Zavrieť

Porady

PN v case skoncenia poberania podpory

beas beas

beas je offline (nepripojený) beas

Dobry den.
Moj problem je ten, ze manzel bol 6 mesiacov na UP a poberal podporu, ale v priebehu toho mu zistili vazne ochorenie,( 20.6. mal posledmu davku v nezamestnanisti a 23.6. mu vyoperovali obličku) musel podstupit operaciu obličky a mna by zaujimalo ako ma postupovat aby mal aspon daky prijem, alebo takyto clovek, ktory odpracoval 25 rokov nema narok uz na nic?
Neviem ako dlho bude PN a teraz nebude mat žiadny príjem, alebo ako a co treba urobit aby dostal aspon tych cca 200,-€ co mal podporu. dakujem
Usporiadat
beas beas

beas je offline (nepripojený) beas

ved chodim, tlacivo som vytlacila, ale niektore veci tam neviem vyplnit teda neviem co tam mam napisat vlastne kolonky 10 a 11. Ak sa to da poslat aj postou tak to asi radsej poslem, len by som bola nerada, aby som ho prihlasila a bude treba platit im a oni nam nic.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

beas Pozri príspevok
ved chodim, tlacivo som vytlacila, ale niektore veci tam neviem vyplnit teda neviem co tam mam napisat vlastne kolonky 10 a 11. Ak sa to da poslat aj postou tak to asi radsej poslem, len by som bola nerada, aby som ho prihlasila a bude treba platit im a oni nam nic.
No vypisuješ krížikom hore prihláška, DPO,
Potom vypíšeš klasika kolonky 2 a 3. A potom kolonku 11. kde dáš dátum vzniku NP napríklad 10.7.2011 , vypíšeš vymeriavací základ min. je 329,06 eur viac tam nevypisuješ.
NO a v 12 kolonke napíšeš dátum vyplnenia formulára tj. napr. 5.7.11 a formulár vyplnil : Meno manžela .. a podpíše sa

Inde nič nemusí vypisovať na RL FO.

No a už 12.7.11 ked bude mať vypísanú novú PN tak mu od toho dňa začnú platiť, potom príde domov list, kde budú uvedené údaje teda VS, KS, číslo účtu kde treba zaslať peniaze .. aby platili potom oni ..
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

beas Pozri príspevok
ved chodim, tlacivo som vytlacila, ale niektore veci tam neviem vyplnit teda neviem co tam mam napisat vlastne kolonky 10 a 11. Ak sa to da poslat aj postou tak to asi radsej poslem, len by som bola nerada, aby som ho prihlasila a bude treba platit im a oni nam nic.
10 - nevyplňaš.
11 - len prvý riadok. Dátum vzniku nem. poistenia = najskôr dátum doručenia prihlášky. Preto je lepšie isť s ňou osobne a dať si potvrdiť na kopii prevzatie. Vymeriavací základ si určí sám, najmenej 329,06€, maximum 1116,75€. Platí sa 4,4 % z určeného vymer.základu.
0 0
beas beas

beas je offline (nepripojený) beas

zatial velmi pekne dakujem za pomoc. velmi ste mi pomohli!! a ako treba postupovat, keby ziadal o invalidny dochodok a mal by ho priznany , nechat takto registrovane alebo postupovat inak? ale ten dochodok moze asi zacat vybavovat az ked bude doma z nemocnice ze? predpokladam, ze inv, dochodok by mu mali priznat ked tam bol nador a teraz ma este stale dake komplikacie. dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

beas Pozri príspevok
zatial velmi pekne dakujem za pomoc. velmi ste mi pomohli!! a ako treba postupovat, keby ziadal o invalidny dochodok a mal by ho priznany , nechat takto registrovane alebo postupovat inak? ale ten dochodok moze asi zacat vybavovat az ked bude doma z nemocnice ze? predpokladam, ze inv, dochodok by mu mali priznat ked tam bol nador a teraz ma este stale dake komplikacie. dakujem
ak by mu priznali invaliditu nad 70 %, nemá nárok na nemocenské z DNP. Myslím, že prehodnocovaním zdravotného stavu sa SP pár mesiacov ešte zaoberať nebude.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

beas Pozri príspevok
zatial velmi pekne dakujem za pomoc. velmi ste mi pomohli!! a ako treba postupovat, keby ziadal o invalidny dochodok a mal by ho priznany , nechat takto registrovane alebo postupovat inak? ale ten dochodok moze asi zacat vybavovat az ked bude doma z nemocnice ze? predpokladam, ze inv, dochodok by mu mali priznat ked tam bol nador a teraz ma este stale dake komplikacie. dakujem
Ked bude aktuálne žiadať o dôchodok, tak sa budeš na porade informovať. Teraz porieš mng. a jeho PN. Aj tak počas PN by mu SP neprehodnotila jeho zdravotný stav.
Návrh na ID dáva lekár, a na PN musí byť mng. dlhšie.
0 0
beas beas

beas je offline (nepripojený) beas

dakujem. a pochopila som asi spravne, ze teraz v kazdom pripade ho treba prihlasit ako DPO a tahat PN , kym nepride rad na ID. asi sa vela pytam, ale potrebujem mat aku taku istotu dopredu, hoci teraz je najdolezitejsie aby sa mu stav zlepsil! a da sa z DPO kedykolvek odhlasit? pytam sa preto, lebo uz dopredu sa bojim aby som vladala vsetko platit.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

beas Pozri príspevok
dakujem. a pochopila som asi spravne, ze teraz v kazdom pripade ho treba prihlasit ako DPO a tahat PN , kym nepride rad na ID. asi sa vela pytam, ale potrebujem mat aku taku istotu dopredu, hoci teraz je najdolezitejsie aby sa mu stav zlepsil! a da sa z DPO kedykolvek odhlasit? pytam sa preto, lebo uz dopredu sa bojim aby som vladala vsetko platit.
Ano z DPO sa dá kedykoľvek odhlásiť, presne na takom istom liste ako sa prihlasuje.
A počas PN odvody do SP za DNP neplatíš ... akurát za pár dní od prihlásenia k začatiu PN , ak to budú dva dni tak zaplatíš za dva dni odvody .. ak to bude týžden tak zaplatíš za týždeň odvody....
1 0
beas beas

beas je offline (nepripojený) beas

este raz velmi pekne dakujem. a posledna otazka mam to teda poslat postou doporucene alebo osobne? a aky si mam dat ten vymeriavaci zaklad? a este vam neleziem na nervy?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

beas Pozri príspevok
este raz velmi pekne dakujem. a posledna otazka mam to teda poslat postou doporucene ak pošleš doporučene, tak začiatok poistenia posuň o pár dní teda napr. k 10.7.2011 aby to stihlo prísť, lebo ináč to neakceptujú
alebo osobne? lepšie osobne, ale môžu vymýšlať, že to má priniesť manžel a také veci ... skúste osobne, a ked budú vymýšľať tak potom doporučene poštou a aky si mam dat ten vymeriavaci zaklad? minimum je 329,06 maximum 1116,75 eur ... môžeš kľudne dať aj napr. 500 eur to je jedno, lebo aj tak prvých 26 týždňov budú platiť PN z 329,06 eur. A nezabudni platí sa 4,4% z určeného VZ .. minimálne sa platí mesačne
329,06 eur VZ = 14,47 eur mesačne
500 € VZ = 22 eur mesačne
1116,75 eur VZ = 49,13 eur mesačne

a este vam neleziem na nervy?
nech sa manželovi polepší,
1 0
beas beas

beas je offline (nepripojený) beas

dakujem este raz a dobru noc uz naozaj idem spat...)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať