Zavrieť

Porady

Problémová matka

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dcéra má kamaráta, o ktorom som (náhodou) zistil veľmi nešťastné okolnosti.
Matka ho asi pred pol rokom vyhodila z domu (rozvedená rodina - otec žije u svojich rodičov), chlapec prespával u kamarátov, prípadne v parku na lavičke. Musel som to riešiť tak, že niektorú noc môže prespať u nás. No zistil som však, že ten dom i s kompletným zariadením mu pred troma rokmi daroval jeho starý otec (aj s pozemkom - záhradou), má to všetko na liste vlastníctva ako výhradný vlastník. Tento mesiac dosiahol plnoletosť, do domu sa však nemôže dostať (vymenené zámky a pod.)
Mám preto niekoľko otázok, rád by som mu z tejto situácie pomohol.
A) Má právo ako výhradný vlastník zrušiť trvalý pobyt matke (ona k domu nemá žiadne vlastnícke práva, pobyt získala sobášom, dom aj záhrada boli do doby darovania majetkom jeho starého otca)?
B) Má právo po prípadnom zrušení trvalého pobytu ju vykázať z domu (prakticky mu neoprávnene disponuje jeho vlastným majetkom)?
C) Ako majiteľovi mu chodia poplatky za dom (matka platí len energie, TKO, dane musel platiť chlapec - požičiaval si na poplatky), má právo žiadať za neoprávnené užívanie majetku vynaložené náklady späť?
D) Je povinný po zrušení trvalého pobytu (matka nemá žiadne užívacie právo) jej hľadať iné ubytovanie? Môže ju vykázať z domu a z pozemku?
E) Môže na základe LV požiadať pri vyprataní a vysťahovaní (deložovaní) políciu, alebo musí žiadať súd o tieto opatrenia.
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pepsikova
no ja by som to zo strany chalanovej matky nevidela ako pohromu,pretože ona sa vidí ako zákonný zástupca maloletého, ktorý je už síce dospelý, ale ešte stále nie zárobkovo činný a neprispieva jej na domácnosť,čo môže hrať dosť veľkú úlohu v jej rozpočte..nepoznám podrobnosti, ale z jej pohľadu je pre ňu príťažou...
No práve! Ona sa stále vidí ako zákonný zástupca, i keď dosiahnutím jeho 18-tych narodenín ním prestala byť. A ako matka je aj tak povinná sa postarať o neho, pokiaľ nebude schopný samostatne sa živiť.
ale z jej pohľadu je pre ňu príťažou...
Nemôže byť príťažou - veď predsa berie na neho RP + výživné (koľko, to mi chlapec nepovedal), žije v jeho dome na jeho pozemku (spomínal som, že si chlapec požičiaval, aby splatil mestu povinné poplatky ako majiteľ) bez platenia nájomného (možno matka platí energie a odpad, ale predsa ich využíva).

Neviem, čo by povedala, ak by bola nútená chlapcovi prispievať na život, platiť nájomné synovi.

Zatiaľ som sa ešte nedostal k tomu, aby som ho "priateľsky z donútenia" vyspovedal - akosi sa nemá do debaty - t.z. že tam asi zavládol akýsi status quo.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

nech je opatrný.... "never nepriateľom, ak ti prinášajú dary..."
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať