Zavrieť

Porady

ELDZ

jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ahojte, stretli ste sa už s tým, že Vám Sociálna poisťovňa odmietne potvrdiť kópiu ELDZ s odôvodonením , že nemôžu pečiatkou potvrdiť kópiu ELDZ ako doklad o jeho prevzatí ?
Usporiadat
estera estera

estera je offline (nepripojený) estera

stdr
... a ja nepíšem ani vymeriavací základ a nechýba im :p
ELDP zasielam poštou aj s prílohovým listom - nepíšem VZ a ani odo mňa to nevyžadujú. List zasielam na SP s vyznačením mena referentky. Možno záleží ku ktorej referentke patrí odosielateľ týchto dokladov.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Prue, asi sme mali šťastie, lebo zatiaľ sme len dve. Ale dokedy?
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ahojte,
nemám zatiaľ skúsenosti s ELDZ, prvýkrát mi odchádza zamestnanec. V programe si viem vytlačiť ELDZ za rok 2007. Zamestnanec vo firme pracoval od r. 2005. Rok 2005,2006 účtovala predchádzajúca účtovníčka. Ako mám postupovať?
Ďakujem, Laura
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ak nemáš v programe archív za predch. obdobie, určite niekde nájdeš vytlačené mzdové listky. Na základe nich by si potom vedela vyplniť ah ELDP.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

chcela som v Sociálnej poisťovni odovzdať ELDP (vytlačený v najnovšej verzii Pohody), pani mi ho odmietla prevziať, lebo vraj ELDP musí byť buď na originálnom tlačive od nich, alebo vytlačený z ich www-stránky
iné vraj nemajú správny čiarový kód nejak sa mi to nevidí, ostatné mesačné výkazy alebo RLFO - s tým nie je problém... mám chuť im to poslať poštou
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Heni Pozri príspevok
chcela som v Sociálnej poisťovni odovzdať ELDP (vytlačený v najnovšej verzii Pohody), pani mi ho odmietla prevziať, lebo vraj ELDP musí byť buď na originálnom tlačive od nich, alebo vytlačený z ich www-stránky
iné vraj nemajú správny čiarový kód nejak sa mi to nevidí, ostatné mesačné výkazy alebo RLFO - s tým nie je problém... mám chuť im to poslať poštou
Pošli kludne poštou aj so sprievodným listom vo dvoch vyhotoveniach. Jeden list ti pošlú späť s potvrdením o obdržaní ELDP. Ja to tak robím bežne, po skúsenostiach odovdať ELDP osobne. Zatiaľ ani jeden sa nevrátil.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ak sa posiela ELDZ poštou, koľko asi trvá, kým príde zo Soc. poisťovne potvrdený naspäť?
posielala som to pred 2 mesiacmi a ešte nič nevrátili...
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Heni Pozri príspevok
ak sa posiela ELDZ poštou, koľko asi trvá, kým príde zo Soc. poisťovne potvrdený naspäť?
posielala som to pred 2 mesiacmi a ešte nič nevrátili...
ELDZ už nie je, teraz je ELDP ale to len tak na okraj Potvrdenie prijatia ELDP trvá niekedy aj dlhšie, podľa toho ako stíhajú spracovávať prijatú poštu. Prípadne skús sa telefonicky informovať kde je problém
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Heni Pozri príspevok
ak sa posiela ELDZ poštou, koľko asi trvá, kým príde zo Soc. poisťovne potvrdený naspäť?
posielala som to pred 2 mesiacmi a ešte nič nevrátili...
Ak si nepriložila sprievodný list, ktorý by potvrdili,tak asi nedostaneš nič od ních. Vlastná skúsenosť.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

poslala som, priložila som sprievodný list, všekto dvojmo... po 2,5 mesiaci sa mi poštou vrátili ELDP s prípisom, že sú nesprávne vyplnené... ako som preratúvala, tak som preratúvala, chybu som si nenašla... tak som sa išla informovať, ako to, že sú nesprávne vyplnené... tak mi zas bolo povedané, že vyplnené sú dobre, ale musia byť vyplnené na originálnom tlačive a ja som ich mala vytlačené z programu Pohoda.
JEDINÝ ROZDIEL BOL V TOM, žE POHODA TAM NETLAčí PRáZDNE RIADKY - A PANI NA SOC. POIST. POVEDALA, žE AJ TIE PRAZDNE RIADKY TAM MUSIA BYŤ.
Fakt nenachádzam slov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať