Zavrieť

Porady

Zamestnanec odmietol nárok na stravné

Dobrý deň,
zaujímalo by ma, ako postupovať v prípade, keď zamestnanec odmietne nárok na stravné, keďže zamestnávateľ je toto stravné zo zákona povinný zabezpečiť. Živnostník zamestnáva len jedného zamestnanca na pracovný pomer a neviem, či v prípade kontroly z inšpektorátu práce obstojí vysvetlenie, resp. podpísané vyhlásenie zamestnanca, že nárok na stravné odmietol. Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Klara321 Pozri príspevok
Uz som to vyriesila, cast mzdy, ktoru si vyplacam preklasifikujem na prispevok na stravovanie, normalne ho zdanim...odvediem odvody a vec je snad vybavena ...
Dá sa aj tak - ale kvoli odvodom to nie je práve najlacnejšie riešenie pre firmu.
0 0
zuzana cinova zuzana cinova

zuzana cinova je offline (nepripojený) zuzana cinova

JAJA11
Klara321 Pozri príspevok
A ked som majitelom s.r.o. a zaroven aj jedinym zamestnancom a nemam zaujem o stravne listky, (uprimne nechce sa mi s tym vobec zapodievat a kazdy mesiac ich chodit nakupovat, kludne ich ozeliem, keby som mala zamestnancov viac, tak to poriesim ale sama pre seba ... to nema vyznam)... a taktiez nemam ani zmluvu uzatvorenu so ziadnym stravovacim zariadim, nebude problem ked si stravu zabezpecovat nebudem? Podpisane vyhlasenie bude stacit? Snad ano ....

a prečo nenakupovať lístky? najlacnejší náklad, nerobia sa odvody..... škoda nevyužiť... ktorákoľvek spoločnosť vám lístky dodá a o všetko sa postará... stačí urobiť nákup 1- 2 x do roka....
myslím, že netreba podpisovať nejaké vyhlásenie.... ak sa však bojíte kontroly, dajte si podpísať.... ale aj tak by som si nebola istá, čo ak zamestnanec povie, že ste ho to prinútili podpísať a on nechcel prísť o zamestnanie, tak to podpísal.... vo vašom prípade to vlastne nehrozí....
Tiež mám podobný problém,ked je konateľ(jedoosobovky) s manželkou zamestnaný v sro a nechce kupovať stravné lístky. Mám im teda pre istotu spracovať vyhlásenie,ktoré si podpíšu,aj ked podľa zákona je zamestnávateľ povinný zabezpečiť stravovanie?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No možno by som im vysvetlila, že keď tvoria sociálny fond...tak najlepšie je ho vyčerpať cez stravné lístky.... a kupovať také lístky, ktorými môžu trebárs platiť v obchode. A ak nepristúpia na také riešenie ..tak im dať podpísať to vyhlásenie. Nakoniec sú zamestnávateľmi sami sebe..a v prípade kontroly..ak sa im to vytkne, tak nech sa z toho vyhovoria...
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať