Zavrieť

Porady

bytovka na mojom pozemku

Chcem sa opýtať či môžem predať pomernú časť pozemku pod bytovkou keby chceli kupiť len 3 majitelia.A ostatným 3 nájomné.Viem ,že je lepšie keby chceli všetci ale sa to asi nebude dať a ako vypočitať pomernu časť jedneho bytu na pozemku .DAKUJEM
Usporiadat
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Mne sa nechce. Čo povieš Ty ?
0 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

Ja podla toho zakona budem musieť predať ten pozemok za cenu zo znaleckého posudku.Alebo prenajať.
0 1
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

okdar Pozri príspevok
Ja podla toho zakona budem musieť predať ten pozemok za cenu zo znaleckého posudku.Alebo prenajať.
Nikto z nás to nemôže urobiť za teba (aj keď to niektorí vieme).

Teda sám musíš :
- prečítať 182/1993
- pochopiť, čo píše
- zistiť čo sa ťa týka / netýka
- zvážiť alternatívy
- odhadnúť protistranu
- dať jej návrh
- argumentovať.

Nie že im niečo povieš, oni ti odpovedia a ty sa prídeš nás opýtať, čo im povedať ďalej.

PS
Ak to nevieš, nájdi si niekoho .
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
rudopp Pozri príspevok
Čítať dúfam vieš - viď hore.
Návrh na súd na určenie nájomného.
No a súd musi dodržať rozhodnutie v zmysle zákona. Žiadna cena "od buka do buka".
0 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

Ja nepredávam pozemok každý den, ani po súdoch nechodím ,chcel som sa len poradiť ako mám postupovať. či musím predať za cenu z posudku ,alebo sa môžam dohodnúť na inej.Neviem s Poradou pracovať tak sa ospravedlnujem za tan chaos.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

duves Pozri príspevok
No a súd musi dodržať rozhodnutie v zmysle zákona. Žiadna cena "od buka do buka".
Teda zákonný strop má IBA , keď predávajú subjekty v tej 182 vymenované !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! = nie všetky/všetci.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
rudopp Pozri príspevok
Teda zákonný strop má IBA , keď predávajú subjekty v tej 182 vymenované !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! = nie všetky/všetci.
Ved nech vyskuša. Hore to GabiZ napísala velmi spravne: http://www.porada.sk/1833437-post41.html
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Ak nie si spokojný s cenou za predaj pozemku, prenajmi ho. Zadarmo tvoj pozemok užívať nemusia. Ceny pozemkov klesať nebudú. Alebo predaj úplne cudzej osobe. Vlastníci bytov nemajú predkupné právo.
0 1
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

duves Pozri príspevok
Ved nech vyskuša. Hore to GabiZ napísala velmi spravne: http://www.porada.sk/1833437-post41.html
rudopp Pozri príspevok
Cena bytu a nebytového priestoru v dome a cena pozemku
§ 17



(1) Cena bytu, nebytového priestoru alebo ateliéru v dome, cena príslušenstva, cena pozemku zastavaného domom a cena priľahlého pozemku (ďalej len "cena") sa dojednáva dohodou 21) predávajúceho a kupujúceho.

(3) Dohodnutá cena bytu a pozemkov podľa odseku 1 nesmie prevýšiť cenu určenú podľa § 18, 18a a 18b, ak sa byt prevádza do vlastníctva doterajšieho nájomcu z vlastníctva XY

Tam je vymenované, že niektorí vlastníci bytov(XY) nemôžu byt a pozemok predať za vyššiu cenu.
Teba sa to netýka - - asi nie si XY.
Takže : odstavec 1, = cena dohodou
Duvesko.

Netreba skúšať.

Treba :
prečítať
pochopiť
urobiť.


PS1
A ja veru nemôžem za to, že si lenivý si prečítať
Cena bytu a nebytového priestoru v dome a cena pozemku
§ 17



(3) Dohodnutá cena bytu a pozemkov podľa odseku 1 nesmie prevýšiť cenu určenú podľa § 18, 18a a 18b, ak sa byt prevádza do vlastníctva doterajšieho nájomcu z vlastníctva

a)
b)
c)
d)
e)
f)
g)
h)

A potom mudruješ

PS
A neviem sa rozhodnúť, či ho zneisťuješ iba zo svojej SPROSTOSTI, alebo mu schválne robíš zle
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pozemok a bytový dom

Toľko k všeobecnej situácii. Právna analýza sa však výrazne komplikuje pri pohľade na zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov. Podľa § 23 ods. 5 ZVB "Ak vlastník domu nie je vlastníkom pozemku, vzniká k pozemku právo zodpovedajúce vecnému bremenu". Pojmom "dom" sa v tomto kontexte zjavne myslí bytový dom podľa § 2 ods. 2 ZVB. Ide teda o "budov[u], v ktorej je viac ako polovica podlahovej plochy určená na bývanie a má viac ako tri byty a v ktorej byty a nebytové priestory sú za podmienok ustanovených v tomto zákone vo vlastníctve alebo spoluvlastníctve jednotlivých vlastníkov a spoločné časti domu a spoločné zariadenia tohto domu sú súčasne v podielovom spoluvlastníctve vlastníkov bytov a nebytových priestorov".

Z citovaného ustanovenia nie je jasné, či uvedené vecné bremeno vzniká za odplatu alebo bez odplaty. Poznámka pod čiarou odkazuje na § 151n a nasl. OZ. Tieto ustanovenia žiadnu odplatu neustanovujú (okrem nákladov na údržbu veci podľa § 151n ods. 3 OZ). Domnievam sa však, že podľa ústavne konformného výkladu by vlastník pozemku nárok na určitú formu plnenia za užívanie pozemku vo svojom vlastníctve mal mať. O akú sumu však pôjde? A ako ju právne zdôvodniť, keď zjavne nejde o bezdôvodné obohatenie (nakoľko vlastník domu má právny titul k pozemku vo forme zákonného vecného bremena)?
http://www.lexforum.cz/300
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
rudopp Pozri príspevok

A neviem sa rozhodnúť, či ho zneisťuješ iba zo svojej SPROSTOSTI, alebo mu schválne robíš zle
Vyber si čo chceš. No tvoja SPROSTOSŤ ho PRESVEDČUJE, že kona spravne, ak si mysli, že ze ten plac získa majland.

Tak ešte raz
O akú sumu však pôjde? A ako ju právne zdôvodniť, keď zjavne nejde o bezdôvodné obohatenie (nakoľko vlastník domu má právny titul k pozemku vo forme zákonného vecného bremena)?
Vlastníci bytov nemusia nič konať. Ide o zákonné vecné bremeno, pravo prístupu ku svojej stavbe. Možeš sa aj na hlavu postaviť, aj zadavatel temy.
0 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

Zhrnutie:Socializmus na mojom postavil bytovku ,kapitalizmus prikazal predať za cenu zo zn.posudku 16 eur.A vlastníci bytov nemusia pozemok ani kúpiť ani platiť nájom.SUPER.Ja ked si chcem postaviť dom tak si mam kupiť za 60 eur meter.Pochopil som to správne duves?Tak sa možem postaviť na hlavu.
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

My nemáme odkúpení pozemok pod bytovkou a vlastník nám ho chce predať za trhovú cenu, je v katastry vecné bremeno a cena je príôiš vysoká, takže nič neriešime....
1 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

Ani nájom neplatíte?Vy si to máte vyriešiť, či Vaše deti?Ja by som bol radšej keby pozemok bol prázdny a mohol si tam postaviť dom.Tak mám len balamutu.Nechám to deťom možno bytovka spadne.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
okdar Pozri príspevok
Zhrnutie:Socializmus na mojom postavil bytovku ,kapitalizmus prikazal predať za cenu zo zn.posudku 16 eur.A vlastníci bytov nemusia pozemok ani kúpiť ani platiť nájom.SUPER.Ja ked si chcem postaviť dom tak si mam kupiť za 60 eur meter.Pochopil som to správne duves?Tak sa možem postaviť na hlavu.
Teraz neviem. Netvrdil si v jednom príspevku, že si to zdedil? Ten to ako nadobudol? Ktory ko**t to dal/previedol človeku z vašej rodiny ako pozemok pod bytovym domom? Alebo to bolo inak?

Lebo mne to niečo hovorí
http://www.novydom.estranky.sk/
Tu u nas na sidlisku niekto zabezpečil prevod pozemku v reštitúcii na fyzicku osobu medzi 2 bytovymi domami a teraz tam cvočko majitel chce stavať polyfunkčný dom.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Okdar uz mas predbezne znalosti a aj moznosti co by sa dalo s tym robit. Bude najlepsie, ked skocis za pravnikom a poradis sa s nim. Stoji to nejake peniaze, ale asi menej, ako by si mohol stratit nespravnym konanim.
Vlastnim byt v bytovke, ktory je tiez postaveny na cudzom pozemku. Uz sme mali podobnu zalezitost, ako riesis Ty.
Tymto sa chcem "podakovat" budovatelom svetlych zajtrajskov.
1 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

Duves ja som chcel to cez reštitucie urobiť aby to vymenili, lenže sa to nedá.Môj dedo tam sadil zemiaky a teraz tam je bytovka a neviem prečo nadávaš to sem nepatrí.Maš poradiť a nie nadávať
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
okdar Pozri príspevok
Duves ja som chcel to cez reštitucie urobiť aby to vymenili, lenže sa to nedá.Môj dedo tam sadil zemiaky a teraz tam je bytovka a neviem prečo nadávaš to sem nepatrí.Maš poradiť a nie nadávať
OK, takže reštitúcia. Ide to z teba ako z chlpatej deky. Spýtam sa inak, ak by cez ten pozemok išla cesta, dialnica, aj tak by to bolo správne, aby vam to v reštitúcii vrátili? Lebo zmenil sa stav užívania pozemku. Čo viem, že ak to už nebol vhodný pozemok, tak boli v reštitácii ponúknuté pozemky, ktore v plnej miere vyhovovali tomu pôvodnemu skonfiškovanému po febuari 1948. Kto s tym suhlasil, že ten pozemok (pod tou bytovkou) chce? Tvoj dedo? On tú bytovku tam nevidel?
0 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

Nedostal som to cez reštituciu ale zdedil.Na pozemok pod bytovkou reštitucia nevzťahuje tak to povedala na poz.fonde ja som to chcel vymeniť.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

okdar Pozri príspevok
Duves ja som chcel to cez reštitucie urobiť aby to vymenili, lenže sa to nedá.Môj dedo tam sadil zemiaky a teraz tam je bytovka a neviem prečo nadávaš to sem nepatrí.Maš poradiť a nie nadávať
Nebav sa s ním.

Nerozumie DUCHU zákona.

Jeho "odbornosť" : prečíta a zavesí sem link

s nejakou hovadinou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať