zamestnaní.
Žeby názor z pohľadu sbs-kára?
Ak by si chcel dopriať dnes dôchodca iba pol kg sezónneho ovocia denne čo činí cca 45 eur mesačne pri cca 300 eurovom dôchodku, tak to je slušný odliv. Hlavne ak žije sám bez partnera, a hradí si výdaje na bývanie sám.
Ak by si nevedel, tak v súčasnosti je na Slovensku 360 eur. priemerný dôchodok. Koľkí si odpracovali aj 40 rokov a majú iba 200 eur. Genocída.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

K cene čerešní:
V piatok som išla na centrálne trhovisko špeciálne pre čerešne a dokúpiť letničky.

Čerešne stáli od 2 do 3,6 eur.
Po 2 boli lepkavé, bez lesku, nemali tú tvrdosť čo ostatné. Čiže staré.
Po 2, 5 až 3 veľmi pekné, lesklé, veľké.
Pri cene 3,6 eura bolo uvedené - Dunajská Lužná. Neviem či je to sorta, alebo pôvod čerešní. Či sorta alebo pôvod, som iba rada. Ak pôvod, tak som rada že rástli v okruhu do 50-tich km od môjho bydliska. Takéto informácie môžem iba privítať. (I keď je to pár km pod Slovnaftom, a prúdenie vzduchu je väčšinou severojužné.)
Boli krásne, veľmi sa nelíšili od strednej cenovej kategórie, viditeľný rozdiel bol iba v tom, že mali skoro všetky prasklinky okolo stopky.

Zobrala som oboje. Skutočne sú tento rok bez červíkov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
katalóg Pozri príspevok
Prepáč, ale riadne si sa vyznamenal. Keď už nemáš sociálne cítenie, tak aspoň analyzuj.
Väčšie množstvá? Dôchodcovia ak si berú viac, tak väčšinou berú pre svojich mladých, ktorí sú v zamestnaní.
Žeby názor z pohľadu sbs-kára?
Ak by si chcel dopriať dnes dôchodca iba pol kg sezónneho ovocia denne čo činí cca 45 eur mesačne pri cca 300 eurovom dôchodku, tak to je slušný odliv. Hlavne ak žije sám bez partnera, a hradí si výdaje na bývanie sám.
Ak by si nevedel, tak v súčasnosti je na Slovensku 360 eur. priemerný dôchodok. Koľkí si odpracovali aj 40 rokov a majú iba 200 eur. Genocída.
...nie ...........už by si mohol vedieť, že ja NIKDY do vetra nevravím ...aj keď som aj u SBS robil , ale iné objekty som mal na starosť .

Názor , podotýkam , z tej druhej strany pohľadu ,t.j. zo strany zamestnanca , ( manželka robila v hypermarkete ) , takže všetky info čerpám/pal som z prvej ruky ...

Niekto tu spomínal cenovky , dopĺňanie tovaru a podobné procesy ...akcie na tovar ...
No nik nevie ,čo to obnáša , nakoľko v tých letákoch nie sú len tie ( respektíve všetky ) položky danej zlacnenej akcie ...
Všetky hypermarkety majú sídlo v Blave ...poväčšinou na stoličkách product managera sedia mladí - nevybehaní , neskúsení ...bez praxe vysokoškoskí vzdelaní ľudia . No títo si myslia , že titul im aj okrem " vedomostí " aj rozum dal ...do týchktorých akcií sú aj nanútení , raz darmo , lobby je lobby ...
Následne sa materiál mailom pošle na jednotlivé pobočky ...samozrejme v noci a ráno sa zamestnanci môžu zošaliť od roboty ...na jednom oddelení sú na smene cca 1 - 3 ...!!!!!!!!!
Vyrobiť pútače , vytlačiť cenovky - tie dať ku príslušnému tovaru a ten samozrejme aj do regálov dať ...hm , pravidelne sa stáva , že regále sú pripravené a tovar je ešte len vo výrobnej linke a nieto ešte na ceste ...
Pritom z jednej strany pindy od šéfstva a z druhej strany zasa nervozita , nadávky , sťažnosti , hlúposť , neinformovanosť kupujúcich - nanásytných slovákov ....

Ozaj ...aj tých SBS chlapcov tam je tiež pomenej ...nie každý je ochotný za 2 €/hod robiť zo seba debila ...


Toto nie je analýza , to je holý fakt ...čistý reál ,na vracanie niekedy ...

Ku dôchodkom sa nevyjadrujem , bolo by to asi nemiestne ...len si neodpustím , že ten , čo robil 40 rokov a má dôchodok tých 200 € , tak asi ani zárobok nebol bohvieaký....
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
srska Pozri príspevok
Direktíva 84/450/EHS
"Jednotková cena" znamená konečnú cenu, vrátane DPH a všetkých ďalších daní, za jeden kilogram, jeden liter, jeden meter, jeden meter štvorcový, alebo jeden meter kubický výrobku, alebo inú samostatnú jednotku množstva, ktorá je hojne a bežne používaná v členskom štáte čo sa týka marketingu špecifických výrobkov.
čerešne - jednotková cena 10dkg??? ee!
A ked predavaju v stankoch oriesky, alebo Fornetti, tiez je cena za 100g, co Ty na to? ))
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Gina Er Pozri príspevok
pri každom tovare na cenovke je jednotková cena,alebo cena za kus.treba ČÍTAŤ !!
ale poznám z vlastnej skúsenosti,že keď je na polici tovar X a pod ním cena 1,- a vedľa je tovar Y a pod ním cena 2,- tak zákazník si vezme ten drahší tovar a bude sa do krvi hádať,že tam bola tá nižšia cena.
Ale 10 Dg nie je jednotková cena, tá je za 1 kg
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

medvedik21 Pozri príspevok
A ked predavaju v stankoch oriesky, alebo Fornetti, tiez je cena za 100g, co Ty na to? ))
z direktívy....
· Členské štáty sa môžu zbaviť povinnosti označenia jednotkovej ceny výrobkov, pri ktorých by takéto označenie nebolo užitočné kvôli charakteru výrobkov alebo účelu alebo by pravdepodobne spôsobilo zmätok;
(bavili sme sa o čerešniach, nie o šunke, vlašáku, orieškoch, .... )
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

katalóg Pozri príspevok
Keď vezmeme do úvahy, že brigádnik dostane dnes na Slovensku max. 2 eurá za hod., tak množstvo čerešní srdcoviek čo sú dnes na pultoch sa dá obrať cca 4 až 5 kg, možno i viac.
(Pred týždňom sme doma oberali menšie višne.)
Staršie, najmä bratislavské ročníky, si budú pamätať, že na marhule sa chodilo do Petržalky - do súkromných záhrad. Marhule sa kupovali na zaváranie za prádlové koše.
Kde sú tie časy. A to boli päťdesiate roky.
No vidíš a to znamená že 1 kg oberania stojí cca 0,4€, kde stravné, kde je manipulácia kde je preprava, skladovanie a to už nehovorím o zisku podnikateľov v distribučnom reťazci.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

buchač Pozri príspevok
...nie ...........už by si mohol vedieť, že ja NIKDY do vetra nevravím ...aj keď som aj u SBS robil , ale iné objekty som mal na starosť .

Názor , podotýkam , z tej druhej strany pohľadu ,t.j. zo strany zamestnanca , ( manželka robila v hypermarkete ) , takže všetky info čerpám/pal som z prvej ruky ...

Niekto tu spomínal cenovky , dopĺňanie tovaru a podobné procesy ...akcie na tovar ...
No nik nevie ,čo to obnáša , nakoľko v tých letákoch nie sú len tie ( respektíve všetky ) položky danej zlacnenej akcie ...
Všetky hypermarkety majú sídlo v Blave ...poväčšinou na stoličkách product managera sedia mladí - nevybehaní , neskúsení ...bez praxe vysokoškoskí vzdelaní ľudia . No títo si myslia , že titul im aj okrem " vedomostí " aj rozum dal ...do týchktorých akcií sú aj nanútení , raz darmo , lobby je lobby ...
Následne sa materiál mailom pošle na jednotlivé pobočky ...samozrejme v noci a ráno sa zamestnanci môžu zošaliť od roboty ...na jednom oddelení sú na smene cca 1 - 3 ...!!!!!!!!!
Vyrobiť pútače , vytlačiť cenovky - tie dať ku príslušnému tovaru a ten samozrejme aj do regálov dať ...hm , pravidelne sa stáva , že regále sú pripravené a tovar je ešte len vo výrobnej linke a nieto ešte na ceste ...
Pritom z jednej strany pindy od šéfstva a z druhej strany zasa nervozita , nadávky , sťažnosti , hlúposť , neinformovanosť kupujúcich - nanásytných slovákov ....

Ozaj ...aj tých SBS chlapcov tam je tiež pomenej ...nie každý je ochotný za 2 €/hod robiť zo seba debila ...


Toto nie je analýza , to je holý fakt ...čistý reál ,na vracanie niekedy ...

Ku dôchodkom sa nevyjadrujem , bolo by to asi nemiestne ...len si neodpustím , že ten , čo robil 40 rokov a má dôchodok tých 200 € , tak asi ani zárobok nebol bohvieaký....
Z velkej časti sa da súhlasit,ale s tým že niekto málo zarobil,nuž bohužial ale výška zárobku ešte nič nesvedči o tom či niekto robil poctivo alebo nie,teraz sú dobré plateni až na výnimky také profesie ako manažer,analytik a pod bez ktorých by sme sa aj zaobišli.Je to tak s tými manažermi v hypermarketoch že nemajú prehlad a nič nevedia,ale na jednej strane sú tam zamestnanci čo makajú,ale je aj taká skupina zamestnancov,asi po známosti čo to fláka/osobne takých poznám,ale to asi funguje skor v malých mestách /,alebo na to nemajú,v Tescu pri pokladni my namiesto oranžovej papriky nablokovala žltú podstatne drahšú /ak si to nevšimnem, oblafnú ma o 30% ceny nákupu/, to isté sa my stalo pri halaszlé a pod, nechodim tam často a takmer každý 3 nákup bol z niečím problém a neviem či iba čírou náhodou sa nikdy nestalo aby sa pomylili v moj prospech.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
trisestri Pozri príspevok
Z velkej časti sa da súhlasit,ale s tým že niekto málo zarobil,nuž bohužial ale výška zárobku ešte nič nesvedči o tom či niekto robil poctivo alebo nie,teraz sú dobré plateni až na výnimky také profesie ako manažer,analytik a pod bez ktorých by sme sa aj zaobišli.Je to tak s tými manažermi v hypermarketoch že nemajú prehlad a nič nevedia,ale na jednej strane sú tam zamestnanci čo makajú,ale je aj taká skupina zamestnancov,asi po známosti čo to fláka/osobne takých poznám,ale to asi funguje skor v malých mestách /,alebo na to nemajú,v Tescu pri pokladni my namiesto oranžovej papriky nablokovala žltú podstatne drahšú /ak si to nevšimnem, oblafnú ma o 30% ceny nákupu/, to isté sa my stalo pri halaszlé a pod, nechodim tam často a takmer každý 3 nákup bol z niečím problém a neviem či iba čírou náhodou sa nikdy nestalo aby sa pomylili v moj prospech.
...manželka bola manažérka oddelenia ...dovolím si tvrdiť dokonca , že mala oveľa viac skúseností a aj vedomostí ako sám majvyšší ...a opakujem , tvrdím , že vysoká školanie nie je všetko ...
...neskromne poviem , že veľa zamestnacom bolo ľúto , keď odišla ...
Aj minister Galko bol riaditeľ jedného supermarketu ....a ajhľa ako riadi " a múdro " ministerstvo obrany ...
...v pokladniach sú poväčšinou brigádnici , tým je všetko šuma fuk ...len aby manko nemali ...

Jedná vec je istá ...tu nejde ani tak o finty reťazcov ...tu ide fakt o neskúsenosť poniektorých zákazníkov .
Predsa na akciových letákoch je jasne napísané :
- ceny sú " od " ....
- cena je za 1 ks taká a za 2 ks onaká ...
- cena 1 + 1 znamená fakt len to jedno ...
atď
Jedným dychom ale musím dodať , že práve tie poznámočky sú písané , ako vždy , tým malým písmom a aj to je ešte málo zvýraznené ...ako na tých rôznych právnych dokumentoch ...

Raz som už dal jednu radu ...
Nie je potrebné , skôr naopak , hádať sa alebo vybavovať si účty s niekým na ploche ,
Stačí ísť na info ( to býva vždy pri vchode do priestoru ) a dať si zavolať " vedúceho dňa " ...ten je tam na takéto situácie , on to rieši ...
A že sú to niekedy " problémy " , to vedia posúdiť z vlastnej skúsenosti len oni ...niekedy na mašľu...niekedy na smiech...niekedy na plač...niekedy na zabitie zákazníka alebo seba...
Ale aby bolo jasné , neobhajujem nejak reťazce , nemám záujem ...ide mi len a len o jasný pohľad na vec z oboch strán barikády ...
Veď aj účtovníci neustále pindy majú na tých svojich klientov a tiež sú platení za tú svoju prácu .............či ....?
Sa seba ???...prácu účtovníka nepoznám , takže si ani netrúfam zabŕdnuť do tejto problematiky , aj keď by sa dalo , no nemienim zo seba blba robiť ...

...dôchodky ???...bez urážky ...ak niekto 30 - 40 rokov robil slabo ohodnotenú prácu a pritom bohovo poctivá bola tá práca vykonávaná , tak aj potom samozrejme je aj ten dôchodok teraz taký ...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať