Zavrieť

Porady

rozmienanie penazi do vozika

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

dobry den
prosim vas stretol sa uz niekto s neochotou rozmenit peniaze do vozika?
nam sa to dnes stalo v jednom hypermarkete...chodime tam u roky, a toto praktizuju teray tak cca mesiac aj znamym....
je to ich povinnost ci nie? vdaka za nazory...ved ide o ich nakupy nie?
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Nuž popravde, keď vidím bezdomovca s dieťaťom, tak dieťaťu dám, ale len niečo na spapanie du rúčky...

Dospeláci aj tak almužnu prepijú...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Do vozíkov používam chorvátsku 2-kunovku, to aní tí bezdomovci nechcú ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

danushka
Nieže by som bola lakomica lakomá, ale pri KE hypermarketoch bežne a skoro pri každom otravujú bezďáci a kým človek vykladá tovar pri aute, už je ich nálet a žiadajú mincu z košíka.
Ja tak ,,ľútostivo" vždy vytiahnem tú z plastu a podotknem, že som platila kartou.

Fuj, som to ja ale hnusná, že?
Omyl, šikovná a prefíkaná.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Nechápem tvrdenie, že košíky sú na mince kvôli zlodejom, aby ich nekradli.
Veď zlodej tam dá mincu, ukradne košík, teda aj so svojou mincou, a potom si ju doma odtiaľ vyberie, vymontuje. Alebo použije bezcenný žetón. Videl som košíky povaľujúce sa po sídlisku, v jazere atď, takže moc to aj tak nefunguje.

Ja osobne nikdy nedávam do košíka mincu, vždy nejaký žetón alebo starú neplatnú mincu. Prečo by som mal chodiť na nákup so sumou väčšou o pol eura (do košíka)? Ono to bolo pôvodne zavedené kvôli blbým nedisciplinovaným ľudom, ktorý si naložili nákup do auta, a košík nechali tam na parkovisku, neunúvali ho dotlačiť naspäť do stojanu. Keby sme boli trošku disciplinovanejší, išlo by to aj bez tých poondiatych mincí/žetónov.

Kedysi to aj fungovalo: niekto nechal košík len tak ---> bola v ňom minca ---> niekto iný ho dotlačil naspäť do stojanu a mal za to tú mincu. Teraz v dobe žetónov na to každý aj tak kašle, predsa nebude len tak za bezcenný žetón tlačiť niečí košík....
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
košíky sú na mince práve preto, lebo inak by ich ľudia nechávali kade tade po parkovisku a supermarket by musel platiť niekoho, aby ich celé dni zbieral a donášal naspäť

ten žetón nie je bezcenný v pravom slova zmysle, lebo ten vozík nazad dotlačíš, ale zase pre niekoho iného (bezdomovci) hodnotu nemá.
0 0
macacko macacko

macacko je offline (nepripojený) macacko

jasne že to nie je ich povinnosť, navyše ked tie pokladníčky nie sú platené od tržby, prečo by mali mať záujem riskovať, že si spôsobia rozdiel v kase pri vydávaní. Naozaj sa nečudujem. Pozrite sa na to z ich strany. Ale bola by som rada, keby mali na pokladniach alebo pri vchode nejaké žetony, to by ich nepoložilo....ja nosím pár cudzokrajných minci v peňaženke pre tento prípad.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Okrem toho - pokladníčka kasu neotvorí len tak, ako sa jej zachce. To môže len "supervízor" na ploche (dozor), ktorý vie kód na priame otvorenie kasy, inak sa kasa otvorí len po zadaní platby. Všimnite si, že po zadaní sumy (prípadne zadaní PIN pre kartu) a potvrdení platby sa kasa otvorí, po skončení ju musí pokladníčka zavrieť. Inak ako takýmto spôsobom ju neotvorí.
0 0
DaniJay DaniJay

DaniJay je offline (nepripojený) DaniJay

"Povedal mi "my nie sme banka, nie som povinny vam rozmienat, a vydavat , bud mate presne, alebo vam platbu nezoberiem"

To je ale omyl.Obchodnik zo zakona je povinny prijat zakonne platidlo a ked platbu odmietne, budem povazovat vec tak, ze som zaplati a zabezpecim si na to svedka. To ci maju na rozmenenie, alebo nie, je problem obchodnika. Navyse odmietnutie zakonneho platidla je trestane podla zakona.
Naposledy upravil DaniJay : 01.08.11 at 08:37
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DaniJay Pozri príspevok
"Povedal mi "my nie sme banka, nie som povinny vam rozmienat, a vydavat , bud mate presne, alebo vam platbu nezoberiem"

To je ale omyl.Obchodnik zo zakona je povinny prijat zakonne platidlo a ked platbu odmietne, budem povazovat vec tak, ze som zaplatit a zabezpecim si na to svedka. To ci maju na rozmenenie, alebo nie, je problem obchodnika. Navyse odmietnutie zakonneho platidla je trestane podla zakona.
NIe je to celkom tak, pretože tu potrebuješ rozmeniť, a nie platiť za tovar. Neprijíma platbu, teda ju ani neodmieta, ako píšeš.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať