Zavrieť

Porady

Kniha jázd

Ak zamestnanec používa vlastné auto, robí na ňom služobné cesty a cesty do mesta pre zamestnávateľa, musí mať na toto auto knihu jázd, alebo nemusí a stačí ak si spraví cesťák???????
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KaaaJa
Zdravim vospolok,
ku knihe jazd mam jednu nepriamu otazocku.
Podla zakona o nahradach sa spotreba vypocitava 3 sposobmi -
podla normy akou je uvadzana v technicaku.
V starom technicaku som mal uvedene 3 hodnoty spotreby (mesto, mimomesta, priemernu) podla EHK, co bolo v poriadku.
Teraz v novom technickom (inak pekne blba skladacka) mam len jednu spotrebu.
Otazkou je teda aku spotrebu mam uvadzat do nahrad za pohonne hmoty?

Ma niekto podobnu skusenost?
podla mna treba uvádzať takú spotrebu, ktorá v TP je. V starom bola osobitne pre mesto a mmo mesta, tak sa dali použiť obe, v novom je len jedna, tak použiješ len tú jednu. Inak hrozí zbytočná polemika s DU.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ja by som potrebovala vedieť keď používa majiteľ súkromné vozidlo na firemné účely či plati 85 % pohonných hmôt do nákladov a či je potrebné viesť knihu jázd.
a ďalej keď má vozidlo zapísané na svoju firmu ako je to s pohonnými hmotamia knihou jázd?
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Knihu jazd musi viest v obidvoch pripadoch.
Ak je sukromne auto na podnikanie, uplatni si benzin podla spotreby v TP a pausal, teraz Ti z hlavy nepoviem kolko, bolo to tusim 6,20 od km, ale neviem ci sa to nezvysovalo a samozrejme musi mat zaplatenu dan z mot. vozidiel.
Ak je firemne auto dava si takisto benzin podla TP a naklady na udrzbu, opravy... a takisto musi mat zaplatenu dan, tu si moze dat do nakladou aj zakonu poistku a havarijnu poistku.
Tych 85 % uz padlo - zakon o dani z prijmov § 19 odsek 2 pism. l
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ak používa SZČO súkromné auto aj na firemné účely tak:
-musí viesť KJ ale nesleduje stav tachometra, len uvádza km napr. TT - BA = 50 km
-počíta si "kilometrovné" tj / 6,20 Sk + náhrada za PHM/
-doklad o nákupe PHL netreba
-do nákladov si nemôže dať ďalšie výdavky súvisiace s prevádzkou auta /opravy.../
Ak používa SZČO auto zaradené do majetku firmy tak:
-musí viesť KJ
-v KJ mu musí sedieť počet najazdených km so stavom tachometra v aute.
-do nákladov dáva bločky za nákup PHM.
-do nákladov si môže dávať všetky výdavky súvisiace s prevádzkou auta tj opravy, umývarku, poistku atď. Tých 85% už bolo dávno zrušených.
Pekný deň želám...
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

ja by som sa chcela spýtať , ak SZČO vedie knihu jázd po celý rok a stratí ju, ako sa potom bude postupovať? Vie mi niekdo poradiť? Stretol sa niekdo stakýmto prípadom?
Ďakujem za odpovede. Ešte to spresním , že SZČO je platcom DPH a mesačne si viedol evidenciu, akurát neprepočítaval skutoč.spotrebu PHM. Túto spotrebu chcel prepočítavať , až ku koncu roka jedným interným dokladom. Ako sa teraz bude pokračovať a čo má urobiť?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Musí ju urobiť nanovo.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

to si ma povymýšľať cesty za celý rok?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

domacnost
to si ma povymýšľať cesty za celý rok?
Nemusí vymýšľať, stačí osviežiť si pamäť.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Paula
Nemusí vymýšľať, stačí osviežiť si pamäť.
Hm ty si pamätáš čo bolo počas celého roka? a kde si bola kade si chodila? Ak áno tak ťa naozaj obdivujem a klobúk dolu . SZČO si nepämatá čo bolo včera a nie počas celého roka kade chodil.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

domacnost
Hm ty si pamätáš čo bolo počas celého roka? a kde si bola kade si chodila? Ak áno tak ťa naozaj obdivujem a klobúk dolu . SZČO si nepämatá čo bolo včera a nie počas celého roka kade chodil.
Nuž tak musí chodiť všade s notesom... /to pre osvieženie/
Pekné ráno želám...
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Vymyslené km alebo po pamäti.
Kniha jázd musí byť na všetky km najazdené za rok-tým je povedané všetko.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Otazocka: nemate niekto knihu jazd v exceli?? S položkami: stav tachometra na zaciatku jazdy , na konci jazdy, miesto zač, miesto ukonč., počet km, účel jazdy, vodič, tankovanie, spotreba, zostatok litrov atď ?????
Ďik.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať