Zavrieť

Porady

Cudzie peniaze na mojom účte

Nestretol sa niekto z vás s tým, že mu neznáma firma poslala na účet peniaze?
Prišli mi na účet peniaze z AT banky, z firmy ktorú vôbec nepoznám. Bola som to ohlásiť v banke, že tie peniaze mi nepatria, v banke mi povedali, že mám počkať až ma druhá strana vyzve, aby som peniaze vrátila, pokiaľ by som to vrátila ja z vlastnej iniciatívy, musela by som všetky poplatky s tým spojené platiť ja. Neviem čo mám robiť, bojím sa aby ma niekto neobvinil z z nedovoleného obohacovania.
Prosím poraďte
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

BIZAL Pozri príspevok
ano, myslim. poznam nejake konkretne pripady (aj ked neslo o peniaze na ucte) ako so zakonmi inych statov sa da posadit clovek do basy na podstatne dlhu dobu a este k tomu nie je doma na Slovensku. Moj prispevok bol urceny len a len opatrnosti. Nespalo by sa mi dobre keby som mala na svojom ucte velke mnozstvo cudzich penazi
Vôbec nevieme, o akú sumu ide, zadávateľ to neuviedol. Možno je to len 100 EUR.

BIZAL Pozri príspevok
a pedvedomo rozmyslala kto mi zaklope na dvere. Ved banka musi vediet odkial prisli. Ide o jeden telefonat.
Fakt si myslíš, že zavoláš do banky a v telefóne ti povedia, kto je odosielateľom? Banka má presne tie isté informácie o platbe, ktoré vidíš na účte, t.j. číslo účtu, názov účtu, sumu valutu, VS, KS, ŠS a prípadne poznámku pre príjemcu. Jedine, z čoho si môže zistiť odosielateľa je názov účtu - väčšinou to býva meno majiteľa (fyz. osoby alebo meno firmy), ale adresu či tel. číslo odosielateľa nemá ani banka.

Ak chce vrátiť platbu, nie je problém - stačí poslať peniaze na účet, z ktorého prišli, ale je tam asi 5% riziko, že uvedený účet bude nejaký zberný alebo prechodný či interný a peniaze sa k príjemcovi nedostanú. Preto ja by som počkal, až sa príjemca ozve. On jediný môže dať preveriť, kam jeho peniaze boli odoslané. Otázne je, či spravila chybu banka, alebo odosielateľ. Ak sa banka pomýlila v čísle účtu, chybu opraví sama banka bez súhlasu príjemcu platby. Ak chybu urobil odosielateľ, banka musí požiadať prijemcu o súhlas s vrátením platby.

A tie spamy, že ti pošlú 1 melón dolárov na účet - snáď tomu neveríš....? Postup v takých prípadoch, keď zareaguješ na takú ponuku je ten, že ti začnú vypisovať, že na uvoľnenie platby je treba zaplatiť nejakú kauciu/daň/poplatky, začnú s malou sumou, napr. 100 EUR, ak "obeť" zaplatí, tak sa "obajví" nový poplatok, úplatok a tak mámia a mámia peniaze, až kým obeť zistí, že bola podvedené. K prevodu milióna dolárov nikdy nedôjde.

Raz som čítal, ako jedného podnikateľa aj do Nigérie vylákali, tam musel rôznym falošným "colníkom" kúpiť všimné - drahé Rolexky, potom dať nejaký úplatok... až kým ho úplne neošklbali. Nakoniec bol rád, že došiel živý domov. Ale to už som sa moc rozpísal, aj trochu mimo témy...
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

)) tak dufam, ze erik son nepride o Rolexy.

Pozdravujem.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Nandrolon Pozri príspevok
takže si fakt myslíš že ti cudzia osoba, ktorá ťa nikdy nevidela pošle 1 milión dolárov????????
- prosím o konkrétnu odpoveď / v štýle ÁNO myslím, alebo NIE nemyslím/
Ja som BIZAL pochopila - chce upozorniť, že to môže byť aj problémová platba. Ale to pochybujem. V tomto prípade sa asi jedná len o zlé uvedenie čísla. Slušný človek vráti peniaze, ktoré mu nepatria, pravdaže má právo požadovať aby mu boli vrátené všetky náklady, ktoré mu s tým vznikli
Maili o tom, že mi pošlú peniaze na účet prišli aj mne, len požadovali aj prístupové údaje, aby sa tam mohli dostať Možno sa našiel niekto kto naletel, sľubovali za to aj províziu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Chobot Pozri príspevok
Vôbec nevieme, o akú sumu ide, zadávateľ to neuviedol. Možno je to len 100 EUR.



Fakt si myslíš, že zavoláš do banky a v telefóne ti povedia, kto je odosielateľom? Banka má presne tie isté informácie o platbe, ktoré vidíš na účte, t.j. číslo účtu, názov účtu, sumu valutu, VS, KS, ŠS a prípadne poznámku pre príjemcu. Jedine, z čoho si môže zistiť odosielateľa je názov účtu - väčšinou to býva meno majiteľa (fyz. osoby alebo meno firmy), ale adresu či tel. číslo odosielateľa nemá ani banka.

Ak chce vrátiť platbu, nie je problém - stačí poslať peniaze na účet, z ktorého prišli, ale je tam asi 5% riziko, že uvedený účet bude nejaký zberný alebo prechodný či interný a peniaze sa k príjemcovi nedostanú. Preto ja by som počkal, až sa príjemca ozve. On jediný môže dať preveriť, kam jeho peniaze boli odoslané. Otázne je, či spravila chybu banka, alebo odosielateľ. Ak sa banka pomýlila v čísle účtu, chybu opraví sama banka bez súhlasu príjemcu platby. Ak chybu urobil odosielateľ, banka musí požiadať prijemcu o súhlas s vrátením platby.

A tie spamy, že ti pošlú 1 melón dolárov na účet - snáď tomu neveríš....? Postup v takých prípadoch, keď zareaguješ na takú ponuku je ten, že ti začnú vypisovať, že na uvoľnenie platby je treba zaplatiť nejakú kauciu/daň/poplatky, začnú s malou sumou, napr. 100 EUR, ak "obeť" zaplatí, tak sa "obajví" nový poplatok, úplatok a tak mámia a mámia peniaze, až kým obeť zistí, že bola podvedené. K prevodu milióna dolárov nikdy nedôjde.

Raz som čítal, ako jedného podnikateľa aj do Nigérie vylákali, tam musel rôznym falošným "colníkom" kúpiť všimné - drahé Rolexky, potom dať nejaký úplatok... až kým ho úplne neošklbali. Nakoniec bol rád, že došiel živý domov. Ale to už som sa moc rozpísal, aj trochu mimo témy...
V tomto prípade ide o platbu zo zahraničia, takže by malo prísť aj avízo, kde by mohlo byť viac informácii. Ak človek vie firmu, dosť často (ak je to seriózna firma) sa dá nájsť telefonický alebo mailový kontakt. Tak sa dá upozorniť odosielateľ, že uhradil nesprávne a on môže začať konať.
Mne sa totiž tiež stalo, že som poslala zle platbu a zistila som to, až keď mi dotyčný človek zavolal, že mu prišli peniaze, ktoré mu nepatria. Jednalo sa o veľkú sumu a veru som vyše týždňa nespala, kým sa mi peniaze nevrátili na účet. Ja som však nedávala žiadne žiadosti, ten človek mi to vrátil sám, jednoducho som mala šťastie na čestného človeka
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Aj mne sa to stalo, robila som prevod do Indie cez korespondencnu banku v USA. Pracovnik, ktory sa v banke este len zaucal (nerozumiem, ze ho nechali spravit takyto ukon bez dohladu a kontroly) niekde spravil chybu. Dva tyzdne som nevedela kde su moje peniaze. Ked som zatelefonovala po 2 tyzdnoch do banky, peniaze boli spat na mojom ucte. Opat som musela robit prevod (so skusenejsim pracovnikom), za ktory som opat musela zaplatit 33 EUR. Moja chyba, ze som si takuto banku vybrala. Ale tym som chcela povedat, ze banka ma cas a banka riesit nic nebude. Netreba sa spoliehat a riesit.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ja by som si ich na účte ponechal až dokiaľ ma niekto nevyzve /ich majiteľ, alebo zastupujúca banka/.
Prečo by som si mal robiť nejakú prácu a s cudzím problémom si zaťažovať hlavu. Ak dotyčný o tie peniaze stojí, nech požiada o ich vrátenie, ak mu nechýbajú a nechce sa mu žiadať, nechať to tak...
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

nechaj si ich ved to je ako dar z nebies

a mozno zrejme sa jedna o platbu zo zaciatku roka.. mne sa podobne stalo, ze mi prisli peniaze na ucet.. a tak isto odisli, a to za transakcie, ktore prebehli v januari2011.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
mixal1 Pozri príspevok
nechaj si ich ved to je ako dar z nebies

alebo nám ich môžeš preposlať čísla účtu poskytneme
0 0
erik son erik son

erik son je offline (nepripojený) erik son

Veľmi pekne vám všetkým ďakujem za rady. Nie je to zase až tak veľa peňazí je to okolo 500,- eur. Asi ešte raz zájdem do banky oznámim im to a nechám tomu voľný priebeh.
Mohli by sa zľutovať, mávnuť rukou a nechať mi ich :-))
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
hmm a čo keď ti tvoj muž poslal omylom nejakú platbu????
ale teraz vážne, zatiaľ nič nerob, počkaj kým sa ti ozvú.
0 0
erik son erik son

erik son je offline (nepripojený) erik son

Takže môj problém je už vyriešený. Z banky mi prišiel dop.list, aby som mylnú platbu vrátila na číslo účtu xxxxxxxx s VS xxxxxxx. Volala som tam, že prečo to mám ja vracať na moje náklady a bolo mi povedané, že číslo účtu patrí banke a za prevod nebudem nič platiť, keď prídu peniaze na ten účet oni ich už prevedú naspäť. Takže sa to chválabohu vyriešilo.
Ďakujem za rady a pomoc.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

erik son Pozri príspevok
Takže môj problém je už vyriešený. Z banky mi prišiel dop.list, aby som mylnú platbu vrátila na číslo účtu xxxxxxxx s VS xxxxxxx. Volala som tam, že prečo to mám ja vracať na moje náklady a bolo mi povedané, že číslo účtu patrí banke a za prevod nebudem nič platiť, keď prídu peniaze na ten účet oni ich už prevedú naspäť. Takže sa to chválabohu vyriešilo.
Ďakujem za rady a pomoc.
parada
0 0
Reptyl Reptyl

Reptyl je offline (nepripojený) Reptyl

Cau


Ano to je velky problem, ked ti pridu peniaze, a nevies odkial. Hlavne to nikomu nehovor a posli tie peniaze na moj ucet!!!
Ja to vsetko zariadim a ty si bez starosti. Das mi splnomocnenie aby som mohol vsetko riesit za teba a mozes uplne kludne spat.
Zaplatim ti aj liecenie a doktora, lebo toho urcite potrebujes. Sice niesom si uplne isty ci sa da toto vyliecit, ale ja ti pomozem.
Mozes si potom kludne vybrat aj termin. Hlavne nikomu o tom nehovor a len mi posli tie peniaze cim skorej.


s pozdravom Johny
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať