Zavrieť

Porady

urážka na cti

mame taky dlhodoby problem s nasou susedkou - je to stara infantilna babka, ale co predvadza uz zacina hnevat mojich rodicov...neustale ich totiz uraza a obvinuje, ze jej nepravom ukradli zahradu a ze jej tam vedrami nalievame vodu a kadejake vymysly, az sa mozog zastavuje...ono je to na smiech, ale ked to siri po celom okoli a kazdy den to vykrikuje svojim znelym hlasom na pol dediny, zacne to chudakov rodicov uz aj hnevat...chcem sa teda spytat, ci by sa s tym dalo nieco robit - myslim nejaka priucka sudom ci nieco podobne, aby si mila babka uvedomila, ze uz nezijeme v casoch marie terezie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    doramaar Pozri príspevok
    mame taky dlhodoby problem s nasou susedkou - je to stara infantilna babka, ale co predvadza uz zacina hnevat mojich rodicov...neustale ich totiz uraza a obvinuje, ze jej nepravom ukradli zahradu a ze jej tam vedrami nalievame vodu a kadejake vymysly, az sa mozog zastavuje...ono je to na smiech, ale ked to siri po celom okoli a kazdy den to vykrikuje svojim znelym hlasom na pol dediny, zacne to chudakov rodicov uz aj hnevat...chcem sa teda spytat, ci by sa s tym dalo nieco robit - myslim nejaka priucka sudom ci nieco podobne, aby si mila babka uvedomila, ze uz nezijeme v casoch marie terezie
    ...hm , stará babka ....čo je to " stará " ...?

    Lebo dedko som už aj ja ...a staro sa nejak necítim ......a keby mi niekto povedal , že som infantilný tak :
    - neviem , čo to vlastne znamená
    - ale uráža ma to ...

    Nepoznám , nedá sa takto posudzovať , ale :

    1. na súdy sa vyondi ...nemá to význam ...
    2. porozmýšľaj nad inými variantami ....
    - milé slová pred susedovcami formou ...." pani suseda , to kedy Vás pustili zo špitáľa ? ...a ako ste sa mali ? ...pomohli Vám na tej psychiatrii ???...a ešte beriete lieky ???....no nič ,hlavne ,že ste zdravá ...!!! "
    - aj " milá slová " ...no nie urážlivé
    - ale keď už tú vodu "vylievate" ....tak ju aj začnite ...a poriadne , aby sa jej invektívy na pravde zakladali ...
    - možností je habadej ...neúrekom , musel by som danú osobu poznať ...

    P.S.:
    Môj sused je tiež nie ani tak silno , ale bohovo presne trafený ...
    Nik vo vchode ho nejak nemusí ..
    Tiež sa mi dostali do uší zvesti ,že čudné chýry o mne idú .
    Jedna návšteva , rozhovor stačil ...na druhý deň sa ospravedlňoval .
    Ale v mašine mám napísanú žalobu pre urážku na cti a hanobenie mojej osoby aj s navrhovanou výškou ujmy ...10.000 € ...chcel by som vidieť jeho ksicht , ak by dostal predvolanie na súd ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.