Zavrieť

Porady

Alfa vs. Money

Skuseni poradte idem kupovat soft a neviem sa rozhodnut.Bola som na stranke Kros-u a nasla som tam aj prispevky uzivatelov Alfy-ktore neboli moc pozitivne.Vlastne tam bolo vela- a malo+.Money je sice drahsi,ale na ich stranke bolo velmi podrobne rozpisane co jednotlive komplety obsahuju, napr aj uzavierk.operacie co som v Alfe nenasla.Vediem JU pre seba a este 1 zivnostnika-obaja sme neplatcovia DPH.Privitam co najviac reakcii, ktore mi pomozu sa rozhodnut.Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    1919696
    Skuseni poradte idem kupovat soft a neviem sa rozhodnut.Bola som na stranke Kros-u a nasla som tam aj prispevky uzivatelov Alfy-ktore neboli moc pozitivne.Vlastne tam bolo vela- a malo+.Money je sice drahsi,ale na ich stranke bolo velmi podrobne rozpisane co jednotlive komplety obsahuju, napr aj uzavierk.operacie co som v Alfe nenasla.Vediem JU pre seba a este 1 zivnostnika-obaja sme neplatcovia DPH.Privitam co najviac reakcii, ktore mi pomozu sa rozhodnut.Vopred dakujem
    Asi by bolo najideálnejšie si stiahnuť DEMO a "ohmatať" vyskúšať si ich. Pretože každá firma má trošku iné požiadavky na SW. To všetko čo ponúkajú obidva SW ani možno potrebovať nebudeš a už je len na tebe, ktorý ti padne do oka a budeš v ňom lepšie orientovať, budeš v ňom viac doma. Ja osobne mám Alfu. A kladiem dôraz aj na to ako firma rýchlo reaguje na legislatívu a aký má prístup ku klientom a moje skúsenosti s KROSOM sú na jednotku.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    1919696
    Skuseni poradte idem kupovat soft a neviem sa rozhodnut.Bola som na stranke Kros-u a nasla som tam aj prispevky uzivatelov Alfy-ktore neboli moc pozitivne.Vlastne tam bolo vela- a malo+.Money je sice drahsi,ale na ich stranke bolo velmi podrobne rozpisane co jednotlive komplety obsahuju, napr aj uzavierk.operacie co som v Alfe nenasla.Vediem JU pre seba a este 1 zivnostnika-obaja sme neplatcovia DPH.Privitam co najviac reakcii, ktore mi pomozu sa rozhodnut.Vopred dakujem
    Pre ozaj jednoduché účtovníctvo mám s Alfou fajn skúsenosti - uzávierkové operácie - (dosť dobre nerozumiem čo pod uzávierkovými operáciami myslíš)- v alfe je možnosť za akékoľvek obdobie si vytlačiť prehľady aj výkazy , spraviť si daňové priznanie v ktoromkoľvek momente, fajn vypracovaný majetok aj cesťáky a knihy jázd.... všetko čo je potrebné , krásne robí prehľady na jednotlivé činnosti, ak chceš, je prehľadná a neviem Money - nepoznám, ale Alfa má všetky tlačivá a výstupy veľmi dobre spracované. Aktuálne novinky a tak. Stihni si demo na www.kros.sk, môžeš v ňom účtovať - maličkú firmu aj komplet a po zakúpení SW sa to automnaticky prevedie - teda žiadne robotka naviac.
    Ja ju vrelo odporúčam

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Ja robím v Money S3 a som spokojný. Ale knihu jázd si robím v demo Alfe, tú má Money akúsi slabú. V Money sa napr. nedajú prečíslovať už zadané doklady, čo je trochu nevýhoda oproti ostatným, ale v podstate je to aj protizákonné . Money má "trochu" (úplne) iné užívateľské prostredie ako Alfa alebo Pohoda, je to však sila zvyku. Najlepšie je si stiahnuť demo verziu a odskúšať si ju.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami. Treba si vyskúšať a podľa toho vybrať. Ja osobne robím v Alfe asi 6 rokov a som spokojná. Ak máš demo, skús sa skontaktovať s nabližším predajcom Krosu a tí Ti urobia predvádzačku, ak máš záujem. Inak je Alfa dosť jednoduchá a cez F1 máš prehľadný help.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    1919696
    Vdaka vsetkym, objednavam Alfu.Prajem pekny den
    A ak budeš mať akýkoľvek problémik hoď ho sem poradíme je nás tu veľa čo ju máme prelúskanú.... - držím palec!:p

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    1919696
    Vdaka vsetkym, objednavam Alfu.Prajem pekny den
    Dobre robíš, Alfa je taká jednoduchá a pritom prepracovaná, že sa na nej sám naučí robiť priemerne zdatný užívateľ. Mám od firmy Kros všetky produkty, teda aj Omegu a Olymp a som veľmi spokojný. Firma bleskovo reaguje na všetky zmeny zákonov, ale upgrady robí veľakrát aj na prianie zákazníkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.