Zavrieť

Porady

Hluk z výrobnej firmy...

Dobrý deň, bola by som veľmi rada, keby mi niekto poradil.. Pod oknom máme spracovateľskú firmu mäsa. Celú noc sa tu nakladajú autá a cez deň zase vykladajú prázdne bedne. Meraním hluku RÚVZ zistil, že hluk je prekročený - samozrejme dostali avízo, takže v tú noc tu bolo dosť ticho a aj tak sa hluk prekročil. Zakázali im prácu v noci, teda počas nočného kľudu od 22.00 - 6.00 hod. Po niekoľkých mojich dožadovaniach konečne umiestnili aj značku o zásobovaní povolenom od 6.00 do 22.00. To dodržujú asi tak, že ked odbije na veži 22.00 hod, tak zavrú rampu a šup s autom na spodnú rampu, ktorá je za budovou a tam veselo nakladajú a vykladajú až do rána. Tam mi to nevadí, aj keď si myslím, že v noci by mali značku rešpektovať.. Niekedy sa zobudím aj nato, že sa s naloženým autom dotrepú pod okná a v lete zapnú chladenie a v zime si musia naštartovať dopredu... No to ešte prekusnem, ale čo mi najviac vadí je, že sa tu trepe každý boží večer s bedňami a paletovým vozíkom do 22.hej hodiny. Pán vedúci to samozrejme rieši v náš prospech už niekoľko rokov. Napísala som na MsÚ, že chcem premerať hluk vo večerných hodinách a tá milá pani mi odpísala, čo všetko už pred dvoma rokmi pre mňa urobili a o mojej novej žiadosti ani čiarka... Chystám sa jej napísať, že začo ju platia.. Vraj je nejaký nový zákon, ktorý nedovoľuje mať podniky v obytnej zóne. Neviete niekto o tom? Mne povedali, že na túto firmu sa nevsťahuje, lebo tá tu bola už predtým , ako zákon začal platiť... Rozmýšľam, že zavolám TV, lebo u nás sa nič nepohne, kým sa do toho neobujú médiá. Každý deň ma bolí hlava, deti sa nám budia, sú ešte maličké a ruší ich to. Dali sme si vymeniť aj sklá na oknách za zvukoizolačné, ale ten vozík je počuť vždy. Okno otvoriť cez deň alebo v noci, to vôbec nepripadá do úvahy.On, ako sused musí predsa rešpektovať susedské vzťahy a nijako, ani hlukom nás nesmie obmedzovať a škodiť nášmu zdraviu, nie? Kam sa mám ešte obrátiť? Za každú skúsenosť alebo radu vopred ďakujem... Aďa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Hluk z výrobnej firmy...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.