Zavrieť

Porady

očistenie domu od mŕtvych duší

Možno sa to niekomu bude zdať smiešne ale mňa by zaujímalo ako by sa dalo z domu vyhnať ,,duchov´´... ide o starý dom kde žilo viacero generacii a aj viem o tom ze vela ludi tam zomrelo. No nemam pocit ze ich duše zomreli s nejakou ťažobou. Je to fakt divné ale pravidelne je počuť v izbách ako niekto chodí. Pár krát sa mi dokonca stalo ze ked som isla spať tak dvere boli otvorene a ráno sa záhadne zavreli.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
pasuliatko Pozri príspevok
a ak nechcem o to požiadať farára tak ako sa to dá inak?
ano da sa to inak. ak prijmeš že Pán Ježiš je tvoj Pán. a že zomrel za tvoje aj moje, aj hriechy iných, za minule, terajsie , aj buduce. vyznáš to svojimy perami, a prijmes to do srdca. a budeš sa naplňať nim samim ako ozivujucim duchom.
Levitikus 19,31 Neobracajte sa na vyvolávačov duchov a na veštcov! Nevypytujte sa ich: poškvrnili by ste sa tým. Ja, Pán, som váš Boh!
tým chcel Pán povedať že na neho sa máme obracať. ani na sviečky, ani na soľ, ani na svatenu vodu. to je moslosluzba, to Pán Boh nenávidí.

Naplnanim sa Pánom Ježišom je cesta ako vyhnat tieto tvory prec.

Matus 8,16 Keď sa zvečerilo, priniesli k nemu mnohých posadnutých zlými duchmi a on slovom vyháňal duchov a uzdravoval všetkých chorých,

Evanielijum podla Jana: Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. 14 A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Fiiiha, a kto to je?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
MikiHalasko Pozri príspevok
ano da sa to inak. ak prijmeš že Pán Ježiš je tvoj Pán. a že zomrel za tvoje aj moje, aj hriechy iných, za minule, terajsie , aj buduce. vyznáš to svojimy perami, a prijmes to do srdca. a budeš sa naplňať nim samim ako ozivujucim duchom.
Levitikus 19,31 Neobracajte sa na vyvolávačov duchov a na veštcov! Nevypytujte sa ich: poškvrnili by ste sa tým. Ja, Pán, som váš Boh!
tým chcel Pán povedať že na neho sa máme obracať. ani na sviečky, ani na soľ, ani na svatenu vodu. to je moslosluzba, to Pán Boh nenávidí.

Naplnanim sa Pánom Ježišom je cesta ako vyhnat tieto tvory prec.

Matus 8,16 Keď sa zvečerilo, priniesli k nemu mnohých posadnutých zlými duchmi a on slovom vyháňal duchov a uzdravoval všetkých chorých,

Evanielijum podla Jana: Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. 14 A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.
nič v zlom ale nie dakujem
0 0
Anka219 Anka219

Anka219 je offline (nepripojený) Anka219

pasuliatko Pozri príspevok
a tam čo? vieš ja som veľmi neveriaca (,,v Boha,,) tak neviem či to bude najlepší nápad ísť do kostola... inak sa to nedá?
A čo to má spoločné neveriť, a ísť si nabrať svätenú vodu? Nejdeš sa do kostola modliť, len si zobrať do malej fľaštičky trocha vody. Inak sú aj ľudia ktorým, keď zaplatíš, tak ti dom vyčistia. Ale to sa ti asi tiež nebude páčiť. Či?
0 0
Anka219 Anka219

Anka219 je offline (nepripojený) Anka219

timkoprvy Pozri príspevok
A tam si šlohneš .
Podľa mňa vezmeš, nie je to tam na predaj...ale neveriaci nemá problémy ani zo šlohnutím :-)
0 0
Anka219 Anka219

Anka219 je offline (nepripojený) Anka219

wegamizi Pozri príspevok
Zaujala ma cela debata od zaciatku. Mam nejake skusenosti, ale nachapem, preco sa ma hovorit " vsetko zle a vsetko zlo...." Podla mna duchovia su aj dobri - prevazne. Len tu nemaju co robit. Ked im nik nepomoze odist, mozu byt nestastni. Oni v podstate chcu pomahat, ale ziju z nasej energie a z toho mame zly pocit. Treba ich poslat prec, doslova odohnat. Potom ich pomoc bude ucinejsia.
Tak teraz nerozumiem. Treba im pomôcť, lebo sú nešťastní a treba ich doslova odohnať? Ja si skôr pokecám a pomôžem prejsť na druhú stranu, aby bolo o nejakého nešťastníka menej. Je to fajn pocit a neveriacich mám najradšej, tí sa perfektne prevádzajú, kedže v nič neveria. Ale nič v zlom, každý si ide vlastnou cestou. :-)
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Anka219 Pozri príspevok
Tak teraz nerozumiem. Treba im pomôcť, lebo sú nešťastní a treba ich doslova odohnať? Ja si skôr pokecám a pomôžem prejsť na druhú stranu, aby bolo o nejakého nešťastníka menej. Je to fajn pocit a neveriacich mám najradšej, tí sa perfektne prevádzajú, kedže v nič neveria. Ale nič v zlom, každý si ide vlastnou cestou. :-)
No tejto uvahe zase ja nerozumiem, ale nevadi, nechajme to tak.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

rudopp a Tvoje ja, čo hovorí, všeobecné táraniny sú nanič.....
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Všetko, čo sa odohráva v našom živote má zmysel...
Ak ešte stále pretrvávajú situácie a máš pocit, že sa "niekto" v Tvojom dome pohybuje, stačí zapáliť sviečku s tým, že "dáš program" teda v duchu pri zapaľovaní sviečka vyslovíš prianie, aby všetky duše, ktoré nevedia nájsť cestu odišli, že plameň im ukáže cestu. Som si istá, že budeš mať pokoj. Všetkým, ktorí majú pocit, že je to smiešna alebo inak definovaná situácia ponechaj ich názor, každý má právo na svoj názor-nech je akýkoľvek. Ak si sa však obrátila o radu v danej situácii, zrejme Tvoj úmysel je úprimný.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

rudopp Pozri príspevok
Netrep
(- pokecám si s duchmi
- sprosté duše samé nevedia niekam prejsť, ale ty im pomôžeš
- ako môže byť duša niekde na pol ceste a nešťastná )
jožulka Pozri príspevok
rudopp a Tvoje ja, čo hovorí, všeobecné táraniny sú nanič
Jožulka.

(viem, že si na mňa apriori vysadená) Ak nemáš problémy s čítaním a pochopením prečítaného textu, tak tu nemám všeobecné táraniny , ale 3 vážne výhrady k jej príspevku.

1, Ak by existoval "svet duší", tak je sakra odlišný od nášho :
- nehmotný
- a o ostatných zákonitostiach tam nevieme NIČ.
Takže ako si reálne predstavuješ "pokecať" s nehmotnou dušou ?
- písomne to nejde
- verbálne to nejde
- ani telepatiou, lebo aj našemyšlienky sú založené na hmotných=elektrochemických interakciách
(najprevdepodobnejšie potom vyzerá, že tie duše sú IBA v jej hlave - - a to je tak na Cajlu)

2, pomôcť prejsť na druhú stranu ?? Was ist das ?? KECY - pokiaľ nie je definovaná druhá strana/hranice / zákonitosti prechodu

3, kedže "nešťastný" je určitá chemicko/elektricko/fyzická konštelácia živého organizmu, je úúúúúplne nešťastné používať slovo nešťastné v súvislosti s nehmotnými dušami.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Slayer666 Pozri príspevok
No vsak to otocme, nech je aspon sranda. Preco by dusa nemohla byt na polceste a nestastna?
Ako som písal hore :
- ak by bol svet duší - - bol by veľmi odlišný = čo je to teda na pol ceste ?
- už si nehmotný, ale ešte si v hmotnom svete ? (a Anička ti musí pomôcť)
- ako môže byť nehmotné v hmotnom svete ???????????????

(a opačne hmotný v nehmotnom svete (keď ich tam Anička odprevádza ) - to uznáš, že je riadna hovadina)

Dokonca ani v Biblii si nedovolili to, čo si tu teraz baba dovoľuje :
- - miešať hmotný a nehmotný svet (no a keď kvôlivá prachom do toho ešte RK cikev praskla očistec )
- - to je normálne IBA v bájkach
- - takže vyháňanie duchov je na úrovni bájok (a šamanov - odtiaľ to populisticky prebrali kresťanské cirkve)
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Ako moze byt nehmotne v hmotnom svete?????????????????
Celkom normalne. Myslim, ze zanikom nasho fyzickeho tela vsetko nekonci. Ostava prave to nehmotne. Ak do urciteho casu neopusti hmotny svet, potom bludi. Je to povedane nasou recou, mozno preto to znie pre niekoho divne. Tieto myslienky si treba uvedomovat a riesit v podvedomi.

Ak neprezijes nieco v zivote, co ta o tom presvedci, tazko je to pochopit. Tvrdim to z vlastnej skusenosti.
0 1
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Delpassov experiment. :-)
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

wegamizi Pozri príspevok
Ako moze byt nehmotne v hmotnom svete?????????????????
Celkom normalne. Myslim, ze zanikom nasho fyzickeho tela vsetko nekonci. Ostava prave to nehmotne. Ak do urciteho casu neopusti hmotny svet, potom bludi. Je to povedane nasou recou, mozno preto to znie pre niekoho divne. Tieto myslienky si treba uvedomovat a riesit v podvedomi.

Ak neprezijes nieco v zivote, co ta o tom presvedci, tazko je to pochopit. Tvrdim to z vlastnej skusenosti.

Sethovy Promluvy
0 1
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

rudopp Pozri príspevok
ak by bol svet duší - - bol by veľmi odlišný
V com a na zaklade coho to tvrdis? A preco je tato odlisnost nejako vyznamna pre predmet tejto debaty?

rudopp Pozri príspevok
čo je to teda na pol ceste?
No polovica je asi jasny pojem a cestou sa asi mysli prechod z nejakeho bodu do ineho.

rudopp Pozri príspevok
už si nehmotný, ale ešte si v hmotnom svete ?
1, preco by nehmotny nemohol byt v hmotnom svete? Moze byt American na Slovensku alebo zajac v kurine? Ano. Tak v com je potom rozdiel medzi tymto pripadom a pripadom niekoho nehmotneho v hmotnom svete? A je tento rozdiel taky, ze znemoznuje existenciu nehmotneho v hmotnom svete?
2, naozaj je v hmotnom svete?
3, velmi dolezitou sa stava aj otazka, co je to hmotny a nehmotny svet?

Nepoznam odpoved na tieto otazky, ale ty predpokladam ano, kedze si si nazor spravil. A predpokladam, ze si nevytvaras nepodlozene nazory. Preto ti ich kladiem.

rudopp Pozri príspevok
ako môže byť nehmotné v hmotnom svete ???????????????
Ja neviem. Ale na zaklade coho tvrdis, ze nemoze?

rudopp Pozri príspevok
to uznáš, že je riadna hovadina
Neuznam, zatial nemam na zaklade coho si vytvorit nazor.
Naposledy upravil Slayer666 : 06.08.11 at 20:09
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

wegamizi Pozri príspevok
Ako moze byt nehmotne v hmotnom svete?????????????????
Celkom normalne. Myslim, ze zanikom nasho fyzickeho tela vsetko nekonci. Ostava prave to nehmotne. Ak do urciteho casu neopusti hmotny svet, potom bludi. Je to povedane nasou recou, mozno preto to znie pre niekoho divne. Tieto myslienky si treba uvedomovat a riesit v podvedomi.

Ak neprezijes nieco v zivote, co ta o tom presvedci, tazko je to pochopit. Tvrdim to z vlastnej skusenosti.
Aha.
Takže prvé desatoro :

1, Ako vieš, že to nehmotné SKUTOČNE ešte je v hmotnom svete ??????????????????????????????????????????????
(nehmotné akosik nemôže mať interakciu s hmotným (lebo to už by ťažko bolo nazvať nehmotným) = nehmotné NEVIE dať znak/ niečím sa prejaviť, že je tu )
2, Takže niektoré duše idú hneď ? (a kam ?? ).
3, A niektoré tu zostávajú? (a niekde do určitého času "sedia" ???? ) .
4, Potom tu blúdia ?(a prečo nezačnú blúdiť hneď, ale až po určitom čase
- - - aký je ten časový limit sedenia ---- prečo tu vôbec sedia = dôvod : musia/chcú/môžu/losuje sa )
5, Povedz to logicky = nebude to znieť divne
6, Daj dôvod, prečo si treba tieto myšlienky uvedomovať.
7, Vieš o nejakej myšlienke, ktorú si neuvedomuješ ?
8, Ako sa riešia myšlienky v podvedomí? (vo vedomí rozmýšľaním)
9, Povedz, čo si prežila, že ťa presvedčilo
10, Ak je to pochopenie možné až po presvedčení = je to viera - - bez dôkazov a reálnych základov.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

rudopp Pozri príspevok
Aha.
Takže prvé desatoro :

1, Ako vieš, že to nehmotné SKUTOČNE ešte je v hmotnom svete ??????????????????????????????????????????????
(nehmotné akosik nemôže mať interakciu s hmotným (lebo to už by ťažko bolo nazvať nehmotným) = nehmotné NEVIE dať znak/ niečím sa prejaviť, že je tu )
2, Takže niektoré duše idú hneď ? (a kam ?? ).
3, A niektoré tu zostávajú? (a niekde do určitého času "sedia" ???? ) .
4, Potom tu blúdia ?(a prečo nezačnú blúdiť hneď, ale až po určitom čase
- - - aký je ten časový limit sedenia ---- prečo tu vôbec sedia = dôvod : musia/chcú/môžu/losuje sa )
5, Povedz to logicky = nebude to znieť divne
6, Daj dôvod, prečo si treba tieto myšlienky uvedomovať.
7, Vieš o nejakej myšlienke, ktorú si neuvedomuješ ?
8, Ako sa riešia myšlienky v podvedomí? (vo vedomí rozmýšľaním)
9, Povedz, čo si prežila, že ťa presvedčilo
10, Ak je to pochopenie možné až po presvedčení = je to viera - - bez dôkazov a reálnych základov.
Čo by si bral ty ako dôkaz?
0 1
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Slayer666 Pozri príspevok
a, V com a na zaklade coho to tvrdis? A preco je tato odlisnost nejako vyznamna pre predmet tejto debaty?

Napr. hmotné sa riadi fyzikálnymi zákonmi / môže byť živé = rozmnožuje sa
(je to pre teba dosť podstatný rozdiel ?? )

b, No polovica je asi jasny pojem a cestou sa asi mysli prechod z nejakeho bodu do ineho.

Mať za sebou polovicu prechodu zo sveta hmotného do nehmotného (to ako, že časť bytosti je ešte hmotná a časť už nehmotná ?????????????????????????????????????????????????? ??? )
(z bodu do bodu chodí hmotné - - nehmotné akosi nevieš definovať, kde by práve teraz mohlo v hmotnom svete byť)


1, preco by nehmotny nemohol byt v hmotnom svete? Moze byt American na Slovensku alebo zajac v kurine? Ano. Tak v com je potom rozdiel medzi tymto pripadom a pripadom niekoho nehmotneho v hmotnom svete? A je tento rozdiel taky, ze znemoznuje existenciu nehmotneho v hmotnom svete?

Oboje je hmotné = nemôžeš toto použiť ako argumentáciu a nehmotnom.
Na 100% netvrdím, že znemožňuje,ale tvrdím, že neexistuje jediný dôkaz o prítomnosti nehmotného v hmotnom svete.

2, naozaj je v hmotnom svete?

Máš okrem viery niečo lepšie ??/ o polceste začal niekto z vás = nepýtaj sa mňa (ja som iba vyslovil logické/nelogické vysvetlenie polcesty

3, velmi dolezitou sa stava aj otazka, co je to hmotny a nehmotny
svet?

Súhlas =
- ja som materiasta - vysvetlím ti logicky 99% hmotného sveta
- ty si špiritista - vysvetli mi aspoň33% nehmotného sveta


Nepoznam odpoved na tieto otazky, ale ty predpokladam ano, kedze si si nazor spravil. A predpokladam, ze si nevytvaras nepodlozene nazory. Preto ti ich kladiem.



4, Ja neviem. Ale na zaklade coho tvrdis, ze nemoze?

viď

Neuznam, zatial nemam na zaklade coho si vytvorit nazor.
""""
ako môže byť nehmotné v hmotnom svete ???????????????
///////////////////
(a opačne hmotný v nehmotnom svete (keď ich tam Anička odprevádza ) - to uznáš, že je riadna hovadina)
"""""""""""

Neuznávaš, že je hovadina : hmotný v nehmotnom svete ??????????????????????????????? = napríklad bez kyslíka - - to by tam asik nebol dlho

Názor si môžeš vytvoriť na základe zdravého rozumu : hmotná Anička nemôže "duše" odprevádzať do nehmotného sveta, lebo by zomrela pri prvom vstupe tam

PS
V tomto evidentne klame.
Potom je legitímna otázka :
Prečo by neklamala aj v inom ?

asi tak
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

katalóg Pozri príspevok
Čo by si bral ty ako dôkaz?
Všetko viditeľné počuteľné merateľné.
Ale predovšetkým OPAKOVATEĽNÉ a FYZIKÁLNE možné.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Hm, dost maly vysek tohto sveta.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať