Zavrieť

Porady

Zachranme nase zdravotnictvo, podpiste peticiu

Proti transformacii zdravotnictva na akciove spolocnosti(ktore sa oznacuje aj ako skryta privatizacia) sa rozbehla peticia pred nemocnicami v Bratislave. Je to posledna moznost pred ochranou nasho zdravia a nasich penazi pred zlodejmi z Penty, ktore tieto nemocnice skupuju. Tym sa vyrazne zvysi doplacanie za vykony a pobyty, tak ze si to malokto z nas dovoli. Pricom dnes nase nemocnice co sa tyka vykonov patria k vrcholu EU. Nase zdravotnictvo co sa tyka kvality vykonov(aj napriek zlej vybave) je na tom lepsie ako mnoho zapadoeuropskych krajin.
Tak ludia kto si uvedomuje co moze vzniknut nasledkom privatizacie nemocnic, prosim Vas podpiste danu peticiu, je to aj pre Vas.
http://www.slovenskypacient.sk/clano...zbehla-peticia
http://hnonline.sk/c1-52610070-za-pe...je-strana-smer
PS: Poistovna dovera je vlastnena Pentou, riaditelstvo vseobecnej zdravotnej je z Penty, Uhliarik je dohodeny Pentou(len tak pre obraz)
Usporiadat
RAMBO1111111 RAMBO1111111

RAMBO1111111 je offline (nepripojený) RAMBO1111111

rado3105 Pozri príspevok
To ze nemocnice su stratove: Este raz pre tych nechapavych: V minulosti sa vsetky zarabajuce odvetvia v nemocnic sprivatizovali(rtg, ct, mri, rozne testy), stratove odvetvia ostali na krku statu(chirurgia, geriatria, interna..). To ze sukromne funguju je ze vsetky narocne vykony posielaju do statnych nemocnic. O tom ako funguje sukromne zdravotnictvo mozete vidiet na zubarovi v BA. Vzdy zaplatite za jednu navstevu viac ako 50e(pricom tych navstev je viac). Priemerny plat na slovensku je 350e(neratam tu tych par milionarov co ho dvihaju na 700e).
My za nase peniaze oddlzime nemocnice, potom sa zmenia na akciovky a nasledne predaju Pente. Penta o tom rozhodne, lebo uhliarik je dosadeny nimi, maju doveru a riaditelstvo vseobecnej je z Penty. Pomaly pentaci kupuju cele kramare, vselijakymi pofidernymi zmluvami. A ak chcete vediet viac o tejto svinskej firme, tak si odporucam nastudovat, ich specializaciou je privadzanie podnikov do krachu.
Ako sa to da riesit? Najdrahsia polozka su lieky a vybavenie(pristroje), tie su zmluvne dohodnute a kupuju sa za 10x vacsie ceny od niektorych vopred urcenych firiem, pricom od inych(napr. India, Cina, Rusko) by sa dali tie stroje a lieky kupit 10x lacnejsie. Ale samozrejme za sprostredkovanie takychto uzasnych zmluv sa plati pekne peniazky, na ukor toho ze to ide z nasich penazi. Toto vam nepovedia a ani ziadny blbec si to neuvedomi. Lebo dnes ma vela ludi vela nacitaneho, lenze problem je ze citaju a nepouzivaju pritom mozog.
veľmi výstižné a presné.....v našej krajine je to len o peniazoch a my obyčajný občania tejto skorumpovanej republiky sme dojnou kravou pre nich!
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

rado3105 Pozri príspevok
To ze nemocnice su stratove: Este raz pre tych nechapavych: V minulosti sa vsetky zarabajuce odvetvia v nemocnic sprivatizovali(rtg, ct, mri, rozne testy), stratove odvetvia ostali na krku statu(chirurgia, geriatria, interna..). To ze sukromne funguju je ze vsetky narocne vykony posielaju do statnych nemocnic. O tom ako funguje sukromne zdravotnictvo mozete vidiet na zubarovi v BA. Vzdy zaplatite za jednu navstevu viac ako 50e(pricom tych navstev je viac). Priemerny plat na slovensku je 350e(neratam tu tych par milionarov co ho dvihaju na 700e).
My za nase peniaze oddlzime nemocnice, potom sa zmenia na akciovky a nasledne predaju Pente. Penta o tom rozhodne, lebo uhliarik je dosadeny nimi, maju doveru a riaditelstvo vseobecnej je z Penty. Pomaly pentaci kupuju cele kramare, vselijakymi pofidernymi zmluvami. A ak chcete vediet viac o tejto svinskej firme, tak si odporucam nastudovat, ich specializaciou je privadzanie podnikov do krachu.
Ako sa to da riesit? Najdrahsia polozka su lieky a vybavenie(pristroje), tie su zmluvne dohodnute a kupuju sa za 10x vacsie ceny od niektorych vopred urcenych firiem, pricom od inych(napr. India, Cina, Rusko) by sa dali tie stroje a lieky kupit 10x lacnejsie. Ale samozrejme za sprostredkovanie takychto uzasnych zmluv sa plati pekne peniazky, na ukor toho ze to ide z nasich penazi. Toto vam nepovedia a ani ziadny blbec si to neuvedomi. Lebo dnes ma vela ludi vela nacitaneho, lenze problem je ze citaju a nepouzivaju pritom mozog.
Truľo

(keby to tak bolo dávno by sa do 900 % zvýšenia ceny niekto napchal)
0 0
RAMBO1111111 RAMBO1111111

RAMBO1111111 je offline (nepripojený) RAMBO1111111

rudopp Pozri príspevok
Truľo

(keby to tak bolo dávno by sa do 900 % zvýšenia ceny niekto napchal)
tak ako to raz povedal božský Kája (tento svet neriadia politici,ale ludia v zákulisí)
a ty si asi jeden z tých čo sa napchal
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

RAMBO1111111 Pozri príspevok
tak ako to raz povedal božský Kája (tento svet neriadia politici,ale ludia v zákulisí)
a ty si asi jeden z tých čo sa napchal
Nie že by som ti musel odpovedať, ale ja si zarábam normálne (DP vlani = nula)
0 0
gerlach gerlach

gerlach je offline (nepripojený) gerlach

tak ako všade aj v zdravotnictve je to tak asko v stavebnictve plaču že nemaju peniaze a ani nebudu mat prečo pretoto ja podla tabuliek budem mat za malovanie cca 0.80 centov za m2 ale ja to viem urobit aj za 50 centov ale učtovat na fakturu budem 80 centov zbytok si ja a zadavatel pekne rozdelime a tak nebudu nikdy peniaze ktory doktor nema dom nechodi na dovolenky minule som si dal urobit vypis zo Všzp aprišiel som na to že ked som bol na pohotovosti na mali zakrok na palci tak podla nich som tam bol už tyžden skôr .Chodil som aj na previezi na pohotovosti to bola amla ranka na ambulancii velka rana rozdiel 5 eur takž tak nejako treba na nich bič
0 0
rado3105 rado3105

rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

rudopp ty si bud niekym nastrceny alebo si taky blby, gerlach, asi moc nechapete co sa tu deje? Je to tiez ako v stavebnictve: na jedneho cloveka berie dodavatel zakazky 50e na h, a kym to prejde cez desat firiem ku tebe, tak ty mas 5e. Nehovorim tu o malych zakazkach ze ides robit nejaku budu. Ale o statnych zakazkach, vid bratislavsky stadion. Je to ako s kupovanim veci na statne urady, kupuju sa za 10 nasobne vacsie ceny - vid nasa armada, vid. informatizacia....
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
rado3105 Pozri príspevok
To ze nemocnice su stratove: Este raz pre tych nechapavych: V minulosti sa vsetky zarabajuce odvetvia v nemocnic sprivatizovali(rtg, ct, mri, rozne testy), stratove odvetvia ostali na krku statu(chirurgia, geriatria, interna..). To ze sukromne funguju je ze vsetky narocne vykony posielaju do statnych nemocnic. O tom ako funguje sukromne zdravotnictvo mozete vidiet na zubarovi v BA. Vzdy zaplatite za jednu navstevu viac ako 50e(pricom tych navstev je viac). Priemerny plat na slovensku je 350e(neratam tu tych par milionarov co ho dvihaju na 700e).
My za nase peniaze oddlzime nemocnice, potom sa zmenia na akciovky a nasledne predaju Pente. Penta o tom rozhodne, lebo uhliarik je dosadeny nimi, maju doveru a riaditelstvo vseobecnej je z Penty. Pomaly pentaci kupuju cele kramare, vselijakymi pofidernymi zmluvami. A ak chcete vediet viac o tejto svinskej firme, tak si odporucam nastudovat, ich specializaciou je privadzanie podnikov do krachu.
Ako sa to da riesit? Najdrahsia polozka su lieky a vybavenie(pristroje), tie su zmluvne dohodnute a kupuju sa za 10x vacsie ceny od niektorych vopred urcenych firiem, pricom od inych(napr. India, Cina, Rusko) by sa dali tie stroje a lieky kupit 10x lacnejsie. Ale samozrejme za sprostredkovanie takychto uzasnych zmluv sa plati pekne peniazky, na ukor toho ze to ide z nasich penazi. Toto vam nepovedia a ani ziadny blbec si to neuvedomi. Lebo dnes ma vela ludi vela nacitaneho, lenze problem je ze citaju a nepouzivaju pritom mozog.
S tou Pentou uplne suhlasim. Polovička robí v zdravotníctve, už som to písal: http://www.porada.sk/1831150-post4.html a 5.príspevok.
JEDNA SA O MODRACKE TUNELOVANIE VEREJNYCH FINANCII URCENYCH NA ZDRAVOTNÚ STAROSTLIVOST.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
S tou Pentou uplne suhlasim. Polovička robí v zdravotníctve, už som to písal: http://www.porada.sk/1831150-post4.html a 5.príspevok.
JEDNA SA O MODRACKE TUNELOVANIE VEREJNYCH FINANCII URCENYCH NA ZDRAVOTNÚ STAROSTLIVOST.
Ty vieš, že základom chudoby a biedy, je nevedomosť?
---------------
Asi nevieš a tak si naivne myslíš, že nejaká petícia niečomu pomôže.
---------------
Ľudia tvojho druhu sú hlavne preto odsúdení na biedu. Vždy vám to tí chytrejší vytunelujú a tunelovať budú vždy a stále. Tomu sa nijako zabrániť nedá. Tunelovanie skončí až vtedy, keď to bude vytunelované. To znamená, že až keď nebude čo tunelovať, nebude sa tunelovať. Zároveň však platí, že nebude ani čím platiť za zdravotné výkony. To je to isté, ako keby ste nemali žiadnu zdravotnú poisťovňu (pritom pod zdravotnou poisťovňou v dnešnej podobe si treba uvedomiť, že sa jedná len o prerozdelovňu povinne vybratých odvodov).
------------------------------------------
Som zvedavý, čo budeš písať, až všetko rozkradnú a celé to zbankrotuje. Vrátane dôchodkového zabezpečenia.
--------------------------------------
Tiež som zvedavý, či budeš pýtať od štátu nejakú náhradu za stratené peniaze, ktorými si sa 20 rokov musel podieľať na tomto bankrotárskom systéme.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Asi nevieš a tak .......
Nespomím si, že by som sa ťa na niečo pýtal. Resp. nepožiadal som ťa, aby si sem písal tie tvoje blbosti na kvadrat.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

jar88 Pozri príspevok
Ty vieš, že základom chudoby a biedy, je nevedomosť?
---------------
Asi nevieš a tak si naivne myslíš, že nejaká petícia niečomu pomôže.
---------------
Ľudia tvojho druhu sú hlavne preto odsúdení na biedu.Ako vieš, či trpí biedou? Vždy vám tebe nie? to tí chytrejší vytunelujú a tunelovať budú vždy a stále. Tomu sa nijako zabrániť nedá. Tunelovanie skončí až vtedy, keď to bude vytunelované. To znamená, že až keď nebude čo tunelovať, nebude sa tunelovať. Zároveň však platí, že nebude ani čím platiť za zdravotné výkony. To je to isté, ako keby ste nemali žiadnu zdravotnú poisťovňu (pritom pod zdravotnou poisťovňou v dnešnej podobe si treba uvedomiť, že sa jedná len o prerozdelovňu povinne vybratých odvodov).
------------------------------------------
Som zvedavý, čo budeš písať, až všetko rozkradnú a celé to zbankrotuje. Vrátane dôchodkového zabezpečenia.
--------------------------------------
Tiež som zvedavý, či budeš pýtať od štátu nejakú náhradu za stratené peniaze, ktorými si sa 20 rokov musel podieľať na tomto bankrotárskom systéme.
No ja ti nejako Jarko môj, nerozumiem. Ty patríš ku ktorým? Ty si sa na starobu už zabezpečil? Teba sa to ako občana tohto štátu nijako nedotkne? Lebo aj keby to tak bolo, ešte stále nebudeš mať dosť na zdravotnú starostlivosť v prípade veľmi nákladnej liečby, keď ti pôjde napríklad o život. Čo ty radíš, okrem toho, že každému oponuješ? Rada by som sa pripojila k tej záchrane zdravotníctva, veď už si užívam dôchodok, a už aj možno onedlho budem potrebovať viac lekársku starostlivosť. To, že mi ju zabezpečujúce ústava, z touto vedomosťou sa nestanem zdravá, rovnako, ako sa nestanem bohatá s vedomosťou nejakých zákonov. Daj riešenie, pomôž nám nevedomým.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Kvaka Pozri príspevok
No ja ti nejako Jarko môj, nerozumiem. Ty patríš ku ktorým? Ty si sa na starobu už zabezpečil? Teba sa to ako občana tohto štátu nijako nedotkne? Lebo aj keby to tak bolo, ešte stále nebudeš mať dosť na zdravotnú starostlivosť v prípade veľmi nákladnej liečby, keď ti pôjde napríklad o život. Čo ty radíš, okrem toho, že každému oponuješ? Rada by som sa pripojila k tej záchrane zdravotníctva, veď už si užívam dôchodok, a už aj možno onedlho budem potrebovať viac lekársku starostlivosť. To, že mi ju zabezpečujúce ústava, z touto vedomosťou sa nestanem zdravá, rovnako, ako sa nestanem bohatá s vedomosťou nejakých zákonov. Daj riešenie, pomôž nám nevedomým.
Čo ti na to napísať?
Prečítaj si sama:
Za posledných desať rokov nové srdce potrebovalo približne 1400 ľudí. Z nich až polovica mala kontraindikáciu, pre ktorú nemohli byť zaradení na čakaciu listinu. Primárka hovorí, že podľa ich záznamov 90 percent z nich do päť rokov zomiera.
Kritériá na zaradenie na čakaciu listinu na srdce sú najprísnejšie zo všetkých orgánových transplantácií. Ešte smutnejšie je podľa odborníčky to, že štát nemá dostatok peňazí na to, aby zachránil životy ľudí, ktorí sa na transplantačnú listinu nedostali. Primárka hovorí, že každý z nich by potreboval čerpadlo, ktoré by mu nahradilo srdce. Jedno stojí 150-*tisíc eur.
Z polovice ľudí, ktorí splnia kritériá na zaradenie na čakaciu listinu na transplantáciu srdca, sa na ňu skutočne dostane len 30 percent. Rozhoduje závažnosť ich zdravotného stavu, hovorí Goncalvesová.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6062581/rad-na-s...#ixzz1YTwMg8QZ

Pýtaš sa ku ktorým patrím?
Radšej ti napíšem ku ktorým nepatrím.
Nepatrím k tým chorým, zatiaľ. Nepatrím a určite nebudem patriť k tým nezabezpečeným a odkázaným.
-----------------------------------
No a v prípade, že budem potrebovať nejakú drahú operáciu, budem sa musieť dostať na čakaciu listinu. Ak je pravda, že len 10% ľudí sa dožije, tak ja v prípade záujmu a svojej potreby, určite nebudem v tej skupinke zvyšných 90%.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

jar88 Pozri príspevok
Ak je pravda, že len 10% ľudí sa dožije, tak ja v prípade záujmu a svojej potreby, určite nebudem v tej skupinke zvyšných 90%.
[/COLOR][/LEFT]
Si si istý? Ako to zariadiš? Zoženieš si niekde to srdce?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Jana Motyčková Pozri príspevok
Si si istý? Ako to zariadiš? Zoženieš si niekde to srdce?
Ak budem mať záujem a potrebu, tak ho budem mať.
A ako si to zariadim, to ti tu asi nemusím vypisovať.
-------------------------------------------------
No a ak chceš odpoveď aj na tú poslednú časť, síce neskutočne hlúpu, ale predsa len otázku, tak sa ťa spýtam ja.
Keď si chceš nechať v servise vymeniť čerpadlo, asi nečakáš, že ťa pošlú niekam zháňať s tým, že až si ho zoženieš, namontujú.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

jar88 Pozri príspevok
Ty vieš, že základom chudoby a biedy, je nevedomosť?

Ľudia tvojho druhu sú hlavne preto odsúdení na biedu. Vždy vám to tí chytrejší vytunelujú
a tunelovať budú vždy a stále. Tomu sa nijako zabrániť nedá. Tunelovanie skončí až vtedy, keď to bude vytunelované. To znamená, že až keď nebude čo tunelovať, nebude sa tunelovať. Zároveň však platí, že nebude ani čím platiť za zdravotné výkony.
........
Kvaka Pozri príspevok
No ja ti nejako Jarko môj, nerozumiem. Ty patríš ku ktorým? Ty si sa na starobu už zabezpečil? Teba sa to ako občana tohto štátu nijako nedotkne? Lebo aj keby to tak bolo, ešte stále nebudeš mať dosť na zdravotnú starostlivosť v prípade veľmi nákladnej liečby, keď ti pôjde napríklad o život. Čo ty radíš, okrem toho, že každému oponuješ? Rada by som sa pripojila k tej záchrane zdravotníctva, veď už si užívam dôchodok, a už aj možno onedlho budem potrebovať viac lekársku starostlivosť. To, že mi ju zabezpečujúce ústava, z touto vedomosťou sa nestanem zdravá, rovnako, ako sa nestanem bohatá s vedomosťou nejakých zákonov. Daj riešenie, pomôž nám nevedomým.
jar88 Pozri príspevok
Čo ti na to napísať?
Prečítaj si sama:
Za posledných desať rokov nové srdce potrebovalo približne 1400 ľudí. Z nich až polovica mala kontraindikáciu, pre ktorú nemohli byť zaradení na čakaciu listinu. Primárka hovorí, že podľa ich záznamov 90 percent z nich do päť rokov zomiera.
Kritériá na zaradenie na čakaciu listinu na srdce sú najprísnejšie zo všetkých orgánových transplantácií. Ešte smutnejšie je podľa odborníčky to, že štát nemá dostatok peňazí na to, aby zachránil životy ľudí, ktorí sa na transplantačnú listinu nedostali. Primárka hovorí, že každý z nich by potreboval čerpadlo, ktoré by mu nahradilo srdce. Jedno stojí 150-*tisíc eur.
Z polovice ľudí, ktorí splnia kritériá na zaradenie na čakaciu listinu na transplantáciu srdca, sa na ňu skutočne dostane len 30 percent. Rozhoduje závažnosť ich zdravotného stavu, hovorí Goncalvesová.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6062581/rad-na-s...#ixzz1YTwMg8QZ

Pýtaš sa ku ktorým patrím? Radšej ti napíšem ku ktorým nepatrím.
Nepatrím k tým chorým, zatiaľ. No ja som sa nepýtala na tvoj zdravotný stav , skôr na to, či patríš k tým chytrejším, čo nás tunelujú Nepatrím a určite nebudem patriť k tým nezabezpečeným a odkázaným. lebo nie si nevedomý, teda si chytrý a zabezpečený
-----------------------------------
No a v prípade, že budem potrebovať nejakú drahú operáciu, budem sa musieť dostať na čakaciu listinu. Ak je pravda, že len 10% ľudí sa dožije, tak ja v prípade záujmu a svojej potreby, určite nebudem v tej skupinke zvyšných 90%. si si istý?
Jarko, sám si sa nejako zaplietol, neodpovedáš na položené otázky, nedal si riešenie, nepripúšťaš, že ak tu ľudia argumentujú, ako a prečo treba podporiť zdravotníctvo, tak nemyslia iba na seba, ale aj na iných. Nie každý, kto je chytrý, tuneluje, ale to asi vieš. Preto treba podporiť zdravotníctvo, lebo sa plánuje meniť daňovo-odvodové zaťaženie, štát bude mať vyšší príjem z dani z príjmu na úkor odvodov do SP a ZP. Dotovať bude zrejme len SP a nanajvýš štátne zdravotnícke zariadenia. Po sprivatizovaní zdravotníctva už bude všetko inak, teda poisťovne zaplatia zo znížených odvodov len nevyhnutné náklady na liečbu. Kto bude platiť ostatné? Nie každý je zabezpečený, nie každý sa narodil chytrý, a ak sa aj narodil chytrý, nie každý, kto je chytrý, tuneluje, teda nie každý je sviňa. Napriek tomu si nemyslím, že ty si ten, čo tuneluje, alebo čo tuneloval, možno si len zdvihol podhodenú rukavicu zo zeme. Ja by som naozaj rada počula tvoju radu, ako podporiť to zdravotníctvo, lebo súkromní lekári nevyžijú z poisťovní, a ľudia nebudú mať na liečbu peniaze. To, ako si ty zabezpečený, to je tvoja vec, toto tu je porada, tak Jardo raď, čo pomôže, keďže podľa teba to petícia nie je. Skús poradiť tým nezabezpečeným, tým možno deväťdesiatim percentám.
Dnes mi dcéra povedala peknú hlášku, na každú sviňu sa varí voda.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Myslím, že medzi čerpadlom a srdcom je rozdiel, čerpadiel sa dá vyrobiť, koľko len chceš.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Jana Motyčková Pozri príspevok
Myslím, že medzi čerpadlom a srdcom je rozdiel, čerpadiel sa dá vyrobiť, koľko len chceš.
No tak to som ja nevedel.
Ja som si myslel, že srdce je odpad z mŕtveho, a to čerpadlo za 150.000 € je AC pumpa z MB 1000 (auto ŠKODA s.p. Mladá Boleslav)
------------------------------
Prepáč moju nevedomosť.
0 3
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Akurát, že píšeš o čakacej listine. Na čerpadlo čakacia listina nie je, tá je na transplantáciu.
Citujem :
"No a v prípade, že budem potrebovať nejakú drahú operáciu, budem sa musieť dostať na čakaciu listinu. Ak je pravda, že len
10% ľudí sa dožije, tak ja v prípade záujmu a svojej potreby, určite nebudem v tej skupinke zvyšných 90%."

A k tomu čerpadlu - aj tu je podmienka zdravá pečeň a zdravé obličky a nie len tak zo srandy. Skús si vygoogliť niečo o LVAD, nájdeš aj štatistiky. Na Slovensku bolo do r.2010 naimplantovaných 18 čerpadiel, v troch prípadoch zomreli pacienti po operácii. U ďalších 15 prípadov v neskoršom období bolo spolu cca 18 kompkikácií. Ľudia s LVAD sú zaradení automaticky na čakaciu listinu na transplantáciu, ak im nevzniknú kontraindikácie. V USA sa implatnujú tieto čerpadlá vo väčšom, aj bez zaradenia do transplantácie, dožitie neviem.
Mám síce neskutočne hlúpe otázky, ale o čerpadlách na srdce a transplantácii čosi viem (manžel je jeden z tých 18-tich).

Ale celé je to mimo témy. S petíciou Zachráňme zdravotníctvo nesúhlasím. Pretože problém je niekde celkom inde ako je v petícii formulované a nemám problém s pretransformovaním nemocníc na a.s..
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Jana Motyčková Pozri príspevok
Si si istý? Ako to zariadiš? Zoženieš si niekde to srdce?
Vraj úspešne implantuju určitym ľudom srdce svini domácej. Aky človek, take srdce.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať