Zavrieť

Porady

Vysavač Vorwerk upozornenie

Ja by som chcel len upozornit tých, ktorých navštívil predajca tohto vysavača aby vysavač rozhodne nekupovali za tú cenu ktorú ponúka. Vysavač je určite dobrý ale za tú cenu môžete mat aj zo 4 vysavače v porovnanej kvalite. Ich trik spočíva vtom,že do vysavača dajú handru na ktorej sa zachytí prach po vysávaní. Lenže ja som spravil to iste na mojom vysavači a nazbieral tolko isto prachu ako ten vorwerk a to som vysával ešte po nom. Naviac treba kupovat sáčky cca raz rok za 40EUr - 6 sáčkov. Dnes sú aj bezsáčkové vysavače. Taktiež granule na tepovanie sa dajú kúpit tiež lacnejsie s rovnakým efektom. Priami predaj ma nevýhodu ,že aj ked reálna trhová cena vysavača je 500EUR a dalsich 1000 si rozdelia predajca, jeho šéf a firma. naviac podomový preajcovia útočia psychologicky na začiatku Vám povedia cenu potom ju znížia o pár stoviek a nútia Vás vysavač hned na mieste kúpit inak zlavu nedostanete. Toto sa mi najviac nepáči. Dalšia vec pri vsetko hovoria o zdraví, je úplne jedno či budete mat o roztoča viac alebo menej v domácnosti. Pred pár rokmi sa žilo ,že včetci mali koberce a plávajúce podlahy neboli a bolo menej alergických ludí ako teraz. Podla mna je problém len v samotnom zivotnom štýle ktorý ide dolu vodou.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
double
Bohuzial naleteli. Vorwek robí tú istu vec ako ostane vysavače vyssej rady. Inak uz by mohli
k tomu vorverku spravit aj privodnu hadicu lebo drzat ten vysavač dve hodiny v rukach dá zabrat. Inak pozri si vysavače dyson. síce su tiez drahsie ale aspon nemusíš už nič investovat. Ziadne sačky za 40Eur ročne.
Za 40 € si kúpim každý rok nový vysávač....
Tie drahé šunky sú LEN drahé...
2 1
192876 192876

192876 je offline (nepripojený) 192876

suhlasim! Vorwerk je kvalita, ale su predrazene; a je samozrejmostou, ze sacek po vysavani sa ma vyhodit a to z kazdeho vysavaca nielen z Vorwerk. Mam Vorwerk 40rokov a vysava, len je tazky..
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
192876
suhlasim! Vorwerk je kvalita, ale su predrazene; a je samozrejmostou, ze sacek po vysavani sa ma vyhodit a to z kazdeho vysavaca nielen z Vorwerk. Mam Vorwerk 40rokov a vysava, len je tazky..
Ja mám ETU z r.1972 a tiež vysáva
2 1
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Maro65
Priatelia, v diskusií vládne chaos, polopravdy, domnienky, jedovatosť a predovšetkým hlúposť. Považujem sa za človeka s demokratickým cítením, ale ľuďom s IQ pod 70 bodov by som zakázal prístup ku verejnému prezentovaniu názorov. Podotýkam, že som len použivateľom vysávača Vorwerk modelovej rady VK 150 s kompletným príslušenstvom. Nie som predajca, napomáhač predaja, agitátor, neberiem žiadne provízie za propagáciu, ani priateľ pána predvádzača - mimochodom veľmi solídneho a technicky zdatného. Prisahám. Som len zákazník s technickým vzdelaním, sedliackym rozumom a otvorenými očami a ušami. Tým, ktorí nechápu rozdiel medzi klasickým vysávačom, vysávačom s poklepom (neviem či filtra alebo poklepom v sacej hubici) a "vysávačom so sacou hubicou s aktívnym zdrojom vibrácií" chcem odkázať, aby našli sever. Sever je zväčša 90 stupňov od východu, proti smeru chodu hodinových ručičiek. Dúfam, že aj tienik nebude mať problém sa zorientovať. K samotnému vysávaciemu systému: je to perfektný stroj, ktorý vyrobili technicky zdatní ľudia. Rozvibrovanie materiálov podkladu do takej hĺbky vysávačom som ešte za 50 rokov života nevidel. Opakujem, vibrovanie materiálov. Nie súvislý podtlak ani poklepávanie. Zvlášť je to dôležité pri matracoch, paplónoch, dekách, vankúšoch, kde si hlavne roztoče až tak lebedia a aj zapáchajú. Podlahy nie sú až taký problém na čistenie, ale maximálne vyčistenie vecí, ktorých sa cca 1/3 svojho života bezprostredne dotýkame a vdychujeme vzduch z ich okolia je pre mňa najdôležitejšie. Na prach sa už až tak často neumiera, to je pravda, ale ľudské organizmy nikdy neboli také oslabené a tým aj náchylné na vonkajšie vplyvy ako sú v súčasnosti. o alergiách (aj kožných) radšej pomlčím Stroj je vyrobený originál v Nemecku, čo sa dnes už často nevidí. Materiály sú špičkové. Debata o unifikovaných motoroch a koliečku, či vrtuľke je primeraná tým, ktorým nejaké to koliečko chýba. Cena je samozrejme nadhodnotená. Som si vedomý, že 1 800.- EUR je veľa peňazí (aj pre mňa), ale som presvedčený, že okrem toho, že mám kus hodnotnej a spoľahlivej veci doma, som dal zarobiť slušnému a sympatickému človeku - samozrejme aj firme. Každý musí z niečoho žiť. Koniec koncov som sa nakoniec rozhodol sám. Prosím škrekľúňov, ktorí nemajú ani šajnu o tom, čo je Vorwek, neodskúšali ho a zjavne ani nemajú snahu sa o ňom niečo dozvedieť, aby aby boli slušný v tom, že nechajú debatovať reálnych majiteľov. To by malo platiť pre všetky témy debát. Ospravedlňujem sa čitateľom za môj prvý ale zato dlhší príspevok, ale sľubujem, že na túto tému bol aj posledný.
PS: Za toto, čo som napísal sa nemienim ani nebudem hlúpym ľuďom nikdy ospravedlňovať.
Mimo domova chodíš s rúškou na ksichte, stará sa o teba 25členný tým doktorov. Máš sterilnú miestnosť, kde sa najviac zdržuješ. Bol tu jeden taký, už je pod brvnom.
2 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ding dong. Za dveřmi postává natěšený dealer vysavačů a blablablakecykec. Byvši právě postižen velkorysou náladou, vpouštím vetřelce. Tak copak jste přinesl hochu? Ptám se vlídně. Obvyklé povídání vynechte a ukažte co ten váš verk Vorwerk dovede.

Budete mrkat, tajemně se tváří kluk, jak vám zničím roztoče, přineste polštář. Vytáhl plastový pytel, vložil lůžkovinu, z pytle vycucnul vzduch a předvedl mi balík-tvrdolín ve stylu vakuovaného kafe.

No to čumím, teda. Nikdy mi nenapadlo něco podobného podniknout s mým luxem. To by nezvládl.

A roztoči jsou pryč, náš vysavač je roztrhal, samolibě se usmívá vykuk.

To mám teď v polštáři roztočovic střeva s natrhanou slezinou?

Otázka zmátne odborníka, ale ještě se nedá. Má v rukávu svůj majstrštyk.

Vezměte váš obvyklý vysavač, káže hoch a tadyhle mi vyluxujte kousek koberce. Ale pořádně. Dobrý rozmar mě neopouští, hlavou bleskl nápad. Začínám se bavit. Skočím do garáže pro svoji starou ETU 419 r. v. 1980. Obvykle s ní vysávám nebytový binec. Na tváři kluka lze zahlédnout vítězný úšklebek. Má vyhráno.

Důkladně jezdím hubicí po vykázaném kousku tepichu. Tak, hotovo! Povídám, ale v duchu se směju. Tenhle koberec přivezl děda z Palestiny a už z jinošských let vím, že jaksi dokonale vyprášit nejde. Už je tak vázanej a prachu se zbavuje nerad.

A teď koukejte, vece manager prodeje. Vzal kousek filtračního papíru, natáhl jej na sání turbíny svého megaluxu. Pozorně vysávaje, mrká na mě po očku, jist si převahou kosmické techniky. Ledva skončil práci, odhalil superhustě zasviněný papírek.

Vidíte, v čem žijete? Jako byste vůbec neluxoval. Taková zbytková špína vás jednou zkosí pane.

No teda! Nasazuji slzavý kukuč, stydlivý ruměnec mi na povel nejde. Léta žiju v bludu. Řeknu vám, tenhle lux jsem ještě neopravoval, maká třicet let a to ani neprošel detoxikací, mám zato, že netáhl tak špatně. Fuj! Hřeju si líného hada na prsou. Počkejte, dejte mi kousek toho filtráku. Přehlédnu povýšený úšklebek a papír nasadím do svého stroje.

Doplníte sami?

Ano, vysál jsem stejný kus koberce, již předtím ošetřený vychvalovanou technikou. A papírek?

Opět fujtajblový.

Bleskově zavírám lux a hadici strčím do pytle s polštářem. Ztvrdl jako předtím. Sám jsem překvapen.

Kluk se sbalil tak rychle, že si tu zapomněl nový pytlík vysavačový. Utrpěl nemalou škodu, taková zahazovací hygienická potřeba stojí v obchodě 319 Kč.

Závěr: uznávám, že třicet let stará ETA není právě žhavá novinka a netrvám na ní. A kde bude Vorwerk za stejnou dobu?

Doplňte.........
2 0
lulu1978 lulu1978

lulu1978 je offline (nepripojený) lulu1978

U nás bol predajca nedávno, no nezlomil nás. Vlastne nás vôbec nepresvedčil. Taktiež argument o úspore za elektrinu, podľa neho by nám to vychádzalo o 6,- EUR menej na mesačnej platbe, fakt neviem, kto takýmto žvástom uverí. Len takmer všade čítam, že cena sa pohybuje akolo 1.400,- EUR, no nám ho dával v super akcii za necelých 900,- EUR. Myslím, že reálna cena je max. 300,- EUR, za tú by sme ho možno kúpili.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tvoja vec za čo dáš 300korún....a ešte si pustíš cudzieho do baráku...ale každý má iné "hobby".....ked zdochne moj elektrolux....kúpim miele.......
pekný pokus o reklamu...
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Vorwerk, to sa ešte stále predáva? Ja som myslel, že už majú iné spôsoby balamutenia.
0 1
lulu1978 lulu1978

lulu1978 je offline (nepripojený) lulu1978

My sme ho nekúpili, len moja kamarátka s dvoma malými detičkami sa dala namotať. A čo sa týka tej kvality? Po tom ako dotyčný pán odišiel, som si šla sadnúť na super povysávaný koberec a rukou prešla po vlase koberca. A hop, čo sa stalo - rukou som z koberca vyberala špinu (vlas koberca je cca 5 cm). Tak len toľko k dokonalosti tohto vysávača. Viem, že zástancovia budú oponovať, no ja hovorím len vlastnú skúsenoť.
Preto by som odporučila tým, ktorí si takéto bezplatné "čistenie matracov a kobercov" dohodnú, nech si vopred zistia čo to k danej problematike, takže budú môcť klásť predvádzajúcemu otázky, nielen predvádzajúci domácim. To sa budete potom čudovať... No od nás dotyčný pán rozhodne neodchádzal vysmiaty...
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

lulu1978
My sme ho nekúpili, len moja kamarátka s dvoma malými detičkami sa dala namotať. A čo sa týka tej kvality? Po tom ako dotyčný pán odišiel, som si šla sadnúť na super povysávaný koberec a rukou prešla po vlase koberca. A hop, čo sa stalo - rukou som z koberca vyberala špinu (vlas koberca je cca 5 cm). Tak len toľko k dokonalosti tohto vysávača. Viem, že zástancovia budú oponovať, no ja hovorím len vlastnú skúsenoť.
Preto by som odporučila tým, ktorí si takéto bezplatné "čistenie matracov a kobercov" dohodnú, nech si vopred zistia čo to k danej problematike, takže budú môcť klásť predvádzajúcemu otázky, nielen predvádzajúci domácim. To sa budete potom čudovať... No od nás dotyčný pán rozhodne neodchádzal vysmiaty...
Ja na koberce používam Vysokotlakový čistič Kärcher. Ušetrím kopu chechtákov, koberce sú čisté ako nikdy predtým.
0 0
jurajo97 jurajo97

jurajo97 je offline (nepripojený) jurajo97

Dobrý deň,

aj keď je to niekoľko rokov po porade, ktorú som našla na nete ohľadom tohoto vysávača,zapájam sa takto neskoro, pretože ja mám problém teraz.

Mám aj ja tento vysávač, bohužiaľ za túto nekresťanskú cenu,za inú sa kúpiť nedá. Mám ho tri roky a za toto obdobie je v servise tretí krát s tou istou vadou. A to druhýkrát v priebehu 1,5 roka. Chyba je v elektrickej šnúre. Keďže viem, ako je el.kábel napojený v krku vysávača a že pri miernom trhnutí sa vytiahne s krku tela vysávača, namotávam si kábel na ruku, aby nedochádzalo k vypínaniu vysávača a dávam si pozor, aby som kábel nenapínala do maxima, lebo mi vypne vysávač. Napriek tomu po nejakej dobe /nerobí to od začiatku, aj po oprave nejakú dobu funguje / vysávač začína kedykoľvek vypínať - na nervy hlavne pri mopovaní, lebo musím rozbiehať aj vysávač aj hlavicu vždy nanovo. V dvoj, troj sekundových intervaloch vypína znova a znova!! Už sa s ním pred opravou dalo vysávať len pridržiavaním zástrčky v krku vysávača!!! Dvakrát mi opravu uznali - bez výhrad, bez upozornenia, že by som to zapríčinila zlou manipuláciou.Teraz, tretíkrát, keď už mám toho plné zuby a pohrozila som žiadosťou o výmenu tela vysávača, alebo vrátenia tovaru a peňazí - na čo má zákazník právo, mi tú závadu nechcú uznať, pretože som to zavinila JA!!!

Máte niekto problém so šnúrou, je to problém tohto vysávača, alebo je niekde zakopaný pes. Jedna pani spomínala, že lámanie el. šnúry je častý problém. Myslím si, že napojenie el.šnúry do tela vysávača nemajú doriešené! Pri tom na toto predajca pri predaji upozornil, ako to majú perfektne zmáknuté!!! No zdá sa, že NIE. Ináč som spokojná, hlavne s mokrým vysávaním. Presnejšie vysávanie/mopovanie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať