Zavrieť

Porady

Pokuty a uroky z omeškania pri zml.o úvere

Prosím Vás, už som raz otravovala s touto otázkou, ale nedostala som správnu odpoveď, preto Vás veľmi pekne prosím o radu, kam zaúčtovať zmluvné pokuty a úroky z omeškania pri zmluvách o úveroch . Účet 644 sa nedá použiť , pretože postupy účtovania to vylučujú. Nevie to môj daňový poradca a ani zamestnanci daňového úradu.
Usporiadat
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Chvojkova
502 lebo zmluvy robíme podľa 497
Nuž, potom podľa môjho názoru to na 644 naozaj nemôže ísť. Minimálne ten zvýšený úrok nie. Na 662 a zdaniť...
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

Tak to ste ma nepotešili, ich vymožiteľnosť je tak maximálne 10%
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Chvojkova
Tak to ste ma nepotešili, ich vymožiteľnosť je tak maximálne 10%
Je to len môj názor ...a vôbec nemusí byť správny. Ak je tá vymožiteľnosť taká nízka, možno by sa oplatilo s nejakým dobrým právnikom alebo daňovým poradcom preformulovať zmluvy...
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

Túto zmluvu robil dobrý právnik , preto že "pôžička" medzi právnickou osobou a FO vraj musí byť takto, vždy je to vraj v tomto prípade úver.
Tak isto istinu účtujem na 378 čo v konečnom dôsledku pri nezaplatení je čistá strata, ktorú nemôžem uplatniť. Je to trošku nespravodlivé . Pre nás je to vlastne ako produkt, ktorý nemôžem dať do nákladov.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Chvojkova
Túto zmluvu robil dobrý právnik , preto že "pôžička" medzi právnickou osobou a FO vraj musí byť takto, vždy je to vraj v tomto prípade úver.
Nerozporujem, ale trošku pochybujem ... .-(
Avšak bez ohľadu na to, ak je vymožiteľnosť taká nízka, zrejme by mali byť inak naformulované povinnosti týkajúce sa účtovania sankcií. Na druhej strane nízka vymožiteľnosť spočíva zrejme aj v starostlivosti o vymáhanie pohľadávky a využívanie zákonných možností ... Alebo stanovenie sankcií je možno neprimerané.
Ale to sú len dohady ...
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

Presne v tom je problém , príliš dlho je to na súde a pokial nam príde plaťak a môžem to dať exekútorovy prejde aj 5 mesiacov . Niektoré súdy priznajú plnú čiastku , iné len čiastočnú. Každý súd má na to iný pohľad.Tie čo mám na prelome rokov musím vyčísliť podľa zmluvy , keďže nemám Plat.príkaz.
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

Konečne som sa dopátrala odpovede:
Usmernenie UDR prikladam
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať