Zavrieť

Porady

Kúpa nehnuteľnosti, postup pri kúpe nehnuteľnosti a čoho sa vyvarovať?

Chcel by som spolu s priateľkou, kúpiť väčší pozemok, ktorý je zložený z 3 parciel typu „C“ a z toho jedna parcela na ktorej stojí starší rodinný dom je evidovaná ako: zastavené plochy a nádvoria a zvyšné dve ako záhrady z ktorej jedna má slúžiť ako vjazd na pozemok. Chcel som sa spýtať, či jedna z týchto parciel označená ako záhrada, by mohla v budúcnosti, slúžiť taktiež na výstavbu rodinného domu? Na pozemku stoji starší rodinný dom určený na rekonštrukciu, alebo zbúranie. V opise nehnuteľnosti na internete bol dom opisovaný: el. energia: 220/380V. Pri obhliadke nehnuteľnosti spolu s majiteľom, som si všimol, že elektrické vedenie na streche domu je odstrihnuté. Keď som sa pýtal majiteľa na dôvod, tak povedal, že mi dá kontakt na jedného pána, ktorý mi bez problémov nainštaluje novú el. skrinku „antoníčka“ no ale bojím sa, aby som neskôr po kúpe nenarazil na problém získania potrebných povolení od elektrárni, alebo či majiteľ nechce niečo predomnou zatajiť, ako nezaplatené faktúry a pod. Taktiež hovoril, že i tak podľa nového zákona už musí byť dom napojený zo stĺpa zemou a nie vzduchom. V minulosti keď bol napojený na stĺp vzduchom, prechádzali drôty el. vedenia najkratšou cestou cez pozemky susedov priamo na stĺp. Sú elektrárne oprávnené toto napojenie znova napojiť vzduchom, ako tomu bolo pôvodne? Kto mi je oprávnený dať informácie poprípade písomné stanovisko, že ak v prípade, že kúpime pozemok mi bude obec schopná dotiahnuť potrebné inžinierske siete? Pozemok sa nachádza ako posledný v ulici, posledný stĺp el. vedenia je vzdialený od vstupu na pozemok asi 50 metrov a voda asi 30 metrov. Kúpnu zmluvu mi poslal jeho právnik, kde je napísané, že kupujúci vyplatí sumu pri podpise zmluvy. Pri podpisovaní zmluvy tam bude jeho právnik a pracovníčka obecného úradu na overenie podpisu. Ak vyplatím požadovanú sumu stačí ak mi podpíše príjmový doklad, že peniaze obdržal? Majiteľ rozprával, že po podpise zmluvy mi nehnuteľnosť dá aj priamo na vklad. Čo ak návrh na vklad nevloží, mám nejaké právne prostriedky ako ho k tomu donútiť, alebo bude lepšie ak do zmluvy zakotvím, že návrh na vklad urobí kupujúci? V zmluve sú taktiež zakotvené veci ako, že majiteľ je jediný vlastník a na nehnuteľnosť sa neviaže žiadny dlh, vecné bremená, predkupné práva, záložne práva a, že nehnuteľnosť nie je postihnutá exekúciou alebo nárokmi na reštitúčné konanie a atď. Vopred ďakujem za Vaše rady a dotazy.
Usporiadat
kukuportal kukuportal

kukuportal je offline (nepripojený) kukuportal

lubko6394 Pozri príspevok
No mne sa to akosi nezdá. Kupovať nehnuteľnosť s možnými problémami so sieťami skomplikovanú ešte výmenou pozemkov a ešte v časovej tiesni bez vlastného právnika len s radami z netu, tak to by som nekupoval tak ani bicykel značky Ukraina.
čo sa týka tých sietí, tak tam by problém nemal byť, už som sa informoval aj na elektrárňach a s vodou by to malo byť podobné. To viete, že od všetkých môžem mať potrebné povolenie, stačí ak si niekto so životného prostredia povie, že mi ten súhlas nedá tak mi ho proste nedá, ale to nezistím nijakým spôsobom pokial ten pozemok nebudem mať. Majiteľovi to je jedno v podstate , či mu dám peniaze na ruku, či si na to zoberiem pôžičku. Ja som mu však navrhol, že by som mu dal môj pozemok + doplatok, nemusel by som si brať pôžičku a splácať tak nekresťanské úroky a podporovať tak bankový sektor :-) a darmožráčov :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať