Zavrieť

Porady

Metro karta-nákupy

Ahojte,

máte aj vy skúsenosti s týmto:

Ako s.r.o. máme Metro kartu a z času na čas tam aj voľačo nakupime do firmy. Vystavia nám faktúru a ja ju zaúčtujem. No túto kartu využíva aj šéf na súkromné nákupy. Faktúry, ktoré sú vystavené na našu fy ale sú na nich súkr.nákupy mi nedáva a ja ich nemám v účtovníctve. Nie je problém ak nám niečo Metro fakturuje a ja o tom neúčtujem? Nerobia sa už krížové kontroly pri ktorých by sa to zistilo??? Čo vy nato?
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Presne na tieto nákupy v Metre v zahraničí sa chcem spýtať.Môže sa napr. v Čechách nakupovať na našu Metro-kartu alebo sa vybavuje iná? A ak sa môže, ako je to potom s dph? Na tej českej faktúre budem mať aj DPH alebo nie ( FO, je platiteľ). Dnes som dostala túto otázku a nemám s tým skúsenosti. Poradíte?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Len zo skúsenosti.... mnohí ste nakupovali v rakúskom Metre nie? a ked prišlo METRO na Slovensko, tak sa vybavovali nové karty. Takže v Česku bude treba tiež vybaviť osobitnú METRO kartu - môj názor.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Nové karty netreba,dávali sa jednodňové návštevnícke karty k slovenskej len platiteľovi dph predávajú bez dph preto ak niekto niečo kupuje súkromne nech to nezabudne dodaniť.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ja chodim do metra nakupovat potraviny, a nemam ani zivnost ani nic, kartu mam na firmu, v ktorej je zamestnancom matka a majitel jej firmy vybavil kartu na moje fyzicke meno a priezvisko. Ako by sa potraviny a ine veci, ktore tam ja nakupujem vobec dostali udaje k majitelovi firmy, kedze byvame daleko od seba???
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

este by som dodal, ze na karte je moje meno a priezvisko a ja nemam ziaden zamestnanecky vztah medzi firmou a mnou. Takze si myslim, ze tie karty to je taka somarina, proste si ju prakticky moze vybavit takmer kazdy. Je to len taky bonus pre firmu, nema to ziaden vztah priamo na uctovnictvo danej firmy. Samozrejme, ze ked si chce firma dat nieco do nakladov, tak nemoze, pokial to kupi zamestnanec napriklad na uplne inu kartu, ale inac je to O.K.
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

abel
Presne na tieto nákupy v Metre v zahraničí sa chcem spýtať.Môže sa napr. v Čechách nakupovať na našu Metro-kartu alebo sa vybavuje iná? A ak sa môže, ako je to potom s dph? Na tej českej faktúre budem mať aj DPH alebo nie ( FO, je platiteľ). Dnes som dostala túto otázku a nemám s tým skúsenosti. Poradíte?
Metro karta paltí v celej sieti metro v EÚ. Ako je to však s daňou neviem
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

bepo
Nové karty netreba,dávali sa jednodňové návštevnícke karty k slovenskej len platiteľovi dph predávajú bez dph preto ak niekto niečo kupuje súkromne nech to nezabudne dodaniť.
Bepo, prosím ťa, máš s tým skúsenosti? Napr. prídem tam so svojou slovenskou Metro kartou a nakupujem tovar pre firmu. Vystavia mi faktúru bez DPH?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Na základe slovenskej karty vystavovali jednodňové karty pre návštevy a platiteľ dph nakupuje bez dane,či to tak teraz robia neviem,platí to aj opačne preto sa stačí opýtať v slovenskom Metre ako to funguje.
0 0
nano nano

nano je offline (nepripojený) nano

Odbočím troška od témy,ale chcem sa opýtať ako učtujete obratový bónus na fa. z metra a či z neho učtujete aj DPH.Ďakujem.
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Ahojte,
prosím Vás mám takýto problém, konateľ firmy kúpil v metre na kartu so svojim menom PC, môžem dať takýto doklad do účtovníctva s.r.o.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
MartinkoK Pozri príspevok
Ahojte,
prosím Vás mám takýto problém, konateľ firmy kúpil v metre na kartu so svojim menom PC, môžem dať takýto doklad do účtovníctva s.r.o.
Nie je to doklad vystavený na spoločnosť, teda ani náklad.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

MartinkoK Pozri príspevok
Ahojte,
prosím Vás mám takýto problém, konateľ firmy kúpil v metre na kartu so svojim menom PC, môžem dať takýto doklad do účtovníctva s.r.o.
Iba ak karta je vystavená na spoločnosť, ale s uvedením jeho mena. Spoločnosť máva viac kariet.
Alebo musí doniesť (pre budúce nákupy) výpis OR) a dať si vystaviť kartu na sro-čku, pokiaľ má doteraz kartu len ako FO.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať