Zavrieť

Porady

Spätný predaj gastrolístkov.

Strojár
Teraz mi ostáva 60 gastrolístkov, ktoré som dostal od zamestnávateľa - s.r.o. Čo by sa stalo mne, alebo firme, ak by som jej ich predal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Nandrolon Pozri príspevok
V akom účtovníctve firmy??
Firma si nemôže dať nič do nákladov napr. od neexistujúceho subjektu, takisto ako nemôže niečo odkúpiť od človeka, ktorý nie je vlastníkom danej veci.
Si myslím že ty nemôžeš obchodovať so stravnými lístkami, lebo nie sú tvoj majetok, ale stále je to majetok emitentnej spoločnosti.
Si si istý že by to daniari neuznali ? Veď lístky som prevzal ako zamestnanec a ako FO ich firme predávam ( Kúpna zmluva ) - neobchodujem s nimi, ved ich ani nikomu inému nepredám.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Braňo Pozri príspevok
Moc špekuluješ, samozrejme by si porušil aj zmluvu so spoločnosťou poskytujúcou stravné lístky :

Adrenalín“. 2.1.1 Jedálny kupón „Chèque Déjeuner“: Komitent ako zamestnávateľ je podľa § 152 zákona č. 311/2001 Z.z. Zákonníka práce v platnom znení povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti a zároveň zabezpečiť stravovanie zamestnancov najmä poskytovaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa, alebo zabezpečí stravovanie pre svojich zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby. Komitent a komisionár sa dohodli, že komisionár pre komitenta sprostredkuje zabezpečenie tejto povinnosti pre zamestnancov komitenta prostredníctvom jedálnych kupónov „Chèque Déjeuner“ (ďalej len „jedálny kupón“), ktorým komitent odovzdá jedálne kupóny. Komisionár sa zaväzuje zabezpečiť stravovanie aj pre komitenta a iné osoby určené komitentom, ktorým komitent odovzdá jedálne kupóny. Na základe jedálnych kupónov bude zabezpečené stravovanie držiteľom jedálnych kupónov v zariadeniach (prevádzkach) zmluvných partnerov komisionára, označených viditeľne umiestnenou etiketou obsahujúcou označenie služby sprostredkovanej komisionárom.
Kde je tam napísané že kupón musím kúpiť len od neho ?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Ľubko najskôr si prečítaj podmienky, ktoré majú uvedené spoločnosti na svojich stránkach a až potom zistíš, že iba emitent alebo emitentom určený sprostredkovateľ môže s nimi obchodovať.

A navyše neverím, že nejaký zamestnávateľ by sa vystavil riziku, že by to urobil a tým pádom by nemal zaručené použitie na teplé jedlo....
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Nandrolon Pozri príspevok
trebalo by možno hľadať v zákonoch, kde sa definujú ceniny, kolky, atď... tam by sa na niečo prišlo...
Však ja nehľadám spôsob ako to neurobiť, ale spôsob ako to urobiť a najmä aby to bolo čisté pre daniarov. A z daňového hľadiska je úplne jedno či inkasoval Výpalník alebo zamestnanec.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

lubko6394 Pozri príspevok
Však ja nehľadám spôsob ako to neurobiť, ale spôsob ako to urobiť a najmä aby to bolo čisté pre daniarov. A z daňového hľadiska je úplne jedno či inkasoval Výpalník alebo zamestnanec.
práveže nie je
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Braňo Pozri príspevok
Ľubko najskôr si prečítaj podmienky, ktoré majú uvedené spoločnosti na svojich stránkach a až potom zistíš, že iba emitent alebo emitentom určený sprostredkovateľ môže s nimi obchodovať.

A navyše neverím, že nejaký zamestnávateľ by sa vystavil riziku, že by to urobil a tým pádom by nemal zaručené použitie na teplé jedlo....
A ako zabezpečí zamestnávateľ aby som si za gastráče nekúpil mrazenú tresku ? Ved tie lístky sú len finta, ktorá nás stojí čosi navyše.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
A tu je Zmluva zamestnávateľa:

Takže s touto variantou emitent nepočítal.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lubko6394 Pozri príspevok
Si si istý že by to daniari neuznali ? Veď lístky som prevzal ako zamestnanec a ako FO ich firme predávam ( Kúpna zmluva ) - neobchodujem s nimi, ved ich ani nikomu inému nepredám.
podľa mňa predávaš cudzí majetok, čo je neprípustné.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Nandrolon Pozri príspevok
podľa mňa predávaš cudzí majetok, čo je neprípustné.
Aký cudzí ? Kúpiš si lístok na hokej, dostaneš chrípku tak ho necháš prepadnúť alebo spáchaš zločin ak ho predáš za nákupnú cenu ? A predávajú sa aj za zvýšenú a ešte nezavreli nikoho.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Nezabudni, ked spoločnosť vykupuje listky- ceniny znovu si viaže na ne nejakú maržu ( po tom ako si ich niekto najal, aby protestovali pred parlamentom, som počítala maržu na faktúre od Dejeuneru...predne 4 % z nákupu , super kšeft).....ak by si to tak točil do kolečka do kola....po cca 3 kole by si mal z nich nulu......
0 0
meegy meegy

meegy je offline (nepripojený) meegy

Dnes za listky nakupis vselico,ked sa za ne nechces ist najest....alebo pockaj do noveho ZP a tam to budes mat v plate....a nedostanes ani navyseny plat ani listky,budes mat po problemoch...)))
0 0
xeva xeva

xeva je offline (nepripojený) xeva

Čo tak postaviť to do polohy nákupných poukážok napr. supermarketov, za gastrolístky sa potraviny bežne nakupujú a argumentovať zvýhodňovaním , aj keď podopretým zákonom, vybratých subjektov v rámci hospodárskej súťaže.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lubko6394 Pozri príspevok
Akú a za čo ? Veď keď to neprešlo Matovičovi tak skúšam čo je možné a nezakázané.
Ale Matovičov nápad bol predsa iný.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Tak toto som nepochopil. Však ich nikto nepôjde predávať Dejeuneru, Od toho sa kúpi, len prvý raz. Zbytok je účtovníctvo a ked sa to dobre zdátumuje, tak tie lístky ani fyzicky nemusia existovať, teda ak nepríde k zvýšeniu stravného.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Tweety Pozri príspevok
Ale Matovičov nápad bol predsa iný.
Trochu áno. On to riešil priamo tak, že by som dostal rovno tých 36 Eur.
Kedže to neprešlo, tak ma napadol tento nápad 36 + 24 = 60. Zamestnávateľ mi strhne 24 ako za lístky a ja zinkasujem 60.
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
lubko6394 Pozri príspevok
Tak toto som nepochopil. Však ich nikto nepôjde predávať Dejeuneru, Od toho sa kúpi, len prvý raz. Zbytok je účtovníctvo a ked sa to dobre zdátumuje, tak tie lístky ani fyzicky nemusia existovať, teda ak nepríde k zvýšeniu stravného.
.... sa divím , že nejdeš rovno prednášat ekonomické teorie , razom by bolo po všetkých ekonomických problémoch
0 0
xeva xeva

xeva je offline (nepripojený) xeva

Pretože ak je predmetom zmluvy zabezpečenie stravovania v "stravovacom" zariadení, nákupom potravín sa míňa určený cieľ. Neviem ako, ale my sme uzavreli zmluvu v období, kedy si dodávateľ lístkov neúčtoval % odmenu, len minimálnu odmenu 6 EUR. Tú zrejme ale platia subjekty, v ktorých sa lístkami platí. Aspoň tak to bolo v jednej prevádzke kde som si privyrábala a tie to potom zakalkulujú do ceny jedla.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Katarína Cigánová Pozri príspevok
.... sa divím , že nejdeš rovno prednášat ekonomické teorie , razom by bolo po všetkých ekonomických problémoch
Však ja som tie múdre zákony nevymyslel. Ja len hľadám cestu ako z toho von. ZP hovorí o teplom jedle, keď nie je tak gastráč - a ten sa zvrhol na to že zaň kúpiš čokoľvek ( ak vieš kde to ide ). Rozumné by bolo buď aby mi zamestnávateľ zaplatil len svoju časť - tak sme fungovali kým tí blbci nestanovili minimálnu hodnotu stravného lístka. Teraz ak chcem svojich 36 tak ma to stojí 24, ktoré nedostanem cash, ale v bonoch.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Zmyslom gastrolístkov nie je finančné obohatenie, ale poskytnutie teplého jedla.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Braňo Pozri príspevok
Zmyslom gastrolístkov nie je finančné obohatenie, ale poskytnutie teplého jedla.
ÁNo, presne o to ide.
§ 152
Stravovanie zamestnancov

(1) Zamestnávateľ je povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti. Túto povinnosť nemá voči zamestnancom vyslaným na pracovnú cestu, s výnimkou zamestnancov vyslaných na pracovnú cestu, ktorí na svojom pravidelnom pracovisku odpracovali viac ako štyri hodiny. Povinnosť zamestnávateľa ustanovená v prvej vete sa nevzťahuje na zamestnancov pri výkone <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>áce vo verejnom záujme v zahraničí.

(2) Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie podľa odseku 1 najmä poskytovaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa alebo zabezpečí stravovanie pre svojich zamestnancov prostredníctvom <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>ávnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, ak ich sprostredkuje u <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>ávnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie poskytovať stravovacie služby. Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>ácu viac ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla.
(3) Zamestnávateľ prispieva na stravovanie podľa odseku 2 v sume najmenej 55 % ceny jedla, najviac však na každé jedlo do sumy 55 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu. Okrem toho zamestnávateľ poskytuje <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>íspevok podľa osobitného predpisu.
(4) Pri zabezpečovaní stravovania zamestnancov prostredníctvom <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>ávnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, sa cenou jedla rozumie hodnota stravovacej poukážky. Hodnota stravovacej poukážky musí predstavovať najmenej 75 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu.
(5) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi finančný <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>íspevok v sume uvedenej v odseku 3, len ak povinnosť zamestnávateľa zabezpečiť zamestnancom stravovanie vylučujú podmienky výkonu <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>áce na pracovisku alebo ak zamestnávateľ nemôže zabezpečiť stravovanie podľa odseku 2, alebo ak zamestnanec na základe lekárskeho potvrdenia od špecializovaného lekára zo zdravotných dôvodov nemôže využiť žiadny zo spôsobov stravovania zamestnancov zabezpečených zamestnávateľom.
(6) Zamestnávateľ poskytne finančný <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>íspevok na stravovanie podľa odseku 5 aj zamestnancovi pri výkone domáckej <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>áce alebo telepráce, ak mu nezabezpečí stravovanie podľa odseku 2 alebo ak by stravovanie podľa odseku 2 bolo v rozpore s povahou vykonávanej domáckej <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>áce alebo telepráce.
(7) Zamestnávateľ môže po prerokovaní so zástupcami zamestnancov
a) upraviť podmienky, za ktorých bude zamestnancom poskytovať stravovanie počas dovolenky, prekážok v <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>áci, alebo inej ospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca v <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>áci,
b) umožniť stravovať sa zamestnancom, ktorí pracujú mimo rámca rozvrhu pracovných zmien za rovnakých podmienok ako ostatným zamestnancom,
c) rozšíriť okruh fyzických osôb, ktorým zabezpečí stravovanie, a ktorým bude prispievať na stravovanie podľa odseku 3.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať