Zavrieť

Porady

Absencia a zápočet rokov

Ak má zamestnanec počas trvania pracov.pomeru týždeň absenciu započítava sa mu to do zápočtového listu medzi počet odpracovaných rokov a dní?
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
obdobie práceneschopnosti = práceneschopný je zamestnanec od začiatku do konca práceneschopnosti
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
olgaduri
Čaute diskutujúci .....
Keď sa už hovorí o zápočtovom liste, mala by som otázku :
aké údaje zapisujete do kolonky : obdobia práceneschopnosti
1. iba kal.dni čo platí sociálka (kal.dni vylúčitel.dôb ktoré sa píšu do ELDZ)
2. kal.dni čo platí sociálka + kal. dni náhrady príjmu čo vypláca zamestnávateľ

DÍKY za odpoveď
od začiatku do konca, mám borcov čo dokážu vyprodukovať 5 až 10x do roka 1-2-3ňové pn-ky...furt je doma a v zápočte by to nemal?nech sa naučia ľudia konečne využívať možnosť 7xlekár...ale to si človek akurát hubu derie...
0 0
zu1301 zu1301

zu1301 je offline (nepripojený) zu1301

Jozef Mihál
Absencia = prerušenie sociálneho poistenia. Podľa § 138 odsek 18 sa o.i. minimálny VZ v prípade, že poistenie trvalo len časť kalendárneho mesiaca, alikvótne upraví. Treba si uvedomiť, koľko KALENDÁRNYCH dní trvalo prerušenie - tak ako ste ho nahlásili na registračnom liste. Pri 12 pracovných dňoch to bude zrejme minimálne 16 kalendárnych dní trvania prerušenia. Potom za august 2004 vychádza minimálny VZ ako 6080 Sk deleno 31 dní, čo je 196,13 Sk (zaokrúhľujeme na 2 des.miesta), za zostávajúcich 15 kal.dní bude minimálny VZ - 15 dní krát 196,13 Sk = 2942 Sk (zaokrúhľujeme na celé Sk nahor). Takže - odvody na sociálne poistenie musia byť zo základu 2942 Sk (Ak prerušenie trvalo 16 kal.dní - pri inom počte adekvátne upravte horeuv.postup.)

Pozor na zdravotné poistenie - absencia nie je obdobím, počas ktorého by sa ZP neplatilo (na rozdiel od soc.poistenia). Preto VZ na ZP musí byť najmenej 3000 Sk. Takže - ZP sa platí z VZ 3000 Sk.

Zápočtový list ? Myslíte zrejme Evidenčný list dôchodkového poistenia. V oddieli II. "Obdobie poistenia..." sa musí zapísať do osobitných riadkov obdobie pred absenciou - čiže prerušením, a osobitne obdobie po absencii.

Príklad.
Absencia trvala od 9.8.2004 do 17.8.2004 vrátane. U Vás bol zamestnaný od r.2000, končí 31.8.2004. Do II. oddielu teda zapíšete 2 riadky.

V 1.riadku bude rok 2004, od 1.1. do 8.8.
V 2.riadku bude rok 2004, od 18.8. do 31.8.

Teda "vynechali sme" obdobie prerušenia - absencie. Akokeby na tú dobu pracovný pomer neexistoval.
ja som mala taký prípad teraz v marci. zamestnanec mal robit do 31.03.2005, ale svojvolne ostal doma s odôvodnenim "ved mam dovolenku" a zabudol na to, ze sa so zamestnavatelom dohodli, ze bude pracovat do 31.03.2005 a dovolenku mu preplati. od 17.03. nerobil, zamestnavatel mu dal absenciu.
co sa tyka ELDP, volala som na socialnu poistovnu a vypisala som ho takto
rok 2004 01.01.-31.12.
rok 2005 01.01.-16.03.
pani na SP mi povedala, ze absencia sa tam nepise, lebo vlastne od 17.03. nebol dôchodkovo poisteny.
Ukoncenie pracovneho pomeru 31.03.2005 ale do obdobia dôchodkoveho poistenia do 16.03.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať