Zavrieť

Porady

Potrebujem aby fotky a video po stiahnutí do PC mali dátum nasnímania

Ahojte poraďáci!
Prosím vás poraďte mi, šo mám robiť, aby mi fotky a video po stiahnutí do PC mali dátum nasnímania. Mám digitálny foťák Sony. V aparáte mám nastavený dátu a čas, ale po stiahnutí do PC mi zmizne dátum a čas. Potrebujem , aby to tam ostalo. Prosím poraďte mi.
Usporiadat
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
No áno, ale nieje zdarma.
V IrfanView sa dá toho urobiť omnoho viac, stačí si pozrieť tie možnosti. Ono je to pre skúsenejších užívateľov.
0 0
zlatica.turisova zlatica.turisova

zlatica.turisova je offline (nepripojený) zlatica.turisova

PotPalo Pozri príspevok
Keďže to ostalo zase na mne, tak tu je návod ako na to:

Potrebujeme: nainštalovaný IrfanView a Plugins pokiaľ možno tak aj slovenčinu. Je to freeware, dá sa stiahnuť aj tu: http://www.irfanview.net/

Postup: ak neuvádzam inak, treba to nastaviť tak, ako mám na obrázkoch.
Kliknúť na "Súbor", potom na "Hromadná konverzia/Premenovanie...", objaví sa okno "Hromadná konverzia". Tam treba vybrať foto ktoré chceme upraviť (1), kliknúť na "Pridať" (2). Toto môžeme opakovať aj viac krát. Klikneme na "Rozšírené nastavenia" (3), objaví sa okno "Nastaviť pre všetky obrázky:". Zaškrtneme "Pridať prekryvný text" a klikneme na "Nastavenia", objaví sa okno "Pridať prekryvný text do obrázku". Tam si môžeš nastaviť kde chceš mať text a aký. Na obrázku to mám nastavené na dátum a čas z EXIF, bude vpravo dolu vo formáte deň.mesiac.rok (30.12.2011) a pod tým čas (14:00:05). Ak je to horšie vidieť, mám tam zadané: $E306(%d.%m.%Y a pod tým %H:%M:%S). Tlačítkom "Vybrať font" si môžeš vybrať typ písma, farbu, veľkosť. Pre 8 mpix. fotky doporučujem veľkosť 48 alebo viac. Klikaním na OK sa vrátiš do okna hromadnej konverzie. Tam vyberieš výstupný formát JPG a klikneš na "Nastavenia" (4), objaví sa okno "Voľby nastavenia JPEG/GIF", nastavíš ako mám ja a klikneš na OK. Vyberieš kde chceš uložiť už upravené fotky (5) a klikneš na Spustiť (6). Výsledok na 8 mpix foto môžeš vidieť na priloženej fotke s púpavami (potom som ju aj zmenšil).
Veľmi pekne ďakujem za krásny a jasný postup. Už som si to aj takto spravila. Program som si stiahla, ale Plugins asi nie- malqa som to v anglickom jazyku, ale podľa tvojho návodu sa to pekne dalo. Díky ešte raz. Ale na video sa mi nepodarilo dať dátum- poriešila som to tak, že pred video som vložila do prezentácie text aj s dátumom. Hádam to bude dobre a splní svoj účel. Ahoj a zdravím
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zlatica.turisova Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem za krásny a jasný postup. Už som si to aj takto spravila. Program som si stiahla, ale Plugins asi nie- malqa som to v anglickom jazyku, ale podľa tvojho návodu sa to pekne dalo. Díky ešte raz. Ale na video sa mi nepodarilo dať dátum- poriešila som to tak, že pred video som vložila do prezentácie text aj s dátumom. Hádam to bude dobre a splní svoj účel. Ahoj a zdravím

Video je zase niečo iné. NA video potrebuješ editor videa, nie editor fotiek.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

poriešila som to tak
Neodpustím si poznámku. Prosím nebrať to osobne.
Ras jeden maďarský politik pustil v TV do sveta slovo poriešiť a odvtedy ho používa celá SR. Žasnem. Také slovo v slovenčine neexistuje.
To mi krásne vysvetlil jeden pražák.
Aký je rozdiel medzi vyriešiť a poriešiť?
Neviem.
Ako medzi vysrať a posrať!
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

to si musim zapamatat
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Pravda, je to aj mimo témy, aj zábavné.
0 0
zlatica.turisova zlatica.turisova

zlatica.turisova je offline (nepripojený) zlatica.turisova

sthruska Pozri príspevok
poriešila som to tak
Neodpustím si poznámku. Prosím nebrať to osobne.
Ras jeden maďarský politik pustil v TV do sveta slovo poriešiť a odvtedy ho používa celá SR. Žasnem. Také slovo v slovenčine neexistuje.
To mi krásne vysvetlil jeden pražák.
Aký je rozdiel medzi vyriešiť a poriešiť?
Neviem.
Ako medzi vysrať a posrať!
Díky za poučenie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať