Zavrieť

Porady

Ako sa zabezpečiť pre prípad rozchodu?

Rada by som Vás poprosila o radu. Priateľ dostal začiatkom roka darovacou zmluvou od rodičov nedokončený rodinný dom aj s pozemkom. Chceli by sme tam bývať a časom plánujeme svadbu. Čo by bolo dobré urobiť, aby som mala nárok na dom/vrátenie investovaných peňazí v prípade rozchodu/smrti priteľa? Viete mi poradiť právnika a odhadcu ceny nehnuteľnosti v okolí Myjavy? Koľko stoja ich služby? Vôbec sa v tejto oblasti neorientujem. Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

zdena2 Pozri príspevok
Aj s mojim sa o tom radim, ale nie sme právnici a veta ze sa chceme vziať je tam na pochopenie našej situácie.
Prečo sa ma tu stále snažíte odsúdiť? Čo by ste robili v mojej situácii vy???
Čisté riešenie je (kedže sa o tom rozprávate) :

1, prevádzkové náklady nemiešať s investíciami ( nie, že ja spotrebu energií a ty nové kúrenie ako kompenzáciu) / plaťte ich spoločne

2, Materiál a dodavateľské práce plaťte prevodom z účtu

2,a, Pred prvou investíciou si dajte ohodnotiť dom

3, Každý si odloží (z toho, čo prispel na zhodnotenie domu) faktúru a výpis z účtu

4, Vždy bude jasné, kto v akom pomere prispel k zhodnoteniu ( pri novom ohodnotení sa bude dať percentuálne rozlíšiť :
- toľko on mal
- toľko on vložil
- toľko si vložila ty.

Potom netreba žiadne prepisy / zmluvy /notárov atď.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

zdena2 Pozri príspevok
čo znamená D+M
D = materiál (dodávka)
M = montáž (dodavateľské práce)
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

katkup Pozri príspevok
ale aj tak, ked sa rozidu, berme do uvahy uz teraz tu situaciu. Ona ma blocky za vlozene prachy, on byva v prerobenom byte a co ona robi? ma nervy, ze sa musi s nim natahovat o prachy, on sa bude na nu zvysoka usmievat a len jej na to povie, vsak ma udaj, podaj trestne oznamenie a to bude cele, co sa mu moze podla mna stat v nasom perfektne fungujucom pravnom state, kde kazdy pravnik, ked nevidi za tym kopu penazi, tak len mavne rukou, ze nemala do toho ist....bohuzial, taka je realita, ja tiez som sa musela ex doprosovat, nech mi konecne vrati prachy a to bola v tej dobe kopa penazi, aj ked som mala v ruke zmluvu.

čo takto exekútor ????
0 0
katkup katkup

katkup je offline (nepripojený) katkup

vsak toho uz som chcela samozrejme riesit, ked mi dochadzali nervy, ale vies ake to je, ked su v tom zapleteni samozrejme este spolocni znami a ja by som na ex poslala exekutora....ale vsak ano, aj to je moznost, ktora ta zas teba, ktora vlozila do toho prachy stoji prachy....no je to stale o tom, ze nik iny nebude skodny, len ten, co do toho pcha prachy a nema nic na LV vsetci tu mozeme byt mudri akokolvek, ale realita moze byt na hrozne dlhe lakte a pevne nervy....ja chapem vasu situaciu, tiez by som postupovala, ale v zivote som sa poucila na vlastnej chybe, x dalsim kamoskam som hovorila, nechod do toho s frajerom, kym nemas nic na LV a x sa ich popalilo a hovori mi teraz, keby sme ta tak pocuvali....teraz akurat riesi zasnubena kamoska po 8r chodenia rozchod s frajerom, svadbu mali mat v septembri a tiez nakupene spolu byt, auto, motorku a co dalej, len potoky slz su z toho
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
rudopp Pozri príspevok
Čisté riešenie je (kedže sa o tom rozprávate) :

1, prevádzkové náklady nemiešať s investíciami ( nie, že ja spotrebu energií a ty nové kúrenie ako kompenzáciu) / plaťte ich spoločne

2, Materiál a dodavateľské práce plaťte prevodom z účtu

2,a, Pred prvou investíciou si dajte ohodnotiť dom

3, Každý si odloží (z toho, čo prispel na zhodnotenie domu) faktúru a výpis z účtu

4, Vždy bude jasné, kto v akom pomere prispel k zhodnoteniu ( pri novom ohodnotení sa bude dať percentuálne rozlíšiť :
- toľko on mal
- toľko on vložil
- toľko si vložila ty.

Potom netreba žiadne prepisy / zmluvy /notárov atď.
Každý si odloží faktúru a výpis z účtu - čo ak si niekto odloží aj faktúry, ktoré sú len vymyslené? To by si ako ošetril?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

1. Ak si až-tak nedôverujete, či už so subjektívnych príčin, alebo objektívnych /napr. partner v minulosti striedal partnerky/, teoreticky najlepšie riešenie bola svatba /stačí na úrade so svedkami/, potom nech jeho rodičia darujú dom vám obom a ty môžeš veselo investovať, samozrejme špekulovať môžeme vždy, ale úplne ideálne riešenie neexistuje, v tomto prípade je to iba "menšie zlo", a čo človek, to iný názor.
Samozrejme mi tu možno kopec ľudí napíše že prečo by rodičia mali darovať dom aj svojej neveste. No proste preto, že ich syn nemá sám prachy na jeho úplné dokončenie a ak chcú, aby nevesta do neho tiež investovala, tak musí byť aj na ňu.
1 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
stále sa tu rozoberá, že ako ju zabezpečiť v prípade rozchodu , ale to, že ako to myslí druhá strana nevieme nič.. Zadávateľka píše, že to riešia spolu s priateľom, tak
Zdenka čo by sa stalo, keby aj tvoj priateľ sa vyjadril k tomuto, aby Poraďáci vedeli konkrétne poradiť VÁM OBOM
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Nandrolon Pozri príspevok
1. Ak si až-tak nedôverujete, či už so subjektívnych príčin, alebo objektívnych /napr. partner v minulosti striedal partnerky/, teoreticky najlepšie riešenie bola svatba /stačí na úrade so svedkami/, potom nech jeho rodičia darujú dom vám obom a ty môžeš veselo investovať, samozrejme špekulovať môžeme vždy, ale úplne ideálne riešenie neexistuje, v tomto prípade je to iba "menšie zlo", a čo človek, to iný názor.
Samozrejme mi tu možno kopec ľudí napíše že prečo by rodičia mali darovať dom aj svojej neveste. No proste preto, že ich syn nemá sám prachy na jeho úplné dokončenie a ak chcú, aby nevesta do neho tiež investovala, tak musí byť aj na ňu.

Nooo neviem, či ten dom by chceli darovať aj jej, nakoľko zadávateľka píše, že 7 rokov žijú spolu, a dom mu darovali rodičia iba na začiatku tohto roka.
keby to tak boli chceli, tak už vtedy by darovali obom
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

mne je aj tak z týchto vzťahov "na grcanie", nakoľko dnešný ľudia by najradšej už mali všetko tak vymyslené že na jednej strane aj spolu žiť, ale na druhej strane už otvorené aj zadné dvierka a po rozchode vrátiť všetko do pôvodného stavu, lenže to sa nedá.
Sám som žil s partnerkou 8 rokov kým sme sa vzali, vždy sme mali aj jeden spoločný účet, ale takto nikto z nás nikdy neuvažoval, nakoľko sme už jeden druhého dobre poznali a od úplného začiatku sme si dôverovali.
Manželstvo je vždy určitá "obeta" a jednoducho to čo ona chce tu riešiť, nie je možné, lebo pri rozchode vždy obe strany niečo nenávratne "strácajú", jeden viac, druhý menej, ale hovorím vždy človek niečo stráca, ak už nič iné tak aspoň ten čas čo boli spolu...

Pripadá mi to ako "život na skúšku" a ak sa mi to nebude páčiť, tak všetko vrátiť späť, ale to jednoducho nejde a ani nikdy chválabohu nepôjde...
1 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Barbara
stále sa tu rozoberá, že ako ju zabezpečiť v prípade rozchodu , ale to, že ako to myslí druhá strana nevieme nič.. Zadávateľka píše, že to riešia spolu s priateľom, tak
Zdenka čo by sa stalo, keby aj tvoj priateľ sa vyjadril k tomuto, aby Poraďáci vedeli konkrétne poradiť VÁM OBOM
Čítam, čítam a stále mi tu niečo chýba. Už som si myslel, že taká základná vec ako názor druhej strany nikoho nezaujíma.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Barbara Pozri príspevok
Nooo neviem, či ten dom by chceli darovať aj jej, nakoľko zadávateľka píše, že 7 rokov žijú spolu, a dom mu darovali rodičia iba na začiatku tohto roka.
keby to tak boli chceli, tak už vtedy by darovali obom
toto je podľa mňa bežná reakcia každého rodiča... aj keby boli svoji určite by darovali len jemu... nakoľko ako písala zadávateľka jedná sa o "20 ročnú" novostavbu pred dokončením... t.j. pravdepodobne to začali stavať rodičia pre seba a z projektu zišlo... a keďže sa na tom určite nadreli a v podstate je to ich nedokončený sen... tak to sa ťažšie rozdáva a najmä v dnešnej dobe keď je rozvod na každom kroku... predsa len nejedná sa o pridelený štátny byt za 20 000 Kčs...
0 0
zdena2 zdena2

zdena2 je offline (nepripojený) zdena2

Dom je už darovaný, takže riešiť, že by to jeho rodičia darovali aj mne sa už nedá.
Včera sme to riešili. čo myslíte o verzii: zatial budeme pomaly dokončovať ( kedže to chceme robiť svojpomocne, hneď to nebude hotové). Keďže si musíme obaja nájsť prácu na Slovensku, počkáme, aký bude náš príjem. Potom by sme porovnali odložené faktúry, prínos zo zamestnania...Na základe toho by sme si orientačne určili akej časti ceny domu to zodpovedá a tú by prepísal na mňa.
Bavili sme sa, že by sme to zatial riešili bez zmlúv pred právnikom. Stačí keď si cenu "vymyslíme" sami? alebo treba odhadcu? Odhadcu bude asi treba, ked si budeme brať úver...
Do budúcna by som chcela začať podnikať. Ak bude dom písaný aj na mňa, môžu nám ho v prípade neúspešného podnikania zobrať? nie je potom lepšie urobiť inú "zmluvu"?
0 0
zdena2 zdena2

zdena2 je offline (nepripojený) zdena2

Ice dive Pozri príspevok
toto je podľa mňa bežná reakcia každého rodiča... aj keby boli svoji určite by darovali len jemu... nakoľko ako písala zadávateľka jedná sa o "20 ročnú" novostavbu pred dokončením... t.j. pravdepodobne to začali stavať rodičia pre seba a z projektu zišlo... a keďže sa na tom určite nadreli a v podstate je to ich nedokončený sen... tak to sa ťažšie rozdáva a najmä v dnešnej dobe keď je rozvod na každom kroku... predsa len nejedná sa o pridelený štátny byt za 20 000 Kčs...
presne tak nejak to s tou chalupou bolo...
0 0
zdena2 zdena2

zdena2 je offline (nepripojený) zdena2

stormcatcher Pozri príspevok
Čítam, čítam a stále mi tu niečo chýba. Už som si myslel, že taká základná vec ako názor druhej strany nikoho nezaujíma.
Prieteľ takéto formy riešenia problémov neuznáva. Nerád niečo rozoberá s druhými
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ak je už dom "darovaný" tak všetko závisí už len na tvojom priateľovi, na nikom inom. S darom si môže nakladať ako sa mu zachce, darovacie zmluvy spravidla nemajú "žiadne podmienky nakladania s majetkom" a nie som si istý či je to vôbec v našom právnom systéme možné dávať nejaké podmienky do darovacej zmluvy.
0 0
katkup katkup

katkup je offline (nepripojený) katkup

nadrolon, ste jedny z mala, ktorym to takto krasne vyslo a keby bola taka realita ako ty opisujes, tak ani Zdenka by tu nic taketo nerozoberala a neriesila, ale hold je na Sk v dnesnej dobe cca 50% rozvodovost, nerozdavaju sa najomne byty za 1000E - pardon okrem vynimiek co vidime v spravach pocas bacovania ex primatora BA.....potom by ani Zdenku a ani nikoho z nas netrapilo, ze kde a za co po rozchode byvat.....
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Nandrolon Pozri príspevok
mne je aj tak z týchto vzťahov "na grcanie", nakoľko dnešný ľudia by najradšej už mali všetko tak vymyslené že na jednej strane aj spolu žiť, ale na druhej strane už otvorené aj zadné dvierka a po rozchode vrátiť všetko do pôvodného stavu, lenže to sa nedá.
Sám som žil s partnerkou 8 rokov kým sme sa vzali, vždy sme mali aj jeden spoločný účet, ale takto nikto z nás nikdy neuvažoval, nakoľko sme už jeden druhého dobre poznali a od úplného začiatku sme si dôverovali.
Manželstvo je vždy určitá "obeta" a jednoducho to čo ona chce tu riešiť, nie je možné, lebo pri rozchode vždy obe strany niečo nenávratne "strácajú", jeden viac, druhý menej, ale hovorím vždy človek niečo stráca, ak už nič iné tak aspoň ten čas čo boli spolu...

Pripadá mi to ako "život na skúšku"
a ak sa mi to nebude páčiť, tak všetko vrátiť späť, ale to jednoducho nejde a ani nikdy chválabohu nepôjde...

Život je tvrdá "jenosmerka"
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

katkup Pozri príspevok
vsak toho uz som chcela samozrejme riesit, ked mi dochadzali nervy, ale vies ake to je, ked su v tom zapleteni samozrejme este spolocni znami a ja by som na ex poslala exekutora....ale vsak ano, aj to je moznost, ktora ta zas teba, ktora vlozila do toho prachy stoji prachy....no je to stale o tom, ze nik iny nebude skodny, len ten, co do toho pcha prachy a nema nic na LV vsetci tu mozeme byt mudri akokolvek, ale realita moze byt na hrozne dlhe lakte a pevne nervy....ja chapem vasu situaciu, tiez by som postupovala, ale v zivote som sa poucila na vlastnej chybe, x dalsim kamoskam som hovorila, nechod do toho s frajerom, kym nemas nic na LV a x sa ich popalilo a hovori mi teraz, keby sme ta tak pocuvali....teraz akurat riesi zasnubena kamoska po 8r chodenia rozchod s frajerom, svadbu mali mat v septembri a tiez nakupene spolu byt, auto, motorku a co dalej, len potoky slz su z toho
každý sme nejaký :
- idem do vzťahu iba ak mám pocit, že je to na celý život
- robím všetko ako najlepšie viem a neobzerám sa späť= neľutujem
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Letko Pozri príspevok
Každý si odloží faktúru a výpis z účtu - čo ak si niekto odloží aj faktúry, ktoré sú len vymyslené? To by si ako ošetril?
Tomu sa potom vraví :
Vzťah ako hovado (teda ani nie tak vzťah, ako hovado )
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

zdena2 Pozri príspevok
Prieteľ takéto formy riešenia problémov neuznáva. Nerád niečo rozoberá s druhými
A má sakra pravdu, lebo ak si to nevyriešite vy dvaja, tak to za vás nikto nevymyslí.

Máš tu už dosť názorov / návodov.
Rešpektuj ho v tomto a už sem nepíš.

Iba povedzme o polroka daj krátku správu bez komentára.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať