Zavrieť

Porady

priemerný hodinový zárobok

Ahojte,

môžete mi niekto poradiť ako vypočítam priemerný hodinový zárobok.

Dakujem za pomoc
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tu to perfektne spracovala Vlaďka-vladan.
http://www.porada.sk/t22240-odstupne...Dka+pr%E1ce%29
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Prave to som potrebovala vediet. Dakujem Marine aj Vladke
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Trošku zamotaný problém: Zamestnanec požiadal o rozviazanie pracovného pomeru k 05.07.2006. K tomu istému dátumu požiadal o starobný dôchodok, ktorý mu priznali spätne od 01.06.2005. Teraz v januári 2007 predložil rozhodnutie o dôchodku a žiada aj vyplatenie odchodného. Aké rozhodné obdobie použijem pri výpočte pravdepodobného zárobku? IV. kvartál 2006 alebo II. kv. 2006? Ešte podotýkam, že od 02/2006-06/2006 bol PN. V 08/2006 mu bola preplatená nevyčerpaná dovolenka. Ďakujem pekne.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

mohli by ste mi poradit, ak zamestnanec bol doteraz odmenovany hodinovou sadzbou, ale od 01,0107 sa meni na mesacnu sadzbu, mam mu vyratat novy priemerny hodinovy zarobok, alebo sa berie ten z predh. stvrtorka?
0 0
D123 D123

D123 je offline (nepripojený) D123

alaval Pozri príspevok
Ešte na doplnenie, možno Ti to pomôže. V prípade ak nie je možné určiť pravdepod. zárobok je možné vychádzať aj z naposledy zisteného priem.zárobku ale valorizovaného podľa nárastu priem. zárobku u ostatných zamestnancov vykonávajúcich podobnú, rovnakú činnosť, alebo zvýšeného v závislosti od nárastu priem. zárobku za organizáciu alebo jej časť.
Myslím, že stojí za to si to zistiť.
Ak chapem spravne, tak pravdepodobny zarobok sa urci vtedy, ak zamestnanec neodpracoval za rozhodujuce obdobie (predchadzajuci kvartal) aspon 22 dni alebo 170 hodin a zisti sa zo mzdy, ktoru zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujuceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.
Teda ak ma niekto mesacnu mzdu, vie sa jeho pravdepodobny zarobok vypocitat. Kedy nastane situacia, ze sa nevie?
Podla akeho par. je zvyraznena cast (mozno som prehliadla, ale v ZP som to nenasla)?
Dakujem
0 0
rebeka22 rebeka22

rebeka22 je offline (nepripojený) rebeka22

Možem Vás poprosiť pomôcť mi priemerke. Mám zamestnanca na hodinovú mzdu napr. 5 Eur. Začal pracovať v polovici apríla na skrátený úväzok 5h denne.
1) A teraz neviem, či mám priemer vypočítať ako: [5 EUR/H * 25h (týždenne) * 4,348 (priem.počet týždňov v mesiaci / 21,74 ]/5 = 5

A priemerka 5 mi bude vychádzať aj pri predpoklade, akú mzdu by zamestnanec dosiahol, keby u mna pracoval v rozhodujúcom období, tj. v mesiacoch 1-3.

2) Alebo mám zohľadniť len počet odpracovaných dní v apríli alebo uplne niečo iné.

Len by ma ešte zaujímalo, kedže ide o skrátený úväzok (5h denne) má nárok aj na stravný lístok. A teda zamestnávatel ked mu tento stravný lístok dá, tak zamestnanec si musí do dochádzky písať aj obednú prestávku, ktorú síce nemá platnú. Teda musí byt v práci 5,5 h.

Vopred Vám dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať