Zavrieť

Porady

Ako dosiahnút aby vás neoberal personál v reśtaurácii o trźbu.

Zdravím vás poradáci rozmýšlam o otvorení reśtaurácie , a chcel by som nejaké tipy , triky ako dosiahnuť aby celá tržba skončila v mojej peňaženke a nie v pečienkach personálu
Usporiadat
hugho hugho

hugho je offline (nepripojený) hugho

Najlepsie riesenie je tzv. Mama-papa system zauzivany hlavne v mensich prevadzkach v strednej Europe. Na velky podnik by asi bolo treba mat poriadne rozvetvenu rodinu.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

veronikasad Pozri príspevok
Chlapci, zamiešam sa vám do debaty. Ak personál bude za svoju prácu dostatočne finančne ohodnotený a budeš mať poriadok v skladovej evidencii, je minimálny predpoklad, že ťa bude obabrávať. Vyriešiť stravovanie zamestnancov pokladám za samozrejmosť ...
Tak tomuto never.Slováci budú obabrávať vždy,všade a za každých okolností.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Stano súhlasím s tebou, a ten nápad s neplatením sa mi veľmi páči - ešte som sa s tým nikde nestretla. Ale ak čašník robí oficialne za minimálnu mzdu, čo môžeš od neho čakať, ak skladová evidencia nie je v poriadku.
No ten nápad u nás v každej lepšej reštike- asi si už majitelia spočítali, že čo by ušetrili na jedlách a pití bez bloku, tak by ich asi viac okradli zamestnanci a takto to majú všetko OK...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

veronikasad Pozri príspevok
Stano súhlasím s tebou, a ten nápad s neplatením sa mi veľmi páči - ešte som sa s tým nikde nestretla. Ale ak čašník robí oficialne za minimálnu mzdu, čo môžeš od neho čakať, ak skladová evidencia nie je v poriadku.
Kolko si taky casnik ale zarobi na tringeltoch by sme sa cudovali. Ked ja, co nie som velmi stedra, nechavam cca 1,0 - 1,5 € ked sme niekde vonku na veceru (a to sme vcera v centre mesta cakali dokonca na volny stol !, a to bola streda, ziaden vikend), kde je cca 30 stolov, permanentne plnych. Nech sa tam vystrieda 300 ludi, z ktorych kazdy necha 1,5 € tringelt.....* 22 dni..... nezdanene peniaze.... hm.....

To ich len lutujeme... ale oni nezivoria, ani nahodou. Samozrejme ze je jasne v ktorej restike robite casnicku
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

hugho Pozri príspevok
Najlepsie riesenie je tzv. Mama-papa system zauzivany hlavne v mensich prevadzkach v strednej Europe. Na velky podnik by asi bolo treba mat poriadne rozvetvenu rodinu.
-alebo ako v tých amerických trhákoch- dojde chlapík k šefovi do kancelárie a ten sa ho pýta- počul som, že ma okrádaš,on na to- nie, ja nie- šefko vytiahne pištol a bum bum a je po zamestnancovi- a šefko povie- odklidte telo...
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Mne raz kamarát plakal na ramene, že nemá robotu, že musí živiť 2 deti,platiť hypo,tak som mu u kamoša vybavil robotu na čerpačke za nejakých 700 eur
Po nejakom čase ho stretnem a pýtam sa ako je to v robote a on na to- už tam nerobím, majú to tam tak urobené, že sa tam nedá nič ukradnúť a to nieje pre mňa...
odvtedy nikomu nič nevybavujem...
škoda.......ja by som nikoho neokrádala
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zk24 Pozri príspevok
Kolko si taky casnik ale zarobi na tringeltoch by sme sa cudovali. Ked ja, co nie som velmi stedra, nechavam cca 1,0 - 1,5 € ked sme niekde vonku na veceru (a to sme vcera v centre mesta cakali dokonca na volny stol !, a to bola streda, ziaden vikend), kde je cca 30 stolov, permanentne plnych. Nech sa tam vystrieda 300 ludi, z ktorych kazdy necha 1,5 € tringelt.....* 22 dni..... nezdanene peniaze.... hm.....

To ich len lutujeme... ale oni nezivoria, ani nahodou. Samozrejme ze je jasne v ktorej restike robite casnicku
Zuzka, ak by som bola majitelkou reštaurácie, tringelty ktoré dostanú čiašníci od zákazníkov by ma nezaujímali ... Ak sú vysoké, svedčí to o úrovni obsluhy a teda aj návštevnosti reštaurácie.
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Zuzka, ak by som bola majitelkou reštaurácie, tringelty ktoré dostanú čiašníci od zákazníkov by ma nezaujímali ... Ak sú vysoké, svedčí to o úrovni obsluhy a teda aj návštevnosti reštaurácie.
jasné, tringelt je zárobok personálu, tam nemá čo majiteľko do toho kukať...-preto majú vačšinou časníci min. mzdu aby si zarobili na tringeltoch- tak to aj všetci chápu...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

veronikasad Pozri príspevok
Zuzka, ak by som bola majitelkou reštaurácie, tringelty ktoré dostanú čiašníci od zákazníkov by ma nezaujímali ... Ak sú vysoké, svedčí to o úrovni obsluhy a teda aj návštevnosti reštaurácie.
Jasne je to ich, ja len chcem povedat, ze to ze robia za minimalnu mzdu neznamena ze musia okradat, lebo su nuteni.... Maju sa lepsie ako my.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Gina Er Pozri príspevok
škoda.......ja by som nikoho neokrádala
- ja ti verím...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja raz pred nejakými rokmi sedím v reštike v Ríme na Piazza Navonna- najedol som sa, dal som si kávu a čašníkovi hovorím, že platím a on že uno momento, za 5 minút to isté- samé uno momento-tak som to chcel vyriešiť tak, že sa urobím že odchádzam a on za mnou dobehne že zaplatiť treba- tak som vstal, odchádzal som a nikto ma nezastavil...až som sa stratil v dave...
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Existuje počítačový program, ktorý prepája reštauráciu a kuchyňu so skladom. Len je potrebné doňho nahrať všetky jedlá, drinky a pod. s ich podrobnými receptami. Potom keď sa nahodí do počítača 1 porcia kuracích pŕs s hranolkami, automaticky sa odpíšu zo skladu všetky suroviny, ktoré sú k tomu potrebné a ktoré by sa aj mali v recepte použiť. Neviem ako sa ten program volá, ale je to riadne pracné, všetko doňho nahadzovať.

No a samozrejme nájsť si personál, ktorý bude v rámci možností naklonený k podnikateľovi a Ty im budeš môcť dôverovať. Na 100 % sa to nikdy nedá, nemôžeš od toho kuchára chcieť, aby stál za sporákom aj 10 - 12 hodín denne a nehodil niečo do úst.
Naposledy upravil terezamaria : 04.08.11 at 10:33
6 0
Boris7299 Boris7299

Boris7299 je offline (nepripojený) Boris7299

terezamaria Pozri príspevok
Existuje počítačový program, ktorý prepája reštauráciu a kuchyňu so skladom. Len je potrebné doňho nahrať všetky jedlá, drinky a pod. s ich podrobnými receptami. Potom keď sa nahodí do počítača 1 porcia kuracích pŕs s hranolkami, automaticky sa odpíšu zo skladu všetky suroviny, ktoré sú k tomu potrebné a ktoré by sa aj mali v recepte použiť. Neviem ako sa ten program volá, ale je to riadne pracné, všetko doňho nahadzovať.

No a samozrejme nájsť si personál, ktorý bude v rámci možností naklonený k podnikateľovi a Ty im budeš môcť dôverovať. Na 100 % sa to nikdy nedá, nemôžeš od toho kuchára chcieť, aby stál za sporákom aj 10 - 12 hodín denne a nehodil niečo do úst.
No zdravím ťa
Vlastne chcel by som si otvorit pizzeriu , a hlavne mne ide o to že ja tam budem málo nemám dako čas dozera´t či ma personál neklame a mne ide hlavne o to aby som si dokazal skontrolovať ze ked za den predám poviem príklad 30 porcii pizz a 30 litrov kofoly a 40 litrov piva tak aby peniaze ktoré dostane casnícka od hosta tak aby všetky peniaze ostali v pokladni alebo ako bol spomenute príde tam poviem príkald partia kamarátov niekoho z personálu budu pozna´t a poviem príklad dá im porciu kávy za 50 centov namiesto 1.50 je jasné že z takejto jednej kávy by nebola veĺká strata ale bude sa to opakovať´ alebo príde većsia partia naraz tak stoho moze vzniknut pekna cifra
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Boris7299 Pozri príspevok
No zdravím ťa
Vlastne chcel by som si otvorit pizzeriu , a hlavne mne ide o to že ja tam budem málo nemám dako čas dozera´t či ma personál neklame a mne ide hlavne o to aby som si dokazal skontrolovať ze ked za den predám poviem príklad 30 porcii pizz a 30 litrov kofoly a 40 litrov piva tak aby peniaze ktoré dostane casnícka od hosta tak aby všetky peniaze ostali v pokladni alebo ako bol spomenute príde tam poviem príkald partia kamarátov niekoho z personálu budu pozna´t a poviem príklad dá im porciu kávy za 50 centov namiesto 1.50 je jasné že z takejto jednej kávy by nebola veĺká strata ale bude sa to opakovať´ alebo príde većsia partia naraz tak stoho moze vzniknut pekna cifra
Boris, pokiaľ nemáš čas sa tomu venovať Ty, musíš tam mať personál, ktorému budeš aspoň na 80 % dôverovať. Samostatnú pizzeriu by som neotvárala, určite by som pridala aj nejaké cestoviny s výbornými omáčkami a zopár jedál na objednávku. Naozaj všetko záleží od personálu, až tam budú milí ľudia, budú tam aj zákazníci. A veľmi radi tam budú chodiť. A práve ten personál, ktorému budeš dôverovať, by nemal dávať známym zadarmo.

No ale i tak dôveruj, ale preveruj. Budeš i tak musieť námatkovo chodiť pozrieť, či naozaj niektorí zákazníci nebudú mať poskytované služby za pekné oči. Ale to by si musel dávať všetko blokovať, aby si si mohol na kópii pásky v pokladni pozrieť, či všetko, čo je na stoloch, je nablokované.
6 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja raz pred nejakými rokmi sedím v reštike v Ríme na Piazza Navonna- najedol som sa, dal som si kávu a čašníkovi hovorím, že platím a on že uno momento, za 5 minút to isté- samé uno momento-tak som to chcel vyriešiť tak, že sa urobím že odchádzam a on za mnou dobehne že zaplatiť treba- tak som vstal, odchádzal som a nikto ma nezastavil...až som sa stratil v dave...
No to si fakt dobre dopadol... Keby bol na Teba zavolal karabinierov, iné zážitky by si sem potom písal...
1 0
Boris7299 Boris7299

Boris7299 je offline (nepripojený) Boris7299

[QUOTE=terezamaria;1814845]Boris, pokiaľ nemáš čas sa tomu venovať Ty, musíš tam mať personál, ktorému budeš aspoň na 80 % dôverovať. Samostatnú pizzeriu by som neotvárala, určite by som pridala aj nejaké cestoviny s výbornými omáčkami a zopár jedál na objednávku. Naozaj všetko záleží od personálu, až tam budú milí ľudia, budú tam aj zákazníci. A veľmi radi tam budú chodiť. A práve ten personál, ktorému budeš dôverovať, by nemal dávať známym zadarmo.

No ale i tak dôveruj, ale preveruj. Budeš i tak musieť námatkovo chodiť pozrieť, či naozaj niektorí zákazníci nebudú mať poskytované služby za pekné oči. Ale to by si musel dávať všetko blokovať, aby si si mohol na kópii pásky v pokladni pozrieť, či všetko, čo je na stoloch, je nablokované.[/QUOTE

Hej tak jasné ......A ako sa volá prosím ťa ten program o ktorom si vravela ?
A inak aby som nezabudol Dakujem veľmi za rady vážim si to
0 0
Boris7299 Boris7299

Boris7299 je offline (nepripojený) Boris7299

Oliwa Pozri príspevok
No to si fakt dobre dopadol... Keby bol na Teba zavolal karabinierov, iné zážitky by si sem potom písal...


Koho ?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
[QUOTE=Boris7299;1814869]
terezamaria Pozri príspevok
Boris, pokiaľ nemáš čas sa tomu venovať Ty, musíš tam mať personál, ktorému budeš aspoň na 80 % dôverovať. Samostatnú pizzeriu by som neotvárala, určite by som pridala aj nejaké cestoviny s výbornými omáčkami a zopár jedál na objednávku. Naozaj všetko záleží od personálu, až tam budú milí ľudia, budú tam aj zákazníci. A veľmi radi tam budú chodiť. A práve ten personál, ktorému budeš dôverovať, by nemal dávať známym zadarmo.

No ale i tak dôveruj, ale preveruj. Budeš i tak musieť námatkovo chodiť pozrieť, či naozaj niektorí zákazníci nebudú mať poskytované služby za pekné oči. Ale to by si musel dávať všetko blokovať, aby si si mohol na kópii pásky v pokladni pozrieť, či všetko, čo je na stoloch, je nablokované.[/QUOTE

Hej tak jasné ......A ako sa volá prosím ťa ten program o ktorom si vravela ?
A inak aby som nezabudol Dakujem veľmi za rady vážim si to
Zadaj do googlu a ponúkne ti ...
Keď som robila účto v reštaurácii, používali DATALOCK (teraz sa to volá Aseco Solutions)
Nájdeš aj tu:
http://www.amiplus.sk/datalock-blueg...ormacny-system
http://www.hotelovesystemy.sk/restau...stro-mini.html
3 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Oliwa Pozri príspevok
No to si fakt dobre dopadol... Keby bol na Teba zavolal karabinierov, iné zážitky by si sem potom písal...
Hahaha, že karabinierov- keby som im ukázal moje jiu-jitsu ( či ako sa to píše), tak by popadal regiment karabinierov ako hnilé hrušky...
Ja som niečo také ako Bond, James Bond...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Boris7299 Pozri príspevok
Koho ?
karabinieri- to je niečo ako u nás gendarmerie...( pomáhať a chrániť)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať