Zavrieť

Porady

okrasná záhrada

KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Obdivujem znalosti a schopnosti všetkých záhradkárov a prosím o pomoc pri úprave okolia domčeka. Zatiaľ riešim juhozápadnú - fotky. terén samozrejme ešte vyrovnáme, ale určité výškové rozdiely zostanú, zrejme teda treba počítať s rôznou vlhkosťou pôdy. Najväčšiu dilemu mám pri:
1. terase so stlpmi. neviem sa rozhodnúť, či ponechám len úzky cca 50cm pás a potom strmší svah na vyrovnanie výškového rozdielu so susedom /strmší - rozumej výškový rozdiel asi 50cm/, alebo nechať tak, ako to momentálne vidno na fotke, len zvoliť miernejší sklon. Osobne sa prikláňam za prvú možnosť. V takom prípade by som tesne pri terase sadila sezónne letničky v jednom páse, a zvyšok by bol vysadený plazivým ihličnanom nenáročnými na vodu - borievka ?
2. Svah by som mohla vyriešiť bršlenom - našla som tu na Porade plazivý typ vhodný na tento účel.
Pokračovanie by bol obyčajný trávnik - popri susedovom plote by som nasadila asi najskôr tuje, osvedčili sa mi.
3. pred presklením , tento priestor má tiež výškový rozdiel v porovnaní s terasou. ten prechod by som vyriešila skalkou - kameňov mám dosť, veľké i drvený, aj 0-4, zeminy je dosť, takže by som to namiešala podľa návodu, tiež som to tu našla na Porade. Skalničky pohľadám, nasadím, ak viete odporučiť niečo nenáročné, budem rada. Takto by som mala vyriešený zasa jeden výškový rozdiel.
4. Z obývačky by som chcela mať pekný výhľad, takže ak kríky, či stromčeky - tak len 2-3 a nesmeli by vyrásť veľmi vysoko - max.1,5m, čiže krík. Pre upresnenie - v tejto časti svieti slnko dopoludnia, od obeda sem padá tieň zo susedovho domu, prikladám staršiu fotku.
Čo mi poradíte?
Vopred ďakujem za tipy, rady, návrhy......
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
takže odstrihla a zasadila som vavrínovec, zatiaľ sa drží
tavoľník - žiaľ vyhonky vyschli a druhé som dlho nechala bez vody len v stimulátore, ešte raz skúsim.
teraz mám tamarišku vo vode, idem ju dať do práškového stimulátora a do zeme zakoreniť.
V oktobri skúsim ten buxus............ale z toho mi vyrastli výhonky priamo zo zeme, tak ich skúsime vykopať a presadiť.
Tiež mi vyrastli dalsie rastlinky, musím zistiť čo sú zač, takže mám čo presádzať do novej zahrady aj z vlatných zdrojov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať