Zavrieť

Porady

očistenie domu od mŕtvych duší

Možno sa to niekomu bude zdať smiešne ale mňa by zaujímalo ako by sa dalo z domu vyhnať ,,duchov´´... ide o starý dom kde žilo viacero generacii a aj viem o tom ze vela ludi tam zomrelo. No nemam pocit ze ich duše zomreli s nejakou ťažobou. Je to fakt divné ale pravidelne je počuť v izbách ako niekto chodí. Pár krát sa mi dokonca stalo ze ked som isla spať tak dvere boli otvorene a ráno sa záhadne zavreli.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Petra, moj postoj k tymto veciam bol dlhe roky podobny tvojmu, kym mi nezomrela mamka.
Alaya, ale veď ja som nevyjadrila žiadny názor na to, čo sa v téme rieši. Zato jednoznačne som sa vyjadrila k tomu, že téma o čistení domu od duchov nepatrí do "kultúry". Ale keďže nie som jej autorkou, ani adminom, nič s tým neurobím, môžem len vysloviť názor.

Paulin príspevok som komentovala preto, že sa mi zdal vtipný a hlavne preto, že skoro každý večer aj ja zapálim sviečku. Jednoducho preto, že jej blikot mám rada, a aj ako spomienku na tých, čo v rodine zomreli. A skutočne mi neprislúcha komentovať toho, kto zapáli sviečku z iného dôvodu, než že pri jej svetle strávi príjemné chvíle alebo spomína.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Myslim si, ze ducharina vzdy patrila ku koloritu Slovace. Na tu temu vznikli aj umelecke diela, napisalo sa spustu knih, natocili filmy. Nevidim dovod, preco by sa tato tema nemala objavit v kulture. Ked niekto za kulturu povazuje kazde operne kvilenie, neznamena to, ze ini ludia sa radsej kulturne vyziju pri rozpravani, trebars o duchoch. Mozno si nasi predkovia pospevovali v jaskyniach operne arie, carbali po stenach notove zapisy, modelovali a tesali operne divy. Mne sa zda, ze prave kvoli tomu kvileniu v opernych salach sa nevychovani duchovia stahuju do tichych domov, kde strasia ... alebo nemaju na listok, ako vacsina obyvatelstva planety.

Dom duchov nepritahuje pokial sa tam niekto nenachadza. Odved ich podla Detzlera, to je najjednoduchsie. :-)
0 0
Anka219 Anka219

Anka219 je offline (nepripojený) Anka219

Ja osobne zapaľujem bielu sviečku, pomodlím sa a poprosím aby ho poslali tam odkiaľ prišiel. Sviečku nechám vyhorieť. Hotovo. Duchovia naozaj neublížia, skôr majú tendencia varovať pred niečim zlým, ale nie je dobre ak tu zostávajú ...
3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alabut Pozri príspevok
Myslim si, ze ducharina vzdy patrila ku koloritu Slovace. Na tu temu vznikli aj umelecke diela, napisalo sa spustu knih, natocili filmy. Nevidim dovod, preco by sa tato tema nemala objavit v kulture. Ked niekto za kulturu povazuje kazde operne kvilenie, neznamena to, ze ini ludia sa radsej kulturne vyziju pri rozpravani, trebars o duchoch. Mozno si nasi predkovia pospevovali v jaskyniach operne arie, carbali po stenach notove zapisy, modelovali a tesali operne divy. Mne sa zda, ze prave kvoli tomu kvileniu v opernych salach sa nevychovani duchovia stahuju do tichych domov, kde strasia ... alebo nemaju na listok, ako vacsina obyvatelstva planety.

Dom duchov nepritahuje pokial sa tam niekto nenachadza. Odved ich podla Detzlera, to je najjednoduchsie. :-)
Ops... alabut, priveľa alkoholu v hlave hneď od rána? Daj pozor, aby sekera nebola aj v druhej nohe! Nepochybujem, že nová téma by sa ocitla v "kultúre" aj s fotografiami. Lebo však, tie sú špičkou umeleckej tvorby "á la alabut".

Vivat OPERA!!! Vivat alabut!!! Vivat DUCHOVIA!!!
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Slayer666 Pozri príspevok
Nesuhlasim. Nijako si to neodporuje.
materializmus a nadprirodzenosť si neodporujú?
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

stormcatcher Pozri príspevok
materializmus a nadprirodzenosť si neodporujú?
Neveriaci clovek = materializmus?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Petra Nová Pozri príspevok
Ops... alabut, priveľa alkoholu v hlave hneď od rána? Daj pozor, aby sekera nebola aj v druhej nohe! Nepochybujem, že nová téma by sa ocitla v "kultúre" aj s fotografiami. Lebo však, tie sú špičkou umeleckej tvorby "á la alabut".

Vivat OPERA!!! Vivat alabut!!! Vivat DUCHOVIA!!!

....máš pocit, Petra, že už iba urážky sú to, čo tu môžeš povedať?..nič iné ti nezostalo?..
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

pepsikova Pozri príspevok
....máš pocit, Petra, že už iba urážky sú to, čo tu môžeš povedať?..nič iné ti nezostalo?..
Pepsi, príjemný deň Ti želám. Pocit nemám, ale určite budem o tom uvažovať.
P.S. Za akú si tu teraz?
Naposledy upravil Petra Nová : 28.07.11 at 16:18
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Slayer666 Pozri príspevok
Neveriaci clovek = materializmus?
Vo väčšine áno. Zadávateľka píše, že je neveriaca, a ducha by som staval na stranu nadprirodzeného - ako napr. Boha. A tu si úž odporujú, pokiaľ si to každý nevysvetluje tak, ako mu to v danej chvíli vyhovuje.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

stormcatcher Pozri príspevok
Vo väčšine áno. Zadávateľka píše, že je neveriaca, a ducha by som staval na stranu nadprirodzeného - ako napr. Boha. A tu si úž odporujú, pokiaľ si to každý nevysvetluje tak, ako mu to v danej chvíli vyhovuje.
Duch patri do nadprirodzeneho, tak ako Boh, s tym sa neda nesuhlasit. Avsak dalej uz nemozem suhlasit, sorry.

V prvom rade si treba polozit otazku, co to znamena byt neveriaci. Myslim, ze vzhladom no kontext mozeme pokojne usudit, ze tym chcela povedat, ze nie je krestan (radilo sa jej, aby navstivila farara). Teda neveri v krestanskeho Boha (dalej iba Boh). Treba si vsak polozit otazku, co to znamena neverit v Boha. Ludia sa podla toho, ci veria v Boha alebo nie, teda z krestanskeho pohladu (neberuc do uvahy teraz rozne cirkvi a sekty), delia na veriacich, teda tych, ktori zdielaju ich nabozenske presvedcenie, a vsetkych ostatnych, teda neveriacich. Do tej druhej skupiny patria moslimovia, zidia, sintoisti, budhisti, odinisti, satanisti atd. Tiez tam patria ludia bez nabozenskeho vyznania. Je pravdepodobne, ze moslim by nepovedal, ze je neveriaci, ale ze je moslim, lebo ma na to vlastny pohlad. Mozno by to povedal clovek vyznavajuci praslovanske bozstva, no urcite by to povedal clovek bez nabozenskeho vyznania.

Chcem pripomenut, ze z vyssie uvedeneho vyplyva, ze nie je iste, ze patri k ludom bez vyznania. Ale urcite by som to aj ja oznacil za vysoko pravdepodobne vzhladom na nizky pocet ludi, o ktorych mozeme rozumne predpokladat, ze by sa oznacili za neveriacich aj ked nie su bez vyznania. Vysoko nad nimi prevladaju ludia (aspon tak vravia statistiky), ktori su bez vyznania.

Clovek bez vyznania teda v Boha neveri. Avsak treba si polozit otazku, co to znamena, aky je jeho postoj k Bohu. V zasade by sme sa mali zhodnut na tom, ze moze byt dvojaky:
1, Neverim v Boha a som presvedceny o tom, ze neexistuje.
2, Neverim v Boha, ale neviem posudit, ci existuje alebo nie. (to je mimochodom moj postoj)

Pozrime sa teraz na ten prvy pohlad, lebo ten je pre potreby posudenia udajneho rozporu trochu zlozitejsi. Clovek moze dospiet k takemu presvedceniu rozne, tak skusim uviest par moznych.
a) Boh neexistuje, lebo existuje iba materialno.
V tomto pripade jednoznacne existuje rozpor s vierou, ci iba pripustenim moznosti existencie duchov, ktori, ako sme sa zhodli, nepatria do materialna.
b) Boh neexstuje, lebo sa nenasli o jeho existencii dokazy.
Tento postoj si vsak uz s vierou v duchov neodporuje, pretoze k takemu zaveru dospela na zaklade nedostatku dokazov, avsak to nevylucuje existenciu inych nadprirodzenych bytosti, ak ich existenciu mozno nejako dolozit (ako vieme, presvedcenie, ze v jej dome strasi, nadobudla po istych udalostiach, o ktorych sa ona domnieva, ze boli dielom duchov).
c) Boh neexistuje, lebo je vraj vsemohuci a vsemohucnost je nemozna, lebo sama sebe odporuje.
Toto tvrdenie vsak hovori len o vsemohucom Bohu a nevravi nic o inych bozstvach, ktore nie su vsemohuce, a uz vobec nie o inych nadprirodzenych bytostiach.
Takychto argumentov najdeme dost, avsak ako vidis, jedine ten prvy odporuje viere v existenciu duchov.

Pokial ide o druhy postoj, teda ze neverim, ale neviem posudit, ci Boh existuje alebo nie, tento postoj odporuje popieraniu existencie ineho sveta ako materialneho a teda je rozumne predpokladat, ze osoba, ktora zastava taky postoj, nebude popierat moznost existencie nematerialneho sveta, inak by ten postoj asi tazko mohla zastavat.

Zaverom, to, ze je niekto neveriaci, nemusi znamenat, ze popiera moznost existencie ineho sveta ako materialneho a aby mohlo platit tvoje tvrdenie, ze vo vacsine pripadov neveriaci = materializmus, je potrebne preukazat, ze vacsina neveriacich popiera existenciu Boha a sucasne to robi prave z dovodu, ze popiera existenciu nematerialna. A na to, aby si mohol vyslovit zaver, ze nnikka1 si odporuje, je potrebne preukazat, ze patri prave do tejto spominanej mnoziny ludi. No myslim si, ze si len urobil unahleny zaver.

P.S. Dufam, ze to neberies v zlom, ze s tebou nesuhlasim.
Naposledy upravil Slayer666 : 24.07.11 at 13:12
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Tweety Pozri príspevok
SI neveriaca a veríš na duchov. To ako neide dokopy.
prečo si to myslíš? poznám veľa ľudí čo sú neveriaci a veria v duchov... napr. aj ja sa k takým radím...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pasuliatko Pozri príspevok
prečo si to myslíš? poznám veľa ľudí čo sú neveriaci a veria v duchov... napr. aj ja sa k takým radím...
Chcela som tým povedať, neveriaca-neverí v nič.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Tweety Pozri príspevok
Chcela som tým povedať, neveriaca-neverí v nič.
A veriaca - veri vo vsetko?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Slayer666 Pozri príspevok
A veriaca - veri vo vsetko?
Verí, ale prečo by mala vo všetko, hm?
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Tweety Pozri príspevok
Verí, ale prečo by mala vo všetko, hm?
Neveri, ale preco by nemala nicomu, hm?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Je vela ludi, ktori sa stavali k danym veciam bud negativne, alebo neutralne, no az po svojich vlastnych zazitkoch svoj postoj zmenili. A to sa tym, co tie zazitky nemaju tazko vystvetluje.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Daj si vysvätiť dom a máš poriešené, napr. na Troch Kráľov.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Nestačí len vysvätiť dom,zapaľovať sviečky , treba si dať do poriadku aj svoju dušu to je základ , potom sa to všetko vráti na dobrú cestu a budeš sa čudovať aké veci sa dejú.
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Tie kroky, tak mi napadlo, že aj ja som sa budila často a mala som pocit, že niekto chodí po chodbe. Potom sme vymenili okná za plastové a chodenie prestalo. Ono to boli totiž kroky zvonku a ozývali sa tak, že to znelo, ako keby niekto chodil u nás vnútri. Plastové okná znížili hlučnosť zvonka a tým vyriešili našich duchov
Ono množstvo takýchto duchárskych príbehov vzniká preto, že si len nevieme vysvetliť pôvod toho zvuku ...
Inak ja patrím k tým, ktorých fascinujú duchárske príbehy (Posol stratených duší a pod.), som veriaca v Boha, ale s duchom som sa ešte nestretla
A myslím si, že to pre nás živých je veľmi ťažké. Preto všetko to čo sa hovorí o stretnutiach s duchom beriem s veľkou rezervou a najskôr hľadám logické materiálne vysvetlenie
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Tweety Pozri príspevok
Chcela som tým povedať, neveriaca-neverí v nič.
myslím, že pomenovanie veriaci a neveriaci je z logického hľadiska nesprávne. Každý človek v niečo verí. Niekto v Boha, niekto Budhu, niekto v Alaha a niekto, že to tu všetko vzniklo ako náhoda, pôsobením vesmíru alebo neviem čoho, ale neveriaci neexistuje, rozdiel je len v tom, v čo verí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať