Zavrieť

Porady

mám nárok na nejakú dávku alebo príspevok

dobrý deň, mám 25 rokov, skončila som VŠ, som evidovaná na ÚPSVaR a zatiaľ som ešte nikde nepracovala... chcem sa spýtať, či mám nejaký nárok na dávku alebo príspevok... ďakujem za odpoveď
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mbebe Pozri príspevok
Podľa toho linku to znamená že zamestnávateľ má povinnosť..ale ak si túto povinnosť nesplní tak to znamená že nemocenské mi nikto nevyplatí?? Ved oni tam o mne ani nevedia...
A ja sa môžem sťažovať asi na lampárni..?
Odkedy si na PN-ke? Kedy a akým spôsobom si zamestnávatelovi odovzdala začiatok PN-ky? Odovzdala si "prechodku" k 31.12.2011?
0 0
mbebe mbebe

mbebe je offline (nepripojený) mbebe

Ja som PN vyše mesiaca. Odovzdala som riadne všetky potrebne papiere. Ale udajne je to normálne že sa takto zamestnávatelia robia, mne sa to stalo prvý krát a dúfam že aj posledný..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mbebe Pozri príspevok
Ja som PN vyše mesiaca. Odovzdala som riadne všetky potrebne papiere. Ale udajne je to normálne že sa takto zamestnávatelia robia, mne sa to stalo prvý krát a dúfam že aj posledný..
odpovedz presne na predch.otázky aj s dátumom. kedy si odovzdala "prechodku" k 31.12.2011 a kedy bol začiatok PN-ky. Nemocenské za mesiac december (ak bola prechodka odovzdaná včas) SP vypláca okolo 16. nasl. mesiaca.
0 0
mbebe mbebe

mbebe je offline (nepripojený) mbebe

PN som od 2.12.2011. Podpísane od lekára papiere o PN som ešte v ten deň odovzdala osobne zamestnávateľovi.
30.12. mi lekár pri kontrole vystavil papier na peniaze a ten som poslala poštou zamestnávateľovi ešte v ten deň!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mbebe Pozri príspevok
PN som od 2.12.2011. Podpísane od lekára papiere o PN som ešte v ten deň odovzdala osobne zamestnávateľovi.
30.12. mi lekár pri kontrole vystavil papier na peniaze a ten som poslala poštou zamestnávateľovi ešte v ten deň!
Takže skôr než budeš písať na Inšpekciu práce, zisti si v SP či bola PN-ka odovzdaná. Ako som písala, výplata je nemocenského je okolo 16. A výplatný termín zamestnávatela podla pracovnej zmluvy máte kedy ?
0 0
mbebe mbebe

mbebe je offline (nepripojený) mbebe

Výplatný termín máme 10.
Do SP som volala priamo tej pani ktorá má na starosti dávky. Potvrdila mi že zamestnávateľ nenahlásil ani neodovzdal moju PN, čiže oni ani neevidujú to že som PN.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mbebe Pozri príspevok
Výplatný termín máme 10.
Do SP som volala priamo tej pani ktorá má na starosti dávky. Potvrdila mi že zamestnávateľ nenahlásil ani neodovzdal moju PN, čiže oni ani neevidujú to že som PN.
Zavolaj mzdárke zamestnávatela - možno PN-ka nie je tebou podpísaná, alebo si na nej nenapísala akým spôsobom má byť nemocenské vyplatené. Alebo sa zásielka na pošte stratila, ak máš podací lístok, uplatni reklamáciu na pošte.

Ak zamestnávatel odmietne s tebou komunikovať, potom sa obráť na Inšpekciu práce.
0 0
mbebe mbebe

mbebe je offline (nepripojený) mbebe

To je práve to že zamestnávateľ so mnou nekomunikuje!
Aj tebe ďakujem za radu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mbebe Pozri príspevok
To je práve to že zamestnávateľ so mnou nekomunikuje!
Aj tebe ďakujem za radu.
Nekomunikuje=nedvíha tlf ? Nebola to z tvojej strany PN-ka "z trucu" ? Inak si neviem predstaviť, prečo by sa zamestnávatel vystavoval riziku pokuty zo strany SP za nesplnenie povinností.

Ak máš povolené vychádzky a zamestnávatel sídli v mieste tvojho bydliska, choď do firmy osobne v čase vychádzok.
0 0
mbebe mbebe

mbebe je offline (nepripojený) mbebe

Ja teda z trucu na PN nechodím a nemám ani povolene vychádzky, vzhľadom na stav. To čo si mysli mzdárka neviem,že sme si nesadli nieje moja chyba ale neviem či ju opravnuje sa takto správať. Ja som bola naposledy PN pred 8 rokmi...ibaže choroby si človek asi nevybera...no nezdá sa mi to fér! Podla toho čo si mi napísala si asi neuvedomuje čo spôsobila no v podstate som na to neprávom doplatila ja pretože som ostala bez príjmu ...
0 0
hildir hildir

hildir je offline (nepripojený) hildir

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, či mám nárok na nejaký príspevok alebo dávku, pracoval som na DIČ a v januári som zrušil dič, odvetedy som nezamestnaný, bývam v spoločnej domácnosti s rodičmi mám viac ako 25 rokov. Ak mám nárok na nejaký príspevok vypláca sa to aj spatne.

Dakujem za odpoved
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

hildir Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, či mám nárok na nejaký príspevok alebo dávku, pracoval som na DIČ a v januári som zrušil dič, odvetedy som nezamestnaný, bývam v spoločnej domácnosti s rodičmi mám viac ako 25 rokov. Ak mám nárok na nejaký príspevok vypláca sa to aj spatne.

Dakujem za odpoved
Kedze predpokladam, ze si si neplatil poistenie v nezamestnaosti v posl. 3 rokoch, tak narok na podporu v nezamestnanosti ti nevznikol. Narok na davku v hmotnej nudzi by si mal mat, lebo uz si posudzovany sam a nemas ziadny prijem. Tato davka sa spatne nevyplaca, najskor od mesiaca, kedy o nu bolo pozidane na UPSVaR.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať