Zavrieť

Porady

očistenie domu od mŕtvych duší

Možno sa to niekomu bude zdať smiešne ale mňa by zaujímalo ako by sa dalo z domu vyhnať ,,duchov´´... ide o starý dom kde žilo viacero generacii a aj viem o tom ze vela ludi tam zomrelo. No nemam pocit ze ich duše zomreli s nejakou ťažobou. Je to fakt divné ale pravidelne je počuť v izbách ako niekto chodí. Pár krát sa mi dokonca stalo ze ked som isla spať tak dvere boli otvorene a ráno sa záhadne zavreli.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Jaja11 plne s Tebou súhlasím,že keď niekto hovorí o duchoch mal by sa ísť presvečiť a hľadať pôvod toho a určite by prišiel na to, čo toho " ducha" spôsobilo. Viem,že napr. kde je drevo na strope vtedy to tiež pripomína ako by niekto občas chodil a pritom to iba pracuje drevo. Nikdy som sa nebála duchov, len živích a to som sa nachodila domov okolo cintorína a domu smútku za tie roky až až. Určite keby existovali tak by som ich niekedy stretla. Možno pre niekoho tých duchov by bolo za tie roky veľa,ale keď sa mi niečo nezdá idem sa presvedčiť a zatiaľ som vždy našla pôvod toho čo to spôsobilo.Naposledy si spomínam na takéhoto ducha. Išli sme v noci so susedkou domov a pri cintoríne strašné sčudné chrapľavé zvuky,také slabé,ideme ´dalej a pri kríži na mol dopitý starší pán že sa chcel prežehnať pred krížom a kľakol si, no už sa nevládal zodvihnúť ,tak tam fučal a skúšal to. Tak sme mu pomohli a bolo po duchovi. Možno niekto by si to tiež vysvetlil úplne ináč.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

ilona Pozri príspevok
Jaja11 plne s Tebou súhlasím,že keď niekto hovorí o duchoch mal by sa ísť presvečiť a hľadať pôvod toho a určite by prišiel na to, čo toho " ducha" spôsobilo. Viem,že napr. kde je drevo na strope vtedy to tiež pripomína ako by niekto občas chodil a pritom to iba pracuje drevo. Nikdy som sa nebála duchov, len živích a to som sa nachodila domov okolo cintorína a domu smútku za tie roky až až. Určite keby existovali tak by som ich niekedy stretla. Možno pre niekoho tých duchov by bolo za tie roky veľa,ale keď sa mi niečo nezdá idem sa presvedčiť a zatiaľ som vždy našla pôvod toho čo to spôsobilo.Naposledy si spomínam na takéhoto ducha. Išli sme v noci so susedkou domov a pri cintoríne strašné sčudné chrapľavé zvuky,také slabé,ideme ´dalej a pri kríži na mol dopitý starší pán že sa chcel prežehnať pred krížom a kľakol si, no už sa nevládal zodvihnúť ,tak tam fučal a skúšal to. Tak sme mu pomohli a bolo po duchovi. Možno niekto by si to tiež vysvetlil úplne ináč.
Dovolila by som si polemizovať s tvrdením, že keď duchov nestretáme a nevidíme, tak nie sú Problém vidím v tom, že existujú v inom ako trojrozmernom priestore a preto ich my, s naším trojrozmerným telom, nie sme schopní vnímať.
Preto aj len veľmi ťažko uverím, ak niekto tvrdí, že sa stretol s duchom. Ale verím, že existujú ľudia, ktorí sa s nimi stretli, len je ich oveľa menej, ako tých ktorí to o sebe tvrdia a bohužiaľ ťažko sa dá rozoznať, kto hovorí pravdu a kto si vymýšľa
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mozno lezu priamo po nasom tele ako mikroby a nepotrebuju iny ako trojrozmerny priestor. :-)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Tweety Pozri príspevok
SI neveriaca a veríš na duchov. To ako neide dokopy.
Asi to bude tým že neexistuje skupina neveriacich, existuje len skupina ľudí ktorá verí že Boh existuje, druhá skupina verí že Boh neexistuje, tá prvá sa limitne blíži k pravde poznaním, tá druhá sa ku svojej pravde nikdy nepriblíži.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

pavol54 Pozri príspevok
Asi to bude tým že neexistuje skupina neveriacich, existuje len skupina ľudí ktorá verí že Boh existuje, druhá skupina verí že Boh neexistuje, tá prvá sa limitne blíži k pravde poznaním, tá druhá sa ku svojej pravde nikdy nepriblíži.
Nuz, ja nepatrim ani do jednej a myslim si, ze nie som sam. Neodovodnene polarizujes ludi.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Existuje skupina, ktorym je jedno, ci existuje, ci neexistuje boh a uz uplne ukradnuta im je nejaka viera a veriaci, ci neveriaci. Sedia a je im dobre. :-)
0 0
Anka219 Anka219

Anka219 je offline (nepripojený) Anka219

Ja nerozumiem, že ste sa tu tak zbytočne rozkecali...Koľko toho je na piatich stranách fakt užitočného? A väčšinou to býva tak, že ten kto nemá čo povedať tak len píše a píše s prepáčením zbytočnosti. Keď neviete poradiť tak aspoň buďte ticho. Je to hrôza, že ak potrebujem poradiť, tak musím čítať tieto zbytočné komentáre a dolovať medzi nimi naozaj užitočnú radu... Polemizujete a handrkujete sa a potom, keď príde Váš čas a sami ste Duchmi tak neviete kam z konopí a treba Vás ratovať.
No pekne! Práve preto je tu tých Duchov tak veľa...
Nnikka1 ak nepomôže zapálenie sviečky, ale je k tomu potrebná tá modlitba, tak sa dá vyčistiť svätenou vodou dom. Možností je viac a záleží aj od toho či tam ten Duch býval, teda či to bol jeho dom. Vtedy je najlepšie dať za mŕtveho odslúžiť omšu. Naozaj je to dosť individuálne, či už sa to niekomu páči alebo nie záleží od konkrétneho Ducha :-)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Slayer666 Pozri príspevok
Nuz, ja nepatrim ani do jednej a myslim si, ze nie som sam. Neodovodnene polarizujes ludi.
žena je buď tehotná alebo nie je tehotná, nemôže nepatriť ani do jednej skupiny, alebo byť len trochu tehotná. to som uviedol ako príklad. človek buď verí že existuje Boh( alah budha...) alebo verí že neexistuje, nemôže len tak trocha veriť v niečo.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

pavol54 Pozri príspevok
žena je buď tehotná alebo nie je tehotná, nemôže nepatriť ani do jednej skupiny, alebo byť len trochu tehotná. to som uviedol ako príklad. človek buď verí že existuje Boh( alah budha...) alebo verí že neexistuje, nemôže len tak trocha veriť v niečo.
Co by nemohol? Preco musi nevyhnutne verit v jednu z dvoch moznosti? Ved to je, bez urazky, totalny nezmysel. Ja nemozem povedat, ze verim, ze Boh existuje, ani to, ze verim, ze Boh neexistuje, lebo neviem posudit, ci existuje alebo nie a nechavam to tam. Jednoducho neviem a bodka. A takych ludi poznam vela.

Takisto by sa dalo polemizovat o tom, ci mozem v nieco iba trocha verit (zalezite od definicie slova verit), ale to nie je dolezite.

A teraz k veci. Delis ludi na veriacich a neveriacich. Spravne. Clovek je bud veriaci alebo neveriaci. Veriaceho mas nejak definovaneho a ak ides s tym slovom dalej pracovat, je potrebne, aby si tu definiciu zachovaval a nemiesal ju s inymi. Povedzme, ze tvoja definicia znie:

Veriaci clovek je clovek, ktory veri, ze existuje Boh.

Tiez je potrebne, aby si pouzival rovnaku definiciu slov Boh a verit. Povedzme, ze Bohom je Otec, Syn a Duch svaty, nie al-Lah, Siva, Iehova atd. (moslim teda bude neveriaci). Niekto moze tiez mat silnejsiu vieru ako iny, tak treba urcit, aku. Ci je veriaci iba clovek, ktory veri silne, alebo aj ten, ktory ma iste pochybnosti (to je to ''trochu verit''). Povedzme, ze len ten, ktory nema pochybnosti, je o tom teda presvedceny. Je jedno, ako si to zadefinujes, hlavne aby si to potom uprostred vety zrazu nezmenil. Teda znelo by to takto:

Veriaci clovek je ten, kto je presvedceny o tom, ze Boh existuje.

Mame zadefinovaho veriaceho. Kto je teda neveriaci? No ak je pravda, ze ludia sa delia na veriacich a neveriacich a nic medzi neexistuje, tak neveriaci je kazdy ten, kto nie je veriaci.

Neveriaci clovek je ten, kto nie je presvedceny o tom, ze Boh existuje.

A tu robis chybu. ''Nie je presvedceny o tom, ze Boh existuje.'' nie je to iste ako ''Je presvedceny o tom, ze Boh neexistuje.'' V prvom pripade existenciu Boha pripusta, akurat nie je si isty, v druhom ju odmieta. Lepsie to mozno uvidis, ked nahradime poslednu vedlajsiu vetu takto:

Veriaci clovek je ten, kto je presvedceny o existencii Boha.
Neveriaci clovek je ten, kto nie je presvedceny o existencii Boha.


Negacia slova ''cierny'' je ''nie cierny''. Nie je to ''biely''. Negacia je doplnok, teda vsetko ostatne, nie iba opak!!

Skusim ti pomoct este inak. Ty veris, ze v mojom hornom supliku sa nachadza 9V baterka? Nie? Tak potom musi byt pravda, ze veris, ze sa v mojom hornom supliku nenachadza 9V baterka. Alebo nie? Aha, ty to nevies. A je to pochopitelne, nie?

Ten priklad s tehotenstvom je uplne zly, vobec nie je analogicky. Analogicky priklad by bol ''zena bud veri, ze je tehotna, alebo veri, ze nie je tehotna''. Zena si tu otazku v prvom rade vobec nemusi polozit. Alebo si ju aj polozi, ale neodpovie si, pretoze prave s niekym spala bez antikoncepcie a nema to teda ani ako vediet. Vytvaras falosnu dichotomiu tam, kde nie je.
Naposledy upravil Slayer666 : 26.07.11 at 16:42
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Duchov pritahuje osoba, nie dom. Odved ich podla Detzlera a nemus sa nikomu prosit, modlit, zapalovat sviecky, kropit svatenou vodou, kadit, vesat amulety a pod. :-)
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
a ak nechcem o to požiadať farára tak ako sa to dá inak?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
alabut Pozri príspevok
Duchov pritahuje osoba, nie dom. Odved ich podla Detzlera a nemus sa nikomu prosit, modlit, zapalovat sviecky, kropit svatenou vodou, kadit, vesat amulety a pod. :-)
podla koho? kde na to nájdem návod?
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..je to autor knihy..
..ak vieš po angl. niečo nájdeš aj tu / videá
http://blog.srt.sk/2010/03/video-nahravky-venovane-srt/
http://www.violet.sk/katalog/autori/...r%20Robert%20E.
0 0
Anka219 Anka219

Anka219 je offline (nepripojený) Anka219

pasuliatko Pozri príspevok
podla koho? kde na to nájdem návod?
Ja robím veľké jarné upratovanie ak je už teplejšie, lebo potrebuješ otvoriť okná aj dvere na celom dome. Prejdeš postupne všetky kúty v celom dome a to tak, že zakaždým namočíš prst do svätenej vody a prekrižuješ kút a vyslovíš : Nech všetko zlo a všetko zlé odíde tam odkiaľ prišlo a nenájde cestu ku mne späť. Každý kút potrebuješ prekrižovať tri krát!Vetu si môžeš prispôsobiť. Ale daj pozor a choď postupne z izby do izby, lebo energia sa presunie cez dvere vedľa a nakoniec unikne cez okno alebo otvorené vchodové dvere von. Urobila som aj chodby.Ja som vtedy sama doma, aby som sa vedela sústrediť, lebo je tých kútov v dome veľa a treba dať pozor aby si tú vetu vravela stále rovnako a nemýlila sa. Oni sa najprv schovajú inde, až ku koncu keď už nemajú nevyčistené miesto tak väčšinou nahnevaní vyletia von. Nezľakni sa ak by preletel niekto cez teba :-)
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Anka219 Pozri príspevok
Ja robím veľké jarné upratovanie ak je už teplejšie, lebo potrebuješ otvoriť okná aj dvere na celom dome. Prejdeš postupne všetky kúty v celom dome a to tak, že zakaždým namočíš prst do svätenej vody a prekrižuješ kút a vyslovíš : Nech všetko zlo a všetko zlé odíde tam odkiaľ prišlo a nenájde cestu ku mne späť. Každý kút potrebuješ prekrižovať tri krát!Vetu si môžeš prispôsobiť. Ale daj pozor a choď postupne z izby do izby, lebo energia sa presunie cez dvere vedľa a nakoniec unikne cez okno alebo otvorené vchodové dvere von. Urobila som aj chodby.Ja som vtedy sama doma, aby som sa vedela sústrediť, lebo je tých kútov v dome veľa a treba dať pozor aby si tú vetu vravela stále rovnako a nemýlila sa. Oni sa najprv schovajú inde, až ku koncu keď už nemajú nevyčistené miesto tak väčšinou nahnevaní vyletia von. Nezľakni sa ak by preletel niekto cez teba :-)
a kde splaším svätenú vodu?
0 0
Anka219 Anka219

Anka219 je offline (nepripojený) Anka219

pasuliatko Pozri príspevok
a kde splaším svätenú vodu?
No zájdeš do kostola
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Anka219 Pozri príspevok
No zájdeš do kostola
a tam čo? vieš ja som veľmi neveriaca (,,v Boha,,) tak neviem či to bude najlepší nápad ísť do kostola... inak sa to nedá?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak si neveriaca, svatena voda ti nepomoze. Skus duchov vyprasit Marxom a Leninom.
0 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

Anka219 Pozri príspevok
Ja robím veľké jarné upratovanie ak je už teplejšie, lebo potrebuješ otvoriť okná aj dvere na celom dome. Prejdeš postupne všetky kúty v celom dome a to tak, že zakaždým namočíš prst do svätenej vody a prekrižuješ kút a vyslovíš : Nech všetko zlo a všetko zlé odíde tam odkiaľ prišlo a nenájde cestu ku mne späť. Každý kút potrebuješ prekrižovať tri krát!Vetu si môžeš prispôsobiť. Ale daj pozor a choď postupne z izby do izby, lebo energia sa presunie cez dvere vedľa a nakoniec unikne cez okno alebo otvorené vchodové dvere von. Urobila som aj chodby.Ja som vtedy sama doma, aby som sa vedela sústrediť, lebo je tých kútov v dome veľa a treba dať pozor aby si tú vetu vravela stále rovnako a nemýlila sa. Oni sa najprv schovajú inde, až ku koncu keď už nemajú nevyčistené miesto tak väčšinou nahnevaní vyletia von. Nezľakni sa ak by preletel niekto cez teba :-)
Keď už veríš na takéto , tak duša je nehmotná = preletí cez teba ani o tom nevieš = NEMÁŠ sa prečo ľaknúť

PS
A to ti celú zimu to zlo nevadí ??????????????????????????????????
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Anka219 Pozri príspevok
Ja robím veľké jarné upratovanie ak je už teplejšie, lebo potrebuješ otvoriť okná aj dvere na celom dome. Prejdeš postupne všetky kúty v celom dome a to tak, že zakaždým namočíš prst do svätenej vody a prekrižuješ kút a vyslovíš : Nech všetko zlo a všetko zlé odíde tam odkiaľ prišlo a nenájde cestu ku mne späť. Každý kút potrebuješ prekrižovať tri krát!Vetu si môžeš prispôsobiť. Ale daj pozor a choď postupne z izby do izby, lebo energia sa presunie cez dvere vedľa a nakoniec unikne cez okno alebo otvorené vchodové dvere von. Urobila som aj chodby.Ja som vtedy sama doma, aby som sa vedela sústrediť, lebo je tých kútov v dome veľa a treba dať pozor aby si tú vetu vravela stále rovnako a nemýlila sa. Oni sa najprv schovajú inde, až ku koncu keď už nemajú nevyčistené miesto tak väčšinou nahnevaní vyletia von. Nezľakni sa ak by preletel niekto cez teba :-)
Zaujala ma cela debata od zaciatku. Mam nejake skusenosti, ale nachapem, preco sa ma hovorit " vsetko zle a vsetko zlo...." Podla mna duchovia su aj dobri - prevazne. Len tu nemaju co robit. Ked im nik nepomoze odist, mozu byt nestastni. Oni v podstate chcu pomahat, ale ziju z nasej energie a z toho mame zly pocit. Treba ich poslat prec, doslova odohnat. Potom ich pomoc bude ucinejsia.
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať