Zavrieť

Porady

nemanželské dieťa

ahojte .....

dlho som zvažovala tento krok ale nemám čo stratiť.... s manželom sme spolu 14 rokov a máme spolu dve deti. sme ako každá iná rodina.... deti, škola, krúžky, práca..... vzťahy na celkom dobrej úrovni.....
konečne nastali vytúžené prázdniny a čas dovolenky.... a prišlo to ako blesk z jasného neba.... raz večer mi môj drahý oznámil, že mu prišlo predvolanie na súd o určenie otcovstva.... buuuuum všetko sa mi rozbilo..... vedela som, že ma podviedol s dotyčnou a vedela som aj kedy presne...... nejako som to rozdýchala, lebo celá tá aférka trvala asi tri týždne a teraz toto...... neudržiavali kontakt a môj muž ani vlastne nevedel, že je tehotná, ona za otca svojho dieťaťa určila niekoho iného (človeka s ktorým mala tiež pomer), neviem aký mali medzi sebou vzťah alebo ako to medzi nimi fungovalo ale dotyčný si dal urobiť DNA testy a ked zistil, že dieťa nie je jeho tak ju poslal kade ľahšie..... neviem čo očakávala od môjho muža ale radostne mu oznámila, že majú spolu sedemmesačného syna a že čo teraz!!!!! tak teraz bude súd o určenie výživného. môj muž sa nechce stretávať ani s ňou a ani nemá záujem o dieťa...... platiť samozrejme bude..... isto si hovoríte, že o čo mi ide??? ja som v koncoch a neviem možno by som potrebovala počuť, že sa to už tiež niekomu stalo, možno by som chcela počuť, že ako sa cíti tá druhá strana? alebo by som potrebovala vysvetlenie,, že ako môžu byť dvaja dospelí ľudia tak strašne nezodpovední, že ako môže žena, ktorá spáva s dvomi alebo možno aj viacerími mužmi si nechať dieťa ked nevie od koho je a teraz tak ľahkovážne od niekoho žiadať, že ved sa staraj ved je to tvoje..... neviem možno potrebujem počuť hocičo..... možno by som chcela vedieť, že či má význam ísť na súd a počúvať to tam všetko.... mám byť pri tom ked sa budú dohadovať dvaja ľudia, ktorí sa postarali svojou nezodpovednosťou o zničenie všetkého v čo som dúfala, prečo som žila??? stále nemám v hlave jasno či chcem zostať s mojim manželom alebo či mám ísť preč? čo poviem mojim deťom....? mám odísť? mám zostať? mám čakať ako sa bude chovať ďalej? mám dúfam, že to všetko čo mi povedal je pravda? už píšem asi pridlho a dosť "halabala" ale od vtedy ako som sa to dozvedela neudržím v hlave myšlienky.....
ako to niekto dočítal do konca som rada,,,,,
Usporiadat
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Indeed Pozri príspevok
Teda tým sa potvrdzuje moja domnienka, že veľa ľudí žije spolu len so stereotypu a hlavne kvoli peniazom,

resp. volia si menšie zlo, ako som povedal,leby keby sa rozviedli, život by bol pre nich z finančného hľadiska oveľa ťažší.
Keď ináč nedáš

....bohužiaľ áno. Lebo pre niektorých úprimnosť alebo láska je len slovo. A dnes? Koľko párov na ulici v strednom, alebo pokročilom veku vidíme ruka v ruke? Keď sa spýtaš vo svojom okolí, hocikoho "si so svojim partnerom šťastný", koľkí ti povedia bez váhania "áno"? Spomínaš stereotyp. Áno, ďalší ti povedia "zvykol som si". Iní, mám sa dobre, veď nám nič nechýba (ale pritom myslí na peniaze). Potom vznikajú takéto situácie, kedy jeden z partnerov zlyhá, lebo........niečo v tom živote chýba. A či chceme alebo nie je to práve tá láska, skutočná láska. Lebo ak niekoho milujem, ako sa môže stať, že by som ho zradila takýmto spôsobom?
Takže áno, potom sa hľadá a volí menšie zlo......
0 0
renata_k renata_k

renata_k je offline (nepripojený) renata_k

GabiZ Pozri príspevok
Keď ináč nedáš

....bohužiaľ áno. Lebo pre niektorých úprimnosť alebo láska je len slovo. A dnes? Koľko párov na ulici v strednom, alebo pokročilom veku vidíme ruka v ruke? Keď sa spýtaš vo svojom okolí, hocikoho "si so svojim partnerom šťastný", koľkí ti povedia bez váhania "áno"? Spomínaš stereotyp. Áno, ďalší ti povedia "zvykol som si". Iní, mám sa dobre, veď nám nič nechýba (ale pritom myslí na peniaze). Potom vznikajú takéto situácie, kedy jeden z partnerov zlyhá, lebo........niečo v tom živote chýba. A či chceme alebo nie je to práve tá láska, skutočná láska. Lebo ak niekoho milujem, ako sa môže stať, že by som ho zradila takýmto spôsobom?
Takže áno, potom sa hľadá a volí menšie zlo......

Dnešným vzťahom chýba najmä ZODPOVEDNOSŤ.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

....samozrejme, tá je tiež veľmi dôležitá. Domyslieť prv než niečo urobím....
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Indeed Pozri príspevok
Teda tým sa potvrdzuje moja domnienka, že veľa ľudí žije spolu len so stereotypu a hlavne kvoli peniazom,

resp. volia si menšie zlo, ako som povedal,leby keby sa rozviedli, život by bol pre nich z finančného hľadiska oveľa ťažší.
Kvôli peniazom sú ľudia ochotní nielen sa nerozviesť, kvôli peniazom sú ľudia schopní dokonca sa aj zosobášiť. Ak by som bola v podobnej situácii určite by moje rozhodovanie, okrem iných kritérií, ovplyvňovala aj možnosť prístupu k jeho bežnému účtu.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

renata_k Pozri príspevok
Dnešným vzťahom chýba najmä ZODPOVEDNOSŤ.
Nielen vzťahom.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Kazu Pozri príspevok
Kvôli peniazom sú ľudia ochotní nielen sa nerozviesť, kvôli peniazom sú ľudia schopní dokonca sa aj zosobášiť. Ak by som bola v podobnej situácii určite by moje rozhodovanie, okrem iných kritérií, ovplyvňovala aj možnosť prístupu k jeho bežnému účtu.
Aj ľúbiť toho druhého (síce iba do výšky jeho konta, ale ... )
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať