Zavrieť

Porady

Rozhodujúce obdobie zamestnanca pri PN od roku 2011

Dobry den, chcem sa opytat ako to bude vyzerat v praxi s PN ak som v roku 2010 pracovala len 3 mesiace a mala som mzdu 700 eur. Od februara 2011 som nezamestnana ale od 1. augusta budem uz zamestnana za minimalnu mzdu. Popritom si platim 2 roky DPN z VZ 800 eur. Chcem sa opytat ako by sa mi vypocitala dávka ak by som isla na PN napriklad od 1. septembra????
Dakujem
Usporiadat
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Nikol02 Pozri príspevok
Ona marodovala z DNP v roku 2010. jej VZ z ktoreho si plati DNP je minimalna mzda. Stale si ho plati to DNP aj je zamestnana od 1.7.2011 a ma mzdu okolo 690 eur.
Ak si DNP platí nepretržite, bez prerušenia, tak rozhodujúce obdobie na výpočet PN z DNP bude rok 2010. Aký mala vtedy VZ? Ak bola celý rok PN, tak VZ bude pravdepodobný, teda taký, ako platí teraz.
Čo sa týka PN zo zamestnania, musí mať splnenú podmienku 270 dní nemocenského poistenia v posledných dvoch rokov, ale len v zamestnaní. Jej zamestnanie musí trvať aspoň 90 dní aby sa PN počítala z aktuálneho zamestnania, inak bude rozhodujúcim obdobím predchádzajúci kalendárny rok.
Naposledy upravil jankasm : 26.07.11 at 09:50
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

jankasm Pozri príspevok
....
Čo sa týka PN zo zamestnania, musí mať splnenú podmienku 270 dní nemocenského poistenia v posledných dvoch rokov, ale len v zamestnaní. No a ešte musí jej zamestnanie trvať aspoň 90 dní aby sa PN počítala z aktuálneho zamestnania, inak bude rozhodujúcim obdobím predchádzajúci kalendárny rok.
.. ona sa pýtala na nemocenské - nie na materské. nemusí mať 270 dní poistenia
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Katy a R Pozri príspevok
.. ona sa pýtala na nemocenské - nie na materské. nemusí mať 270 dní poistenia
Vidíš, píšem to tak akosi automaticky, že toto mi nedošlo
A Alenka mi dala k tomu ešte aj súhlas
Ďakujem za upozornenie, idem to opraviť.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

však furt o tej materskej točíme ....
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

však toto ..., tomu sa hovorí "profesionálna deformácia"
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

No tiež mi hneď "nezaplo", že nejde o materské. Dôležité je, že sa to dalo "na poriadok".
0 0
Nikol02 Nikol02

Nikol02 je offline (nepripojený) Nikol02

jankasm Pozri príspevok
Ak si DNP platí nepretržite, bez prerušenia, tak rozhodujúce obdobie na výpočet PN z DNP bude rok 2010. Aký mala vtedy VZ? Ak bola celý rok PN, tak VZ bude pravdepodobný, teda taký, ako platí teraz.
Čo sa týka PN zo zamestnania, musí mať splnenú podmienku 270 dní nemocenského poistenia v posledných dvoch rokov, ale len v zamestnaní. Jej zamestnanie musí trvať aspoň 90 dní aby sa PN počítala z aktuálneho zamestnania, inak bude rozhodujúcim obdobím predchádzajúci kalendárny rok.
Takze ak som spravne pochopila ak pojde na PN od augusta dostane peniaze len z DNP lebo z aktualneho zamestnania nema narok az keby odrobila 90 dni???
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Nikol02 Pozri príspevok
Takze ak som spravne pochopila ak pojde na PN od augusta dostane peniaze len z DNP lebo z aktualneho zamestnania nema narok az keby odrobila 90 dni???
janka už písala ...
Nárok bude z obidvoch poistení (dve PNky treba vystaviť! pozor na to!) ... len otázny je VZ ak nebude mať v zamestnaní 90 dní ... nebude sa počítať z toho nového zamestnania .. ale RO bude minulý rok .. a aby to bolo ešte zložitejšie - keďže podľa tvojich info vtedy nič naplatila ... tak aj z PP by mali brať pravdepodobný VZ.
1 0
Nikol02 Nikol02

Nikol02 je offline (nepripojený) Nikol02

Katy a R Pozri príspevok
janka už písala ...
Nárok bude z obidvoch poistení (dve PNky treba vystaviť! pozor na to!) ... len otázny je VZ ak nebude mať v zamestnaní 90 dní ... nebude sa počítať z toho nového zamestnania .. ale RO bude minulý rok .. a aby to bolo ešte zložitejšie - keďže podľa tvojich info vtedy nič naplatila ... tak aj z PP by mali brať pravdepodobný VZ.
Cely minuly rok bola na PN z DNP ktore si plati z minimalnej mzdy neviem presne kolko to je plati to uz asi 2 roky az doteraz. Takze ked pojde teraz na PN ma poziadat lekara o dve PN-ky a ako sa potom ta davka vypocita ???? Dostane len tych 140 eur z DNP alebo este nieco ine kedze v novom zamestnani neodpracovala este 90 dni?
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

No tak teraz už tomu úplne nerozumiem. Prosím vás, ak posledných 5 rokov bol SZČO, v marci zrušil živnosť, potom bol nezamestnaný a od 1.7. je zamestnaný, ale od 15.7. je PN. Ja si myslím, že PN bude mať počítanú zo zamestnania od 1.7.2011.
Prosím vás, myslím si to dobre?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Benko Pozri príspevok
No tak teraz už tomu úplne nerozumiem. Prosím vás, ak posledných 5 rokov bol SZČO, v marci zrušil živnosť, potom bol nezamestnaný a od 1.7. je zamestnaný, ale od 15.7. je PN. Ja si myslím, že PN bude mať počítanú zo zamestnania od 1.7.2011.
Prosím vás, myslím si to dobre?
podľa mňa .. §54 odst 3 ..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať