Zavrieť

Porady

chyba pri založení SRO

Prosím o radu. Zle som poradila jednému kamarátovi pri zakladaní spoločnosti (SRO). Keď išiel na živnostenský overoval podpis na zakladateľskej listina a ja som mu tvrdila, že keďže stačí na živnostenskom len 1 exemplár, tak má ísť k notárovi overiť podpis len na jednej zakladateľskej listine.
Teraz už má živnostenské oprávnenie a mal by ísť na ORSR, ale chýba mu zakladateľská listina. Neuvedomila som si predtým, že to musí byť vlastne tí istá listina s rovnakým dátumom overenia podpisu ako na začiatku.

Prosím poraďte, čo s tým:
1. Dá sa získať zo ŽR SR originál listiny, spraviť overené kópie a tie odovzdať na ORSR?
2. Dá sa požiadať ŽR SR o zmenu dátumu, ku ktorému zapísal SRO a dať overiť nové zakladateľské listiny k novému dátumu?
3. Dá sa zrušiť SRO zaregistrovaná na ŽR SR a založiť ju znovu?
4. iné riešenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Andka Pozri príspevok
    Prosím o radu. Zle som poradila jednému kamarátovi pri zakladaní spoločnosti (SRO). Keď išiel na živnostenský overoval podpis na zakladateľskej listina a ja som mu tvrdila, že keďže stačí na živnostenskom len 1 exemplár, tak má ísť k notárovi overiť podpis len na jednej zakladateľskej listine.
    Teraz už má živnostenské oprávnenie a mal by ísť na ORSR, ale chýba mu zakladateľská listina. Neuvedomila som si predtým, že to musí byť vlastne tí istá listina s rovnakým dátumom overenia podpisu ako na začiatku.

    Prosím poraďte, čo s tým:
    1. Dá sa získať zo ŽR SR originál listiny, spraviť overené kópie a tie odovzdať na ORSR? áno už mám takú skúsenosť z BA od klientov, zapožičali, overili, vrátili... OR akceptoval úradne overenú fotokópiu spoločenskej zmluvy.
    2. Dá sa požiadať ŽR SR o zmenu dátumu, ku ktorému zapísal SRO a dať overiť nové zakladateľské listiny k novému dátumu?
    3. Dá sa zrušiť SRO zaregistrovaná na ŽR SR a založiť ju znovu? zbytočné...
    4. iné riešenie?
    v prípade potreby ma kontaktujte, nedávno som toto riešila u jedných klientov. Viac info v profile.
    A ešte niečo, pri elektronickom podaní môžete ušetriť 50 % na súdnom poplatku.

    chyba pri založení SRO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.