Zavrieť

Porady

Nešťastná exekúcia

Muž...zatiaľ :-)
Ahojte poraďáci :-)

sedím tu nad jedným zvláštnym prípadom exekúcie a rád by som počul názor niekoho z Vás-skúseného, prípadne právnika :

Jožko = povinný
AA = postupca (oprávnený v zmysle upovedomenia)
BB = postupník

Pohľadávka je na základe Občianskeho zákonníka, Jožko je fyzická osoba.

Jožko obdržal pred 7 dňami (30.6.2011) Upovedomenie o začatí exekúcie od 25.8.2009 na návrh oprávneného AA.

V upovedomení sa píše o ex.titule o platobnom rozkaze zo dňa 20.11.2006.
NEDORUČENÝ !

Jožko ale našiel papier od AA z októbra 2009 o postúpení pohľadávky z AA na BB.
DORUČENÝ na pôvodnú adresu ! nie doporučene.

Zaujímavé na tom je, že BB nikdy Jožkovi nič nedoručila-žiadne výzvy na úhradu, pokusy o zmier, predexekučné výzvy a podobne.
Ani na pôvodnú adresu, ani na súčasnú!

Závažný fakt je ten, že Jožko v apríli 2007 zmenil trvalý pobyt a nebol si vedomý žiadnej dlžoby.

A dnes samozrejme je z dlžoby cca 520 Eur už suma aj s trovami a úrokmi 3150 Eur ?!?

Ide o postup :
rok 2006 - súd vydá PR v prospech AA
rok 2009 - v 8 mesiaci začína exekučné konanie na návrh AA v zmysle PR
rok 2009 - v 10 mesiaci príde list od AA o postúpení pohľadávky na BB
rok 2009 - v 11 mesiaci vydá súd poverenie na exekúciu v prospech AA
rok 2011 - v 6 mesiaci doručenie upovedomenia o exekúcii Jožkovi

Nezabúdajme na fakt, že Jožko oficiálne od 4 mesiaca 2007 má nový trvalý pobyt a až do 6 mesiaca 2011 nemal šajnu o pohľadávke...

Sú tieto termíny reálne a nenapadnuteľné napríklad námietkou voči exekúcii a následne dohoda priamo s oprávneným (ale ktorým : AA alebo BB?)
Nemal exekútor, alebo súd, alebo postupník BB povinnosť zistiť pobyt napríklad v centrálnej evidencii občanov ?


Vopred velikánske DIKES za Vaše názory.
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..tomu never...
..exekútor pošle jožkovi lajster, na ktorom bude vyzvedať, kde robí, aký má majetok a adresu zamestnávateľa,číslo účtu (ak mu už nezablokoval , lebo to oni prv ako dajú vedieť) a podobné sondy..to treba vypísať...aby sa nestalo, že k zamestnávatelovi príde exekúcia na jožkov plat..no a potom ....
0 0
intro intro

intro je offline (nepripojený) intro

Postup exekútora upravuje Exekučný poriadok a ten pozná aj DOHODU O POSTUPNOM SPLÁCANI VVMÁHANEJ POHĹADÁVKY - jej uzatvorenie ozaj predpokladá písomný súhlas oprávneného.
Počas plnenia tejto dohody /povinným/ exekútor nepokračuje v exekúcii iným spôsobom .
A tej sonde hovorí Exekučný poriadok VÝZVA na splnenie povinnosti a vyhlásenie o svojom majetku.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
intro Pozri príspevok
Postup exekútora upravuje Exekučný poriadok a ten pozná aj DOHODU O POSTUPNOM SPLÁCANI VVMÁHANEJ POHĹADÁVKY - jej uzatvorenie ozaj predpokladá písomný súhlas oprávneného.
Počas plnenia tejto dohody /povinným/ exekútor nepokračuje v exekúcii iným spôsobom .
A tej sonde hovorí Exekučný poriadok VÝZVA na splnenie povinnosti a vyhlásenie o svojom majetku.
..

..len iný názov pre splátkový kalendár...

..chceš sa staviť, že pokračuje?..

..obsahuje všetko, čo som napísala..akurát, že ja som nedala odborný názov,čo v tomto prípade nehrá hlavnú úlohu..
0 0
intro intro

intro je offline (nepripojený) intro

Súhlasím , až na tú stávku. Len som chcela ukázať, že je tu možnosť napadnúť postup exekútora ak by pokračoval iným spôsobom v exekúcii a povinný by si pritom riadne plnil dohodu s ktorou súhlasil aj oprávnený.
Čo by bolo v tej stávke ?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..tým, že napadne postup exekútora sa nič nevyrieši, len oddiali, dlh bude musieť zaplatiť..no a exekútori s obľubou robia také ťahy, že zablokujú účet ešte skôr, ako vyrozumejú dlžníka,vypátrajú zamestnávateľa, prípadne siahnu na dôchodok-a povinný sa to dozvie až keď už je exekúcia v konaní...robí sa to bežne,dokonca nehľadia ani na zákonom stanovené minimum zostatku na žitie...(dokonca teraz som riešila jeden titul, kde bol splátkový kalendár už dohodnutý, dve splátky zaplatené a exekútorka dala príkaz na stiahnutie zostatkovej sumy zo mzdy- so zostatkom 93€ pre povinného- a tiež ju netankovalo, že splátky bežia...


..čo chceš...
0 0
intro intro

intro je offline (nepripojený) intro

Asi by som chcela vidieť tú dohodu .
Ak napadnem postup exekútora , je zrejmé, že na mojej povinnosti platiť to nič nezmení, ale nemyslím si, že exekútor si nedá pozor na svoje konanie . Disciplinárne konanie nie je posedenie pri káve.
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
Dávajte pozor. Exekučný poriadok pozná 2 formy procesných úkonov. Tzv. zabezpečovacie - Príkaz na začatie exekúcie a tzv. vykonávacie - Exekučný príkaz.
Pri spísaní dohody o postupnom splácaní pohľadávky nesmie exekútor ďalej konať vykonávacie úkony, ale tie zabezpečovacie môže, lebo nimi iba zablokuje veci vo vlastníctve povinného.
BTW Pepsikova, to blokovanie účtov je bežná prax a bráni sa tým tomu, aby povinný vybielil účet a vzal nohy na plecia. Exekučný poriadok takýto postup nezakazuje.
Pri prikázaní pohľadávky z účtu sa siaha na účet a exekútor neskúma charakter peňazí na účte, nemá ako. On blokuje účet, nie dôchodok alebo mzdu.
Pri zrážkach zo mzdy či iných príjmov výšku zrazenej sumy vypočítava zamestnávateľ, či na sociálke.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať