Zavrieť

Porady

vysporiadanie BSM

Dobrý deň, poprosím o radu....
Som rozvedená 5 mesiacov, treba vysporiadať BSM. Máme 2 deti, zverené do mojej opatery.Bola som vydatá 18 rokov, v roku 2001 mi rodičia darovali polovicu rodinného domu. Spolu s exmanželom sme vybavili úver a časť domu /podkrovie/prerobili, vznikla samostatná bytová jednotka.
Teraz po rozvode exmanžel žiada peniaze /veľa peňazí/...u svojho právnika mu nadiktoval koľko asi čo stálo teda prerábanie, hmotné veci a pod.....
Ja nesúhlasím s týmito cenami, ktoré si povedal, zároveň musím podotknúť, že o všetko som sa starala ja/čo sa týka prestavby domu, nespravil vôbec nič/.
Prosím o radu:
- z akých cien sa vychádza, ked by išlo o vyspor. BSM dohodou?? /nie je nejaký koeficient??..Keby som mala cenu za ktorú sa vec kúpila??? a akú má teraz??
- neprihliada sa aj na to, že o kompletnú prerábku sa staral iba jeden z manželov?
- neprihliada sa aj na detičky?
- boli obdobia, kedy ani výplatu nedoniesol, alebo s velikánskym omeškaním..., ťahala som aj domácnosť, úver,

Ďakujem za každú radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Bude sa rátať trhová cena zhodnotenia domu a z tej má nárok polovicu vyplatiť. Predpokladám, že darovali dom iba tebe, nie aj manželovi (to by mal polovicu z celého domu).

    V manželstve sa majetok nadobúda napoly, bez ohľadu na to, o koľko sa ktorý z manželov zaslúžil. Deti neovplyvňujú hodnotu majetku, prihliadalo by sa na ne tak, že by napr. byt (dom) prisúdili tomu, kto sa o ne stará.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.