Zavrieť

Porady

Mozem ist do zahranicia pocas PN ?

Mám takýto problém. Som v súčasnosti na nemocenskej, ale za mesiac by som mal vycestovať do zahraničia na 15 dni. Chcel by som vedieť, či sa dá bez porušenia zákona a jeho následkov. To znamená či nedôjde ku kráteniu ND. Som mobilný. Jedná sa o poranenie ruky. Viete mi niekto poradiť? Existuje vôbec taká možnosť?
Naposledy upravil Ľubomír : 13.07.11 at 11:27
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...len dodám, že zdôvodniť u posudkového lekára SP...
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Katy a R Pozri príspevok
... ak si to patrične zdôvodníš ...
Však si prečítaj info na stránke SP - a postupuj podľa toho .. Stefan pripol
čítala som....nie som na PN,len ma zaujímal Tvoj konkrétny prípad,ale nechcem vyzvedať
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Katy a R Pozri príspevok
... máš pravdu, že také riešenie by bolo najjednoduchšie ... ale nemusí byť jediné
Trošku ma zarazili tie reakcie ... žeby to bolo tým teplom aj spln prichádza, aj je dnes trinásteho
Mne sa vôbec nezdá, žeby chcel zneužívať systém ... iba sa pýtal či je to možné (arizona vysvetlila názov témy).
A ak si to lekár "zoberie na triko" .. samozrejme - on vie, aký liečebný režim má dodržiavať.. tak potom
ešte doplním .. so zmenou adresy mám skúsenosti .. bez problémov akceptovali - samozrejme nešla som do zahraničia
Konečne si niekto všimol, že nechcem nič zneuživať, a aj teraz dodržiavam liečebny režim. Nič som dopredu neplánoval. Jednoducho to tak dopadlo, že najprv boli letenky a až potom úraz. Lenže neboli by sme Slováci, keby sme vždy za nečakaným problémom nevideli niečo iné. Trebaz špakuláciu, podvod na SP a pod. Človek a obráti po radu alebo skúsečnnosť iných a odpoveď? Až na pár serozných odpovedí samá irónia. No čo už Slováci su takí.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ľubomír Pozri príspevok
Mám takýto problém. Som v súčasnosti na nemocenskej, ale v za mesiac by som mal vycestovať do zahraničia na 15 dni. Chcel by som vedieť, či sa dá bez porušenia zákona a jeho následkov. To znamená či nedôjde ku kráteniu ND. Som mobilný. Jedná sa o pranenie ruky. Viete mi niekto poradiť? Existuje vôbec taká možnosť?
Ľubo, počas PN-ky sa musíš zdržiavať na adrese, ktorú máš uvedenú na PN-ke (okrem povolených vychádzok). Skús požiadať ošetrujúceho lekára o zmenu miesta pobytu počas PN-ky - s najväčšou pravdepodobnosťou ti ale asi nevyhovie ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať