Zavrieť

Porady

výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických vied

mr2 mr2

mr2 je offline (nepripojený) mr2

som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac
zdravim, medzi predmety podnikania do mojej sro som si dal aj:

výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických vied,

co sa pod tym vlastne rozumie? je tam aj psychlogia a sociologia?

mozem teda ak tomu dobre rozumiem kedze je to moja sro a moje peniaze v nej, skumat hocico co pod to spada a "nastroje" a "material" potrebne pre vyskum si davat do nakladov, teda platit z firemneho uctu?

je tam nejake obmedzenie napr. ze vyskum nemoze byt dlhsi ako 10 rokov, nemoze sa dat do nakladov kazdorocne viac ako ista suma a podobne?

moze mi DU vyhodit blocky ze vyslovene to bude absurdny vyskum z ich pohladu alebo mam pravo robit aky vyskum chcem pokial neporusujem ine zakony v danej krajine? ma s tym niekto skusenosti?
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marjankaj Pozri príspevok
No tak štátny rozpočet bude v prdeli, keď sa toto rozšíri.
Všetci sa dajú na nejaký výskum a budú mať tým nulove zisky. Že mi to hneď nenapadlo.
môžeš robiť výskum v účtovníctve
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pavol54 Pozri príspevok
môžeš robiť výskum v účtovníctve
Tak tu mu tých 20 rokov stačiť nebude.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

mr2 Pozri príspevok
a presne toho sa bojim ze DU to zoberie takto prizemne, pricom v mene vedy to je uplne inak tak teda ma pravo nieco do toho kecat alebo proste robim vyskum a ci kupujem cestoviny ci cokoladu je to len moja vec, vysledky cakajte o 20 rokov, ked sa potom projekt nepreda - boli v nom aj tak len MOJE peniaze tak co vas do toho, vyledky projektu viem spravit ako tajne? ze ich ani neukazem DU? ved co oni vidia do vedy? proste ano, projekt bezi, je tajny, dovi dopo.. da sa to tak robit?
Vari Vareha 2?
0 0
mr2 mr2

mr2 je offline (nepripojený) mr2

som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac
pavol54 Pozri príspevok
môžeš robiť výskum v účtovníctve

uctovnictvo sa dava priamo do nakladov teda platba uctovnicke, tak to straca zmysel ktory ti asi usiel
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mr2 Pozri príspevok
uctovnictvo sa dava priamo do nakladov teda platba uctovnicke, tak to straca zmysel ktory ti asi usiel
No ak tá tvoja účtovníčka rozmýšľa ako ty, tak som zvedavý, čo ti na to účtovníctvo povie daňová kontrola.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

mr2 Pozri príspevok
uctovnictvo sa dava priamo do nakladov teda platba uctovnicke, tak to straca zmysel ktory ti asi usiel
Veľmi pekná myšlienka.
Jednoduché a účinné riešenie, ale nevhodné pre tých, čo majú dlhé vedenie (pod tým vedením, myslím kábel).
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marjankaj Pozri príspevok
No ak tá tvoja účtovníčka rozmýšľa ako ty, tak som zvedavý, čo ti na to účtovníctvo povie daňová kontrola.
Tá účtovníčka sa tiež môže zapojiť do výskumu.
Tiež nebude platiť dane a odvody, lebo bude mať náklady na výskum účinkov konzumácie na účtovníctvo.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

jar88 Pozri príspevok
Tá účtovníčka sa tiež môže zapojiť do výskumu.
Tiež nebude platiť dane a odvody, lebo bude mať náklady na výskum účinkov konzumácie na účtovníctvo.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Náklady na výskum sú také vysoké že to nedokáže utiahnuť malý a stredný podnik, preto výskum podporuje štát, ale vďaka špekulantom sú spravidla podniky tejto veľkosti vylúčení a čo sa týka dokumentácie tá je tak náročná a presne zúčtovateľné náklady ktoré musia byť v súlade s plánom výskumu, takže dú to len tak nezožerie že "výskum". To si nájdi niečo lepšie napríklad nakupuj tovar a nepredávaj nič tiež budeš mať náklady a daňovej kontrole tvrď že si nič nepredal
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mr2 Pozri príspevok
ved toto .) a co.. aj tak nam len beru.. ja idem skumat uz vela veci
neuvažuješ zle aj chren podobne uvažoval až mal s toho bolení
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no dobre, ale náklady na vývoj sa účtujú rovno do nákladov? Netreba to náhodou aktivovať? účet 012
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..obdivujem ta, ze s akou vervou ides podnikat vo vyskume..ved ani vedecke ustavy sa do toho nehrnu a pritom maju niektori spickovych odbornikov..pretoze k vyskumu treba v prvom rade drahe pristroje..a pritom projekt moze bezat aj niekolko rokov a vysledok nemusi byt ziadny..a preto sa cudujem, do coho sa vobec pustas..ci vies co to obnasa....robila som 40 rokov s vedcami, no nepoznam takeho, ktory by siel podnikat na vlastnu past vo vede..
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

adi11 Pozri príspevok
..obdivujem ta, ze s akou vervou ides podnikat vo vyskume..ved ani vedecke ustavy sa do toho nehrnu a pritom maju niektori spickovych odbornikov..pretoze k vyskumu treba v prvom rade drahe pristroje..a pritom projekt moze bezat aj niekolko rokov a vysledok nemusi byt ziadny..a preto sa cudujem, do coho sa vobec pustas..ci vies co to obnasa....robila som 40 rokov s vedcami, no nepoznam takeho, ktory by siel podnikat na vlastnu past vo vede..
Nechceš aby som ťa zamestnal?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

pavol54 Pozri príspevok
Nechceš aby som ťa zamestnal?
..stacilo..inak nemam s nimi nic spolocne..akurat, ze som im robila aj UCT..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať