Zavrieť

Porady

Usporiadat
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

buchač Pozri príspevok
...skôr reálne NEMOŽNÉ ...

Ako by sa hromadil zisk ???
Neverím , že by niekto len tak , bez neho robil ....kde by ho potom ( zisk z výmeny uskladňoval??? )...
Na svete je prevaha ludi, ktori nie su orientovani na zisk. Korporacie ich nezaujimaju a spravia pre to vsetko aby ich znicili.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BIZAL Pozri príspevok
Na svete je prevaha ludi, ktori nie su orientovani na zisk. Korporacie ich nezaujimaju a spravia pre to vsetko aby ich znicili.
Korporácie nezaujímajú ľudia ...idú len za ziskom ...

Korporácie majú všetky mocenské páky ( ľudí na najvyšších postoch ) , aby nastolili ten " svoj " poriadok ...
Ako malý príklad hádam postačí operácia " Púštna búrka " ...
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

buchač Pozri príspevok
Korporácie nezaujímajú ľudia ...idú len za ziskom ...

Korporácie majú všetky mocenské páky ( ľudí na najvyšších postoch ) , aby nastolili ten " svoj " poriadok ...
Ako malý príklad hádam postačí operácia " Púštna búrka " ...
Ano, suhlasim. No na druhej strane keby vsetci verili v to, ze korporacie neskoncia a budu viac prosperovat uz by ani deti nerodili a nesnazili sa. Prikladov je aj opacnych..jeden silny, proti nemu milion slabych a vyhrali.
0 0
Zoltan Miklos Zoltan Miklos

Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac
kedze sucasny hodnotovy a penazny system si vyzaduje aby bola neustale zvysovana produkcia aj dopyt, jedneho krasneho dna sa dozijeme kapacitnych limit nasej planety a ludstva ("uz nechcem viac mikrovlniek, uz mam doma 6!!!"). kedze zmena vzdy prichadza s nepohodlim, ludstvo si bude zatvarat oci pred realitou az do poslednej chvile.
ako male deti, mali ste radi zeleninu? ja som ju neznasal. a robil som vsetko, aby som ju nemusel jest... ignoroval som ju na svojom tanieri a ked mi tu mrkvu tlacili rodicia do ust nasilu, tak som sa hadzal o zem a robil som cirkus... tak toto iste robi aj ludstvo... strkame si hlavy do piesku a ignoruje nieco, co raz urcite prist musi (a va:csina z nas si povie "hehe, mna sa to uz ale tykat nebude, ja tu uz nebudem...") . prvym krokom ku zmene je, ze na idividualnej urovni ludia zacnu premyslat. spociatku iba niekolko ludi. samozrejme, tito ludia su a budu kritizovany a zosmiesnovany. vzdy utocime na tych co nam hovoria pravdu, pretoze nam kazia iluzie (a ako si to samozrejme predstavuju...)
krajna bolest je velmi silny nastroj na transformaciu. mnoho sva:tych ludi prezilo svoje osvietenie prave v situacii extremnej bolesti. vtedy sa totiz mysel vzdava a ego (konecne) stichne a zostava iba pokoj. ludstvo sa zrejme musi dostat do situacie, ked uz je to neznesitelne a vtedy v okamihu kapitulacie si konecne uvedomi pravu hodnotu bytia. ale mozne je aj to, ze na zemi pristanu ufoni a kazdy clovek od nich dostane implantovany chip a hru Monopoly aby sme vsetcia mohli zbohatnut... (a mozno si este jednu kupim - do pivnice)
0 0
Lídia Lídia

Lídia je offline (nepripojený) Lídia

Treba sa sústrediť ma reálne projekty.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BIZAL Pozri príspevok
Na svete je prevaha ludi, ktori nie su orientovani na zisk. Korporacie ich nezaujimaju a spravia pre to vsetko aby ich znicili.
To akože sú už teraz ochotní robiť zadarmo?
1 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Zoltan Miklos Pozri príspevok
kedze sucasny hodnotovy a penazny system si vyzaduje aby bola neustale zvysovana produkcia aj dopyt, jedneho krasneho dna sa dozijeme kapacitnych limit nasej planety a ludstva ("uz nechcem viac mikrovlniek, uz mam doma 6!!!"). kedze zmena vzdy prichadza s nepohodlim, ludstvo si bude zatvarat oci pred realitou az do poslednej chvile.
ako male deti, mali ste radi zeleninu? ja som ju neznasal. a robil som vsetko, aby som ju nemusel jest... ignoroval som ju na svojom tanieri a ked mi tu mrkvu tlacili rodicia do ust nasilu, tak som sa hadzal o zem a robil som cirkus... tak toto iste robi aj ludstvo... strkame si hlavy do piesku a ignoruje nieco, co raz urcite prist musi (a va:csina z nas si povie "hehe, mna sa to uz ale tykat nebude, ja tu uz nebudem...") . prvym krokom ku zmene je, ze na idividualnej urovni ludia zacnu premyslat. spociatku iba niekolko ludi. samozrejme, tito ludia su a budu kritizovany a zosmiesnovany. vzdy utocime na tych co nam hovoria pravdu, pretoze nam kazia iluzie (a ako si to samozrejme predstavuju...)
krajna bolest je velmi silny nastroj na transformaciu. mnoho sva:tych ludi prezilo svoje osvietenie prave v situacii extremnej bolesti. vtedy sa totiz mysel vzdava a ego (konecne) stichne a zostava iba pokoj. ludstvo sa zrejme musi dostat do situacie, ked uz je to neznesitelne a vtedy v okamihu kapitulacie si konecne uvedomi pravu hodnotu bytia. ale mozne je aj to, ze na zemi pristanu ufoni a kazdy clovek od nich dostane implantovany chip a hru Monopoly aby sme vsetcia mohli zbohatnut... (a mozno si este jednu kupim - do pivnice)
Ide o rovnost ludi a spravodlivy pristup k potravinam, vode a zakladnym potrebam.

Hodnoty bytia si neuvedomuju ti hore, je ich len par a su znicitelni.

A ako sa tak poezram, porodnost neklesa a rastie pocet tych, ktory mozu bojovat proti vyvolenym.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BIZAL Pozri príspevok
Ide o rovnost ludi a spravodlivy pristup k potravinam, vode a zakladnym potrebam.

Hodnoty bytia si neuvedomuju ti hore, je ich len par a su znicitelni.

A ako sa tak poezram, porodnost neklesa a rastie pocet tych, ktory mozu bojovat proti vyvolenym.
Čo je to rovnosť?
Čo je spravodlivé?

A toto je čo? Vojny nebudú ale bojovať sa bude?
Naposledy upravil marjankaj : 24.08.11 at 10:10
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BIZAL Pozri príspevok
Ide o rovnost ludi a spravodlivy pristup k potravinam, vode a zakladnym potrebam.

Hodnoty bytia si neuvedomuju ti hore, je ich len par a su znicitelni.

A ako sa tak poezram, porodnost neklesa a rastie pocet tych, ktory mozu bojovat proti vyvolenym.
...uhm ....asi tak , ako toť nedávno v Anglicku .....???

Vraj tam aj " aktivisti " bojovali .........skoro , veľmi skoro boli aktívni poniektorí ...a aj uvedomelí ....kua , 11 - 13 ročný zasrani , ako ich bulvár nazval - aktivisti ...
0 0
bromid bromid

bromid je offline (nepripojený) bromid

marjankaj Pozri príspevok
Čo je to rovnosť?
Čo je spravodlivé?

A toto je čo? Vojny nebudú ale bojovať sa bude?
to by ti vedeli asi lepsie vysvetlit nasi pocernejsi spoluobcania .

moj nazor je taky, ze pokial bude hnacou silou ludstva zisk a honba za majetkom, tak nikdy nebude rovnost a potom aj kazdy bude chciet viac a nieco ine ako druhy. ale keby sme maly system ako v startreku nebol by som proti
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bromid Pozri príspevok
to by ti vedeli asi lepsie vysvetlit nasi pocernejsi spoluobcania .

moj nazor je taky, ze pokial bude hnacou silou ludstva zisk a honba za majetkom, tak nikdy nebude rovnost a potom aj kazdy bude chciet viac a nieco ine ako druhy. ale keby sme maly system ako v startreku nebol by som proti
A čo by malo byť tou hnacou silou ľudstva? O čo sa má snažiť? Prešľapovať na mieste?
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Žiaden strom nerastie do neba.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

marjankaj Pozri príspevok
Čo je to rovnosť?
Čo je spravodlivé?

A toto je čo? Vojny nebudú ale bojovať sa bude?
Bojovat sa sirsi zmysel, nemyslela som na zbrane a zabijanie. Myslim, ze netreba viac objasnovat.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

KoxXxo Pozri príspevok
Žiaden strom nerastie do neba.
prosim objasnit
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

marjankaj Pozri príspevok
A čo by malo byť tou hnacou silou ľudstva? O čo sa má snažiť? Prešľapovať na mieste?
Hnacia sila: predpokladam, ze deti a deti ich deti

Snazit sa o lepsi zivot pre nich

Nepreslapovat
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BIZAL Pozri príspevok
Hnacia sila: predpokladam, ze deti a deti ich deti

Snazit sa o lepsi zivot pre nich

Nepreslapovat
Asi tak ako anglickí osadníci, keď prišli do ameriky. Snažili sa o lepší život ich detí, tak zaberali pôdu, ktorá im nepatrila. Veď pôvodné obyvateľstvo ju nepotrebovalo.
Tak isto, keď nám už nebude stačiť naša zem(alebo sa stane neobývateľnou), tak osídlime nejakú vhodnú planétu. A keďže tam nebude dosť miesta pre všetkých, tak čo potom? Presvedčíme pôvodných obyvateľov, aby si našli inú planétu? A keď sa nedajú presvedčiť, tak si budeme hľadať inú planétu my? Alebo budeme viesť vojnu?

Čo ťa učili na biológii? Čo je to život? Pud sebazáchovy?
Myslíš, že tvoje teórie nahradia zákony, ktoré sa vytvárali od vzniku života?
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BIZAL Pozri príspevok
Bojovat sa sirsi zmysel, nemyslela som na zbrane a zabijanie. Myslim, ze netreba viac objasnovat.
Nenaučíš tigra jesť kapustu. Ani žraloka fazuľovú polievku. Život je boj o prežitie. Ak nebudeme zabíjať, tak budeme všetci vegetariáni?
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

marjankaj Pozri príspevok
Asi tak ako anglickí osadníci, keď prišli do ameriky. Snažili sa o lepší život ich detí, tak zaberali pôdu, ktorá im nepatrila. Veď pôvodné obyvateľstvo ju nepotrebovalo.
Tak isto, keď nám už nebude stačiť naša zem(alebo sa stane neobývateľnou), tak osídlime nejakú vhodnú planétu. A keďže tam nebude dosť miesta pre všetkých, tak čo potom? Presvedčíme pôvodných obyvateľov, aby si našli inú planétu? A keď sa nedajú presvedčiť, tak si budeme hľadať inú planétu my? Alebo budeme viesť vojnu?

Čo ťa učili na biológii? Čo je to život? Pud sebazáchovy?
Myslíš, že tvoje teórie nahradia zákony, ktoré sa vytvárali od vzniku života?
Nerozumiem o akých MOJICH teoriach rozpravas. Chceš tým všetkým povedať, že poda má byť tvoja a susedovi nedáš?
Naposledy upravil BIZAL : 24.08.11 at 14:52
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

marjankaj Pozri príspevok
Nenaučíš tigra jesť kapustu. Ani žraloka fazuľovú polievku. Život je boj o prežitie. Ak nebudeme zabíjať, tak budeme všetci vegetariáni?
Nepis o chovnych zvieratách. O kanibalizme táto téma nebola.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BIZAL Pozri príspevok
prosim objasnit
Niečo o tej poctivosti to je ...

Lož má krátke nohy...
Kto klame, ten aj kradne...
Na každého raz dôjde ...
Žiadny strom nerastie do neba...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať