Zavrieť

Porady

roletový systém na balkóne vs. zateplenie

Dobrý deň, zatepľujú nám bytový dom a predseda spoločenstva napísal upozornenie, že žiada všetkých o vypratanie balkónov, zvesenie sušičov prádla a rozobratie roletového systému zakrytia balkónov. Ak obyvatelia bytového domu do určitého času tieto veci neurobia, urobia to pracovníci zatepľovacej spoločnosti a vyslovene je tam uvedené, že nemusia to vždy robiť šetrne a že náklady na demontáž, prípadne vypratanie balkóna bude znášať majiteľ bytu. Mňa teraz zaujíma, či mi môžu (roletový systém na balkóne) rozobrať aj bez môjho súhlasu, nakoľko ide o môj majetok. V širokom okolí som nikoho nevidel, že by bolo potrebné tento systém demontovať, všetky zateplovacie spoločnosti to obídu a je to.
Nie je pre mňa problém to demontovať, ale problém je spätná montáž, pretože ja mám aj po bokoch bubny a nie pevné boky. Keďže zateplením sa mi celková šírka zúži o 10cm, už tam tie bubny naspäť nezmestím a tým stratí funkčnosť celý roletový systém.
Ďakujem za rady

Rado
Usporiadat
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Nemáte niekto skúsenosť s roletou na balkóne, ale takou klasickou roletou plátennou pogumovanou,ktorá by sa namontovala na plafón balkóna a iba v prípade dažda by sa sťahovala.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

pavlinka Pozri príspevok
Nemáte niekto skúsenosť s roletou na balkóne, ale takou klasickou roletou plátennou pogumovanou,ktorá by sa namontovala na plafón balkóna a iba v prípade dažda by sa sťahovala.
To by som ti vobec neodporúčala, obyčajne pri daždi fúka aj silný vietor a to nechci vedieť, čo by robilo s tou stiahnutou roletou...ani markýza nemože byť vo vetre vysunutá...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

verkaz Pozri príspevok
To sme typický Slováci, myslíme si, že každý môže robiť čo chce ale čo na to zákony, to nás nezaujíma.
Čo zákony, ale tie "starostlivé tety", čo sustavne pchajú nos tam kde ich nič nie je ,a všetko by chceli dirigovať
a každému rozkazovať , toto trápi normálnych ľudí.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Však prečo sa nepriblížiť výzorom našich panelákov tým vzorovým Luníkovským. Čo sme horší od nich!
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Vzor Luník modern:
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Halli Pozri príspevok
To by som ti vobec neodporúčala, obyčajne pri daždi fúka aj silný vietor a to nechci vedieť, čo by robilo s tou stiahnutou roletou...ani markýza nemože byť vo vetre vysunutá...
Pripojím svoj názor, stotožňujem s Halli. Veď si to už isto niekde videla, tým, čo si dávajú igelit na okná, nie na balkón. Ale môžeš, aj roletu. Možno ti ju nezroluje? Potom sama budeš môcť, aj radu dať.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Gapo Pozri príspevok
Však prečo sa nepriblížiť výzorom našich panelákov tým vzorovým Luníkovským. Čo sme horší od nich!
NIE!

A lepší???
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

misoft Pozri príspevok
Vzor Luník modern:
Ja teda neviem, ale mne tvrdili, že bytový dom je nehnuteľnosť. Veril som. Neveril som tomu , že byt je nehnuteľnosť! Len priestor v nehnuteľnosti.

Dušan, tak tým to si ma dorazil. Vidíš, a pohli! Je to priestor, tiež, ale prázdny.

Ako v stredoveku. A predsa sa točí!

Ale však aj ešte dávno pred tým, vraj jeden tvrdil, dajte mi pevný bod a ja pohnem ...

0 0
mackoivan mackoivan

mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

murgasr Pozri príspevok
Dobrý deň, zatepľujú nám bytový dom a predseda spoločenstva napísal upozornenie, že žiada všetkých o vypratanie balkónov, zvesenie sušičov prádla a rozobratie roletového systému zakrytia balkónov. Ak obyvatelia bytového domu do určitého času tieto veci neurobia, urobia to pracovníci zatepľovacej spoločnosti a vyslovene je tam uvedené, že nemusia to vždy robiť šetrne a že náklady na demontáž, prípadne vypratanie balkóna bude znášať majiteľ bytu. Mňa teraz zaujíma, či mi môžu (roletový systém na balkóne) rozobrať aj bez môjho súhlasu, nakoľko ide o môj majetok. V širokom okolí som nikoho nevidel, že by bolo potrebné tento systém demontovať, všetky zateplovacie spoločnosti to obídu a je to.
Nie je pre mňa problém to demontovať, ale problém je spätná montáž, pretože ja mám aj po bokoch bubny a nie pevné boky. Keďže zateplením sa mi celková šírka zúži o 10cm, už tam tie bubny naspäť nezmestím a tým stratí funkčnosť celý roletový systém.
Ďakujem za rady

Rado
Riešili sme podobný problém. Väčšina už mala na loggiách vymenené zábradlie a boli presklenné, alebo rolety. Menšina sa zdráhala vymeniť, za svoje peniaze, zábradlie. Prinútili sme ich a poskytli úhradiť v splátkach. Niektoré sfušované úpravy boli zdemontované a majitelia si museli zaplatiť druhý krát nové zábradlia. Pri tých zaskleniach aj roletových systémoch sa zateplenie prispôsobilo a majitelia boli upozornení, že znášajú riziko zatekania. Všetko sme upravili do rovnakej farby takže aj pri rôznych úpravach loggii vysledok nebol najhorší. nevyzerá to zle. Skolaudovalo sa a fotografie presvedčili aj predstaviteľov programu SLOVSEFT, takže sme dostali aj vysoký nenavratný grand.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať