Zavrieť

Porady

Výpoveď zamestnankyni po návrate z rodičovskej dovolenky

Dobrý deň, poradíte mi niekto?

Mám kolegyňu, ktorá je na rodičovskej dovolenke. V júli písomne oznámila zamestnávateľovi, že sa chce od 01.09.2011 vrátiť po šiestich rokoch na svoje pôvodné miesto, keďže k 31.08.2011 jej končí rodičovská dovolenka. Zamestnávateľ ale nemá záujem ju ďalej zamestnávať, pretože za tých šesť rokov jej miesto obsadil niekým iným. Zamestnávateľ nemá v záujme vyhnúť sa vyplateniu odstupného, len ma zaujíma, či jej môže dať výpoveď ešte v auguste s tým, že výpovedná doba začne plynúť od 01.09.2011, alebo jej môže dať výpoveď až keď nastúpi do práce v septembri a výpovedná doba začne plynúť až od 01.10.2011?
Usporiadat
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

už som ti odpovedala, že nárok na podporu budeš mať 6 mesiacov......
0 0
IvetaSab IvetaSab

IvetaSab je offline (nepripojený) IvetaSab

Tak to som nevedela, čiže ak budem čerpať PN 3 mesiace, ďalších 6 mesiacov mám nárok na podporu? Dúfam,že ju nebudem potrebovať a dovtedy si nájdem prácu, ale chcem vedieť aký je postup. Nikdy som sa o takéto veci nezaujímala, ale som v situácii, kedy to potrebujem vedieť. Čiže na úrad práce sa prihlásim až po ukončení PN, ano?
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

áno, po ukončení PNS, ak by si tam mala jeden, či dva dni prázdne, máš 3-ročné dieťa, požiadať svoju ZP o pokračovanie platenia štátu ZP.....neplať si ho ako dobrovoľne nezamestnaná osoba....

http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti/1361s

p
relistuj si stránku SP, ona platí dávky nem. poistenia i podporu v nezamestnanosti....a hlavne poradňu....ak nie, tak im napíš maila.....odpovedajú pomerne rýchlo.....
uvidíš aké máš možnosti.......napr. vziať nedočerpanú podporu v nezamestnanosti, ak si nájdeš pre teba vhodné miesto......
0 0
IvetaSab IvetaSab

IvetaSab je offline (nepripojený) IvetaSab

Ešte raz ďakujem.
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

0 0
lukin lukin

lukin je offline (nepripojený) lukin

Prosím Vás chcem sa spýtať či môže byť pri ukončení PP dohodou priamo v dohode uvedené že zamestnancovi nebude pri ukončení PP preplatená zvyšná dovolenka, s čím on súhlasí.
Viem znie to divne, asi žiadny zamestnanec sa dobrovoľne nevzdá preplatenia :-) ( ide o kamarátov, ktorí sa tak dohodli).

Prosím ak mi môžete dať odpoveď na to, či mlže dohoda obsahovať - okrem povinných náležitostí - aj takýto doplnok, či to bude v poriadku.

Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa mňa je to povinnosť zo zákona. keby bola dohoda s novým zam-ľom o "prenose" dovolenky, dala by sa refundovať, ale isto neviem.
Podľa mňa zmluva-dohoda v rozpore so zákonom je v tej časti neplatná. Zákon je NAD dohodou.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať