Zavrieť

Porady

Ceny PHM idú nahor !!!

Neuveriteľné. Opäť sa ceny šplhajú nahor. Pre mňa je dosť frustrujúce, ak mám ísť na benzínovú pumpu. Ako ste na tom vy ?
A bude to stále horšie.
Poviete si : " Kde sú tie časy, keď sme tankovali za 25 korún ? Čo už, inak sa nedá "

Ale dá !!!

Asi pred niekoľkými mesiacmi sa mi do uší dostala informácia, že existuje produkt, ktorý zníži emisie a hlavne spotrebu. Že je možné ušetriť aj 15% na PHM. Moja okamžitá reakcia bola, že to je blud. Že nič také existovať nemôže. Ale opak bol pravdou. Vyhľadal som si o tej veci na internete informácie, prečítal som si referencie a po dlhšom PRE a PROTI som do toho šiel. Sánka dolu šéfe. Bol som milo prekvapený z výsledku, ktorý som dosiahol. Je to tableta a treba ju hodiť do nádrže pred tankovaním. Nezačalo to fungovať okamžite ale keďže sú v balení 10 ks tak som ich dokončil. Účinkovať to začalo po 4 tablete. Predtým som mal v meste spotrebu okolo 7l/100km. Teraz mám 6l pri rovnakom štýle jazdy na 100km.
Čiže ušetrím asi 5-6l na nádrž, čo je 10 EUR na jednu tabletu.

Volá sa to MPG Caps a možem to len odporučiť. Každý si samozrejme nato zrobí svoj názor, tak ako ja, ale ten, kto do toho pôjde, neoľutuje.

A keď som si teraz prečítal článok na aktuality.sk, že idú PHM hore, len som sa mu pousmial.
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Manual Pozri príspevok
Mám motor diesel 1,9 TDI (nemca), rozdiel v cene medzi benzínom a dieslom sa ti do 1 a pol roka nevráti, prepočítaval som si to, trvá to cca 4-5 rokov. A to aj v meste s ľahkou nohou viem spraviť spotrebu cca 4,6 litra/100km




4,6 l v meste ??????

0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ono s tou spotrebou je to diskutabilné, lebo počítač mu kľudne aj v meste môže ukázať 4,6 litra, ale ja vždy meriam "dlhodobú spotrebu", teda spotrebu na celú nádrž načapovanú doplna, takže ak uvádzam spotrebu, je to spotreba na najazdených 900-1000 km a tým pádom je to aj presnejšie ako tieto krátkodobé spotreby odčítané z palubných jednotiek.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Zalezi na tom, co je to "v meste". Ked idem do Ikey po dialnicnom obchvate mimo spicku, tak idem na sestku 90, to ma auto uplne najnizsiu spotrebu, a idem stael v meste. Ked sa v centre posuvam na jednotu, tak je to zas nieco ine.

Ja by som benzin nechcel, nie len kvoli spotrebe. Mne tam vadi slaby zatah v nizkych otackach (na vacsine benzinakoch), ten neskutocny acetonovy smrad, ked so studenym katalyzatorom na sytic vychadzam z garaze (dnesne diesle smrdia iba ako spaleny zemny plyn ked sa vari na sporaku), a to ze v aute mozem uhoriet. Tiez to, ze v pripade ropnej krizy sa neodveziem, zatialco do diesla nalejem akykolvek olej, mineralny, alebo rastlinny.
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Už ste niekoho videli zhorieť v aute, keď to tu všetci spomínate?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Letko Pozri príspevok
Už ste niekoho videli zhorieť v aute, keď to tu všetci spomínate?
... a nie??!
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ja považujem za mesto jazdenie kratučké trasy, motor vychlandne, zas kratučká trasa, zas motor vychladne, radenie rýchlostí tak 1-2-3-4, a rýchlosť tak do 60 km/h.
0 0
Michael 4x4 Michael 4x4

Michael 4x4 je offline (nepripojený) Michael 4x4

Letko Pozri príspevok
Už ste niekoho videli zhorieť v aute, keď to tu všetci spomínate?
Áno ja som videl. V dieslovom Passate 2 ľudia. Nevybrali zákrutu, vyleteli z cesty a vrazili do mostíka k RD.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Michael 4x4 Pozri príspevok
Áno ja som videl. V dieslovom Passate 2 ľudia. Nevybrali zákrutu, vyleteli z cesty a vrazili do mostíka k RD.
Tak si im mal pomocť ,možno by celkom neuhorreli....
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Nemal si v aute hasiaci prístroj? Asi by som to na vlastné oči nechcel vidieť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať