Zavrieť

Porady

domovy poriadok, protiustavne ustanovenia

u nas v dome koluje navrh noveho domoveho poriadku, a je v nom ustanovenie ze schodza vlastnikov moze hlasovanim zakazat chovanie psa v byte.
a tak ma napada ze ked je byt v osobnom vlastnictve, ci toto ustanovenie nieje v rozpore s ustavou ktora mi grarantuje pravo na majetok.

ake opatrenia sa daju podniknut keby ten domovy poriadok schvalili? zaloba? ci nejaky opravny prostriedok prokuratury?
Usporiadat
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
nie nonsens, ale precedens
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...myslíš, že aj psíčkari by boli takí hnusní ako terajší nepsíčkari?..
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

To že si v DP odsúhlasia, že sa nebudú chovať psy ( a čo mačky a iné zvieratká), nemôže platiť. U nás je to tak, že ten kto má psíka má mať súhlas od susedov k jeho držaniu. Zo začiatku sa to aj dodržiavalo a nikto nebol proti. Teraz sa už na to kašle.
Žiadny zákon toto neupravuje. Aj tu na porade sa už o tom napísalo veľa. Všetko záleží len od ľudí.
Pokiaľ majiteľ 0za psa platí mestu poplatok a dáva ho očkovať, nikto to nemôže zakázať.

Bohužiaľ aj medzi psíčkarmi sa nájdu zlí ľudia. Mne sa stalo, že na prechádzke so osom do môjho začal štekať malý maltézáčik a jeho majiteľ začal kopať môjho. No ten si to odskákal. Volala som políciu a mala som na to svedkov. Nedali mu síce pokutu ale musel sa mi omluviť a od tej doby som ho na prechádzke nevidela. Hlavne, že mi vravel aký je psíčkar.
Naposledy upravil verkaz : 08.07.11 at 19:27
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

Gina Er Pozri príspevok

môj pes nemíňa elektrinu ani neznečisťuje nič v dome.....(smajlík búchajúci si päsťou do čela)
Už len aby po 22:00 neštekal .

PD
A pepsíkovej sa vozil vo výťahu - aj jej to chceli naúčtovať .
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

verkaz Pozri príspevok
To že si v DP odsúhlasia, že sa nebudú chovať psy ( a čo mačky a iné zvieratká), nemôže platiť. U nás je to tak, že ten kto má psíka má mať súhlas od susedov k jeho držaniu. Zo začiatku sa to aj dodržiavalo a nikto nebol proti. Teraz sa už na to kašle.
Žiadny zákon toto neupravuje. Aj tu na porade sa už o tom napísalo veľa. Všetko záleží len od ľudí.
Pokiaľ majiteľ 0za psa platí mestu poplatok a dáva ho očkovať, nikto to nemôže zakázať.

Bohužiaľ aj medzi psíčkarmi sa nájdu zlí ľudia. Mne sa stalo, že na prechádzke so osom do môjho začal štekať malý maltézáčik a jeho majiteľ začal kopať môjho. No ten si to odskákal. Volala som políciu a mala som na to svedkov. Nedali mu síce pokutu ale musel sa mi omluviť a od tej doby som ho na prechádzke nevidela. Hlavne, že mi vravel aký je spíčkar.
Veď keby bol psíčkar - mal by väčšie pochopenie.

Iba tebe ?? A čo maltézáčik ? Tomu nie ?????????? - - fuuuj
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Nikdy by som nemohla kopnúť do psa nech by bol akýkoľvek.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
prudky Pozri príspevok
Veď keby bol psíčkar - mal by väčšie pochopenie.

Iba tebe ?? A čo maltézáčik ? Tomu nie ?????????? - - fuuuj
Veď to aj čítaj. To vedia už prváci na základnej.
Prečo by sa mal ospravedlňovať svojmu maltézáčikovi. Že neštekal spolu s ním?
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

marjankaj Pozri príspevok
Veď to aj čítaj. To vedia už prváci na základnej.
Prečo by sa mal ospravedlňovať svojmu maltézáčikovi. Že neštekal spolu s ním?
Máš pravdu verkazinmu sa mal omluviť, nie jej. (veď do nej nekopal)
0 0
Ufinka Ufinka

Ufinka je offline (nepripojený) Ufinka

...takuto vec si nemozu schvalit, pretoze Domovy poriadok musi byt v sulade s platnymi zakonmi SR a ziaden nehovori o tom, ze ti moze ktokolvek zakazat chovat psa v tvojom byte ( vid Ustava, zakon o chove zvierat prip. VZN mestskej casti o podmienkach drzania psov... ) , to moze len sud na zakl. sudneho rozhodnutia
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
V týchto dňoch som niekde čítal inzerát na ponuku bytov, keďže ma to zaujímalo ako minuloročný sneh, nezapamätal som si to kde.
Ale čo ma zaujalo, bolo to, že bez chovania psov a mačiek.
Takže zrejme ten všeobecný odpor proti chovu zvierat v bytovkách sa stupňuje vďaka nespratným chovateľom, čím sú postihnutý aj slušný. Nie je to nič nové, my sme mali na bráne domu emailovú tabuľku, že je tam zákaz chovu psov a mačiek. Vtedy to bolo ešte bežné.
Vyriešiť to môže iba vzájomná tolerancia a slušnosť obojstranná.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

stormcatcher Pozri príspevok
Takýto domový poriadok by som aj Ja prijal.
Prijať môžeš. Ale bude ti na figu, pretože vlastníci nemôžu zakázať chovať psov v byte.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať