Zavrieť

Porady

Mozem na zlodejov v dome vytiahnut zbran?

Vlamali sa mi,alebo skor chceli do rodinneho domu na moj sukromny majetok ale bol som doma .
Aky zakon je teraz na slovensku ze ak chitim niekoho na vlastnom pozemku ako v amerike ?
.
Naposledy upravil kolomankraslan : 15.07.11 at 11:06
Usporiadat
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Viper Pozri príspevok
A psychiku na strelnici netrenujes?
Preco terce maju nakreslene postavy s pistolou a na tie strielas?

Ja si tiez neviem teraz predstavit ci by som toho zmetka dokazal zastrelit(postrelit)

Arizona: skusky na zbrojak niesu ako vodicak,ze chodis do skoly kde ti na tabulu napisu co a ako

Tu je trochu odlisny pripad z ciech.Dotycny ktory strielal bol oslobodeny,lebo sa branil.
Zabil si už vlastnoručne aspoň zviera?

Povedzme prasa. A ponoril si ruku s nožom do pulzujúceho tela?
(aj keď s pištoľou je to menej osobné)
0 0
Viper Viper

Viper je offline (nepripojený) Viper

rudopp: vsetko tu je len v hypotetickej rovine.Ako som uz pisal vyssie -Ja si tiez neviem teraz predstavit ci by som toho zmetka dokazal zastrelit(postrelit)

a nie este som nikomu nepichol kudlu do brucha - a ani sa nechystam.

Zviera - nejaka strelba na potkany v mladosti bola

Ty vies teraz s istotou povedat,ze ked ti vbehne do domu zlodej a bude ti tam sermovat nozom s poznamkami typu vsetkych Vas podrezem tak budes na neho kukat?
Mozno ano a mozno ho postrelis(zastrelis).

Nepripada ti paintball alebo airsoft ako psychicky nacvik na taketo situacie.
Tiez je to strelba na zive terce,len s rozdielom ze dotycny to prezije.
Takze este raz neviem,ako by som zareagoval ja v tej chvili - ale dufam,ze spravne.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

rudopp Pozri príspevok
Zabil si už vlastnoručne aspoň zviera?

Povedzme prasa. A ponoril si ruku s nožom do pulzujúceho tela?
(aj keď s pištoľou je to menej osobné)
Tak ja tu z tohoto plačem od smiechu, dobréééééééééééé
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

paintball aj airsoft sú iba hry, s realitou to má spoločné ako pilotovanie lietadla naostro a doma na nintende ...
0 0
Viper Viper

Viper je offline (nepripojený) Viper

Nandrolon Pozri príspevok
paintball aj airsoft sú iba hry, s realitou to má spoločné ako pilotovanie lietadla naostro a doma na nintende ...
Niekto bere strelbu na behajuce zive ciele tiez ako hru

Kedysi davno ked som sa este na PC aj hral hry bol taky simulator MS flight simulator, ktory sa tvaril velmo realisticky.Nie systemom - sipka dopredu a letim.
Takze nie vsetky simulatory su vzdialene od reality.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Viper Pozri príspevok
Niekto bere strelbu na behajuce zive ciele tiez ako hru

Kedysi davno ked som sa este na PC aj hral hry bol taky simulator MS flight simulator, ktory sa tvaril velmo realisticky.Nie systemom - sipka dopredu a letim.
Takze nie vsetky simulatory su vzdialene od reality.
ja poviem takto: na simulátore (ale skutočnom) je to ťažšie ako v realite. je dobrý a aj určený hlavne na získavanie návykov pri nacvičovaní neštandardných a núdzových situáciách, ktoré môžu vzniknúť počas reálneho letu.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

viem o čom píšeš, ale je to "iba simulátor", ja viem že on "teoreticky trochu naučí", ale chýba tam jedna zásadná vec, pre ktorú to iba ostane vždy simulátorom. A to vylučovanie adrenalínu, kortizolu a iných hormónov. Zjednodušene povedané, najdôležitejší je ten pocit "skutočnosti" ovládanie sa v krízových situáciách a pod...
Darmo budem vediť čo znamenajú všetky budíky ak ma podfukne prvý poryv vetra a ja pôjdem po krídle k zemi...
Lietam RC vetrone. Vieš koľkým ľuďom to "ide" na simulátoroch a hneď po štarte ho zapichnú do zeme ? Sám som si tým prešiel, preto mám aj všetky možné simulátory na RC, ale nikdy som na nich netrénoval, ovládam to nie svojím rádiom ale normálne joystickom a beriem to vždy ako hru, ktorá nemá nič spoločné s realitou.
Samozrejme netvrdím že airsoft nemôže naučiť narábať so zbraňou, čo sa týka technicky, pohybovať sa s ňou a nacvičiť presnosť, technicku a tak.
Nikdy ale nenaučí ten pocit strachu, stres, zodpovednosť atď, to sa jednoducho naučiť nedá.
0 0
kolomankraslan kolomankraslan

kolomankraslan je offline (nepripojený) kolomankraslan

Cele to bolo tak ze sa otvorili dvere , utocnik vlastne nejaky fetak skombinovany s alkoholikom stlaceny na zem , prichod policie dosli o vsetkom vedel a on vravel ze si pomylil dom a ze je v pezinku na ubytovni hlavne ze sme z banskej bystrice
Potom si ho policajti odviedli .
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

srska, podľa mňa to nie je ani ťažšie, ani ľahšie ale jednoducho je to INÉ. Psychika dokáže urobiť zo simulátorového experta človeka, ktorý v krízovej situácií "zkamení" že by si sa krvi nedorezal, pritom teóriu aj techniku bude mať v malíčku, ale v tej chvíli nijako nebude konať, lebo bude mať problém vôbec sám so svojou telesnou schránkou a mozog mu vtedy úplne odíde, nebude vedieť ani ako sa volá...

ps: ale sám uznávam, že aj to je lepšie ako "nič" a aj ten čo hráva paintball bude vedieť lepšie a bezpečnejšie narábať so zbraňou ako niekto čo ani nebol na vojne...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Nandrolon Pozri príspevok
viem o čom píšeš, ale je to "iba simulátor", ja viem že on "teoreticky trochu naučí", ale chýba tam jedna zásadná vec, pre ktorú to iba ostane vždy simulátorom. A to vylučovanie adrenalínu, kortizolu a iných hormónov. Zjednodušene povedané, najdôležitejší je ten pocit "skutočnosti" ovládanie sa v krízových situáciách a pod...
Darmo budem vediť čo znamenajú všetky budíky ak ma podfukne prvý poryv vetra a ja pôjdem po krídle k zemi...
Lietam RC vetrone. Vieš koľkým ľuďom to "ide" na simulátoroch a hneď po štarte ho zapichnú do zeme ? Sám som si tým prešiel, preto mám aj všetky možné simulátory na RC, ale nikdy som na nich netrénoval, ovládam to nie svojím rádiom ale normálne joystickom a beriem to vždy ako hru, ktorá nemá nič spoločné s realitou.
Samozrejme netvrdím že airsoft nemôže naučiť narábať so zbraňou, čo sa týka technicky, pohybovať sa s ňou a nacvičiť presnosť, technicku a tak.
Nikdy ale nenaučí ten pocit strachu, stres, zodpovednosť atď, to sa jednoducho naučiť nedá.
prepáč, klikol som omylom (neviem či to ide zmazať) len na koniec: nikto ťa nezoberie na prvý vývozný let v kurze, kým nemáš niečo "odlietané" na simulátore. (hovorím o armáde)
už je to "nevhodné" preč
a ešte doplním ku krízovým situáciám: preto sa robil (aj robí) veľmi prísny výber na úlz - psychofyziologické testy (zo 100 prejde možno 10)
Naposledy upravil srska : 15.07.11 at 11:20
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Treba si nastudavat co je " krajna nudza " a " nutna obrana ". Pokial vlastnis Ofic. zbran, mas aj zbrojny preukaz a je jedno ci mas sk. A alebo B. Zbran mas predpokladam na ochranu osoby a majetku... V pripade, ze prichytim zlodejov ( a nemusi to byt len na mojom majetku ), tak ich vyzvem aby upustili od trestneho konania a lahli si na zem... Pokial by zautocili, tak strielam na nohy... ( treba ale zvazit o aky utok by slo, mozno by stacil ako varovanie a vyzva pred upustenim trestneho konania vystrel do vzduchu ) V tom pripade by uz neslo o krajnu nudzu ale nutnu obranu... Ale dokazovanie pri pouziti zbrane je na dlhe lakte... Lepsie nestrielat len dat vyzvu...
Naposledy upravil stanco007 : 15.07.11 at 11:53
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Nandrolon Pozri príspevok
srska, podľa mňa to nie je ani ťažšie, ani ľahšie ale jednoducho je to INÉ. Psychika dokáže urobiť zo simulátorového experta človeka, ktorý v krízovej situácií "zkamení" že by si sa krvi nedorezal, pritom teóriu aj techniku bude mať v malíčku, ale v tej chvíli nijako nebude konať, lebo bude mať problém vôbec sám so svojou telesnou schránkou a mozog mu vtedy úplne odíde, nebude vedieť ani ako sa volá...

ps: ale sám uznávam, že aj to je lepšie ako "nič" a aj ten čo hráva paintball bude vedieť lepšie a bezpečnejšie narábať so zbraňou ako niekto čo ani nebol na vojne...
Presne.

A to pulzujúce telo neleží nehybne.

Tá sviňa aj "sviňa" sa hádže, lebo bojuje o život (tú sviňu museli ešte 2 držať, lebo mala cez 170 kg)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To bola teda riadna sviňa keď ani skapať po zápichu nechcela :-)))))))))))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Treba si nastudavat co je " krajna nudza " a " nutna obrana ". Pokial vlastnis Ofic. zbran, mas aj zbrojny preukaz a je jedno ci mas sk. A alebo B. Zbran mas predpokladam na ochranu osoby a majetku... V pripade, ze prichytim zlodejov ( a nemusi to byt len na mojom majetku ), tak ich vyzvem aby upustili od trestneho konania a lahli si na zem... Pokial by zautocili, tak strielam na nohy... V tom pripade by uz neslo o krajnu nudzu ale nutnu obranu... Ale dokazovanie pri pouziti zbrane je na dlhe lakte... Lepsie nestrielat len dat vyzvu...
...štyri stránky prečítané ...

Konečne niečo ,čo dáva zmysel ...aj hlavu , aj pätu to má ...

Vidno , kto vlastní ZP a kto nie ....

Ešte si počkám na zopár príspevkov , doteraz som sa len usmieval ....možno sa aj neskôr zasmejem ...
0 1
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

buchač Pozri príspevok
...štyri stránky prečítané ...

Konečne niečo ,čo dáva zmysel ...aj hlavu , aj pätu to má ...

Vidno , kto vlastní ZP a kto nie ....

Ešte si počkám na zopár príspevkov , doteraz som sa len usmieval ....možno sa aj neskôr zasmejem ...
Buchac, cakal som kedy sa do tejto temy zapojis
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Nandlolon Pozri príspevok
To bola teda riadna sviňa keď ani skapať po zápichu nechcela :-)))))))))))
Najprv bola do mozgu strelená mäsiarským pukálom.

Len kým znehybnie - pár minút to trvá.
A kope ako sviňa - taká 200 kg môže aj nohu zlomiť .
Naposledy upravil rudopp : 15.07.11 at 12:31
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
..ja hrajem tenis a porazil som aj Nadala na nete myslím si, že aj toho zlodeja by som zvládol ľavou zadnou.., pod posteľou mám sekeru...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Buchac, cakal som kedy sa do tejto temy zapojis
...nestíham ...na chalupe som po mesiaci skoro ....
Teraz sa ešte aj do lesa chystám pozrieť ...už sú kuriatka ...

Veď preto aj ale čakám na ďalšie príspevky ....reakcia bude na dobrú noc ...

Trochu do reálu uvediem ...
0 1
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Nandrolon Pozri príspevok
srska, podľa mňa to nie je ani ťažšie, ani ľahšie ale jednoducho je to INÉ. Psychika dokáže urobiť zo simulátorového experta človeka, ktorý v krízovej situácií "zkamení" že by si sa krvi nedorezal, pritom teóriu aj techniku bude mať v malíčku, ale v tej chvíli nijako nebude konať, lebo bude mať problém vôbec sám so svojou telesnou schránkou a mozog mu vtedy úplne odíde, nebude vedieť ani ako sa volá...

ps: ale sám uznávam, že aj to je lepšie ako "nič" a aj ten čo hráva paintball bude vedieť lepšie a bezpečnejšie narábať so zbraňou ako niekto čo ani nebol na vojne...
presne tak... reálna sitácia je niečo úplne iné ako hoc aký simulátor... podľa mňa ani paitball nie je o nácviku na krízovú situáciu, lebo skôr ako ju začneš hrať tak vieš, hráme to piati, na tomto území a keď schytám 3 farebné gulky môžem ísť spokojne domov...
to čo najviac ovplyvňuje danú situáciu je možné riziko do ktorého človek ide a pocit nepoznaného čo sa môže stať, na simulátore to predsa len každý vie, keď to pokašlem môžem ísť spokojne domov

zoberme si len situáciu pri šoférovaní, každý vie, že v zime keď chytí šmyk, nikdy neskákať na brzdu lebo sa situácia ešte zhorší a koľko ľudí to podvedome v zlomku sekundy spraví len pri prvom otrase auta..
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

s tvojím príspevkom fakt plne súhlasím, jednoducho simulátor nenasimuluje správanie tvojho mozgu v krízovej situácii, proste tam chýba tá realita, tá zodpovednosť, tá bolesť, a všetky tie detaily okolo toho /všetko sa vlastne na zemeguli skladá iba z detailov/...
Tie hormóny, strach, finančná zodpovednosť, prípadne koniec života...
Je to niečo ako "simulátor smrti" - nič také neexistuje, lebo jednotucho smrť sa nedá nasimulovať...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať