Zavrieť

Porady

exekúcia

Dobry den,
chem Vas poprosit o radu, pred tyzdnom mi prisiel exekucny prikaz na moju osobu, rada by som vedela, ci je mozne poziadat exekutora o znizenie urokov z omeskania, pripadne jeho premie za tuto exekuciu. Som studentka (sirota) a velmi by mi to pomohlo. S exekutorom uz komunikujem, ale dost na mna tlaci, aby som splatila dlznu sumu. Viem, ze exekutora nezaujima, kto tento dlh sposobil, ale mohol by prihladnut na tuto skutocnost? (samozrejme je pisany na moju osobu a s tym uz nic nespravim).
Dakujem za odpoved
Usporiadat
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

meli12 Pozri príspevok
Dobry den ! neviem ci ma volakto stym nejake skusenosti,preto prosim o radu ako postupovat ! dotycna dostala upovedomie o zacati exekucie, dlh a trovy exekucie zaplatil do 14 dni, ma pisat exekutorovi ziadost o ukoncenie exekucii, alebo nemusi??? ako je to??? alebo to automaticky sa zrusi po zaplateni dlhov exekutorovi? prosim o radu,dakujem!

Odpoveď je tu. http://www.porada.sk/t176222-dalsie-...ml#post1846140
0 0
Sinkl Sinkl

Sinkl je offline (nepripojený) Sinkl

Dobrý deň, tiež by som potrebovala poradiť ohľadom exekúcie. Na firme mám dlh voči dodávateľovi z dôvodu nevyplatenia mňa ako firmy treťou osobou. Ohlásil sa mi samozrejme exekútor. z toho plynie moja otázka, má exekútor právo nahliadnuť do účtovných kníh bez súdneho príkazu? a to v prípade že firma stále funguje? A musím mu poskytnúť presnú súvahu k nahliadnutiu? Musí alebo nemusí mať súdny príkaz? Ďakujem veľmi krásne za odpoveď.
0 0
Sibila73 Sibila73

Sibila73 je offline (nepripojený) Sibila73

Chcela by som sa spýtať môže exekútor dať záložné právo aj keď už vyše roka splácam podľa dohody i keď sme minulý rok dali návrh na súd o pozastavení exekúcie z dôvodu úrazu a nemali sme príjem čo sme neplatili,ale to bolo ešte minulý rok a teraz nám došlo opäť list so záložným právom, ale už aj bez istiny a ešte zvýšená suma trov.Nechápem exekútori mi pripadajú ako úžerníci.Aj keď platíš chcú ešte viac dostanú človeka na mizinu.Ďakujem
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Sibila73 Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať môže exekútor dať záložné právo aj keď už vyše roka splácam podľa dohody i keď sme minulý rok dali návrh na súd o pozastavení exekúcie z dôvodu úrazu a nemali sme príjem čo sme neplatili,ale to bolo ešte minulý rok a teraz nám došlo opäť list so záložným právom, ale už aj bez istiny a ešte zvýšená suma trov.Nechápem exekútori mi pripadajú ako úžerníci.Aj keď platíš chcú ešte viac dostanú človeka na mizinu.Ďakujem
Bohužiaľ exekútor postupoval správne- nedodržala si splátkový kalendár a navyše ešte si dobre dopadla, lebo pri nedodržaní splátkového kalendára mohol uvedený splátkový kalendár zrušiť a vymáhať celú sumu...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Sinkl Pozri príspevok
Dobrý deň, tiež by som potrebovala poradiť ohľadom exekúcie. Na firme mám dlh voči dodávateľovi z dôvodu nevyplatenia mňa ako firmy treťou osobou. Ohlásil sa mi samozrejme exekútor. z toho plynie moja otázka, má exekútor právo nahliadnuť do účtovných kníh bez súdneho príkazu? a to v prípade že firma stále funguje? A musím mu poskytnúť presnú súvahu k nahliadnutiu? Musí alebo nemusí mať súdny príkaz? Ďakujem veľmi krásne za odpoveď.
Ak má povolenie súdu k exekúcii, čo predpokladám má,tak može nahliadať do firemného účtovníctva...-dokonca aj daňové úrady s exe spolupracujú...
0 0
Sibila73 Sibila73

Sibila73 je offline (nepripojený) Sibila73

Ale prečo až teraz tie splátky som nezaplatila minulý rok dva mesiace odvtedy som platila každý mesiac a na súd to dal teraz v septembri?
0 0
Sevgilim Sevgilim

Sevgilim je offline (nepripojený) Sevgilim

Poplatky znasate vy, kedze dlzna suma bola uhradena az po podani navrhu na vykonanie exekucie, ale exekutorovi by ste mali predlozit doklad o uhrade a kedze ste to uhradili este pred obdrzanim upovedomenia, exekutor ma narok len na 10% y vzmahanej sumz, najmenej vsak 33,19 € (1000SK) a hotove vydavky. Keď toto uhradite, exekučne konanie bude ukoncene a exekutorsky spis bude presunuty do archivu na 5 rokov.
0 0
dalushka dalushka

dalushka je offline (nepripojený) dalushka

dobrý deň, český exekútor poslal list nášmu synovi list a v prílohe , že exekútor môže za jeho neprítomnosti a bez asistencie polície, iba so zámočníkom, vniknúť do bytu, až mi zle prišlo, náš syn tu má akurát trvalý pobyt a nie je jeho vlastníkom, rozmýšľam, čo mám spraviť????, či sa nemám isť spýtať na políciu, či to je možné, prosím poraďte, ďakujem
0 0
dalushka dalushka

dalushka je offline (nepripojený) dalushka

nevie mi nikto poradit?
0 0
Gabikab Gabikab

Gabikab je offline (nepripojený) Gabikab

Chcela by som sa spýtať...sme traja vlastníci domu,jeden vlastník je zadlžený,dnes prišiel exekútor a za asistencie polície vylomili zámok a vnikli do domu.V dome sa nikto nenachádzal,zhabali veci ktoré neboli dlžníkove,moja otázka je:je možné aby exekútor aj ked v sprievode polície vylomil zámok a zhabal TV,počítač a iné veci,ktoré nie sú dlžníkove?Ďakujem vopred za radu.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Ak viete preukázať, že veci neboli dlžníkove, môžte podať žalobu na vylúčenie vecí z exekúcie. Nie je to náhodou tak, že dlžník absolútne nespolupracuje? Do bytu sa exekútor dostať môže, sprievod polície slúži aj na jeho ochranu. Otvorenie domu zrejme zámočníkom pôjde na trovy dlžníka (povinného z exekúcie).
0 0
Gabikab Gabikab

Gabikab je offline (nepripojený) Gabikab

Ďakujem pekne za odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať