Zavrieť

Porady

Problémy so žalúdkom

Už dlhšiu dobu mám problémy so žalúdkom ... keď niečo zjem tak mám nafúknutý žalúdok tak že sa mi až zle dýcha, potrava v ňom leží dlhú dobu. Dokonca mi je blbo aj keď sa ráno po zobudení napijem vody.

Bol som na gastre niekoľko krát robili mi gastroskopiu a zistili nejaky mierny zápal v spodnej časti žalúdka pričom sliznica v tejto časti sa z časti zmenila zo sliznica žalúdka na sliznicu tenkého čreva. (pravdepodobne sa jedná o to že obsah z dvanástnika spolu so žlčou sa z nejakého dôvodu vracia spať do žalúdka a zásaditá žlč naleptáva steny žalúdka ktorý na to nie je prispôsobený a preto sa lokálne tkanivo v tejto časti snaží prispôsobiť zásaditej žlči - ale to sú len moje dohady)

problém ale je že lekár s tým nič nerobí ... povedal že mám jesť šetriacu stravu ... lepšie povedané to ani nepovedal ale napísal do lekárskej spravy .. mne povedal že nech normálne jem nech si dám napr rohlík s maslom na ranajky s dzemom alebo klobasou ... proste z jeho strany absolútne žiadna pomoc.

AK by vedel niekto nejakú radu budem povďačný bo dosť ma to vyčerpáva.
Naposledy upravil Genesis.SVK : 29.08.11 at 08:30
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Genesis.SVK Pozri príspevok
No pokial zjem mrkvu a neberiem ziadne enzymy ani betain Hcl tak mi ju stravy dobre ... ak si dam enzymy tak ju stravy ale stolica je taka neforemna mazlava.

ako ja nemam problem ze by som mal v stolici nestravenu potravu iba mam problem s tym nafuknutym zaludkom co vycerpava pretoze sa mi potom aj tazko dycha a som taky unaveny z toho ked nieco zjem.
ja som s tým nafúknutím a únavou mala problém iba vtedy,keď som chodila do závodnej jedálne na klasickú stravu.Našťastie zamestnávateľ usúdil,že nemusí všetkým vyhovovať takéto stravovanie,a potom bol v ponuke okr.klasiky zeleninový alebo syrový tanier.Ak zjem niečo,čo varím ja,tak nemám až taký problém,ale moje stravovanie asi nie je klasické.....
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

nevie este niekto nieco poradit ? Napr nejake jedla co su vyzivne co najviac antialergicke a lahko stravitelne alebo hocico co by mohlo pomoct bo vazne uz som s tym zaludkom v koncoch
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Genesis.SVK Pozri príspevok
nevie este niekto nieco poradit ? Napr nejake jedla co su vyzivne co najviac antialergicke a lahko stravitelne alebo hocico co by mohlo pomoct bo vazne uz som s tym zaludkom v koncoch
..ked mas mierne podrazdenu a zapalenu sliznicu zaludka, mal by si ju najskor vyliecit..teda ja som si dala parkrat Ranital, tusim ho daju v lekarni aj bez receptu..no a potom mozes skusat lahsie stravitelnu stravu, varene kuracie maso, ryby, zeleninu..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Genesis.SVK Pozri príspevok
nevie este niekto nieco poradit ? Napr nejake jedla co su vyzivne co najviac antialergicke a lahko stravitelne alebo hocico co by mohlo pomoct bo vazne uz som s tym zaludkom v koncoch
...už niekto spomínal lekárov ...

Mám za to , že ak je situácia taká , aká je ...tak fakt nie je čo vymýšľať ...

Jednoznačne by som neponechal nič na náhodu , ak to môžem takto povedať ...

Ide totiž o to , že príčina môže byť úplne , ale úplne inde .......a tam srandy už prestávajú ...

Z lokalizácie jednotlivých ochorení aorty vyplývajú aj možné príznaky, ktoré sú najčastejšie útlakového charakteru (tlaková bolesť, zhoršenie funkcií utláčaného orgánu- v hrudníku sú to pľúca, v bruchu črevá). Pri tlaku na brušnú výduť, môže byť prítomná zreteľná pulzujúca rezistencia v bruchu.
Typické príznaky úzkostných porúch

Telesné
Závraty, mdloby, triaška, chvenie či napätie v celom tele alebo vo svaloch, zášklby svalov, pocit hrče v hrdle, problémy s prehĺtaním, búšenie srdca, zrýchlený pulz, tlak alebo zvieranie na hrudi, pocit nedostatku vzduchu, plytké povrchné dýchanie, chvenie alebo nepríjemné pocity v žalúdku či bruchu, nevolnosť,
...atď...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

adi11 Pozri príspevok
..ked mas mierne podrazdenu a zapalenu sliznicu zaludka, mal by si ju najskor vyliecit..teda ja som si dala parkrat Ranital, tusim ho daju v lekarni aj bez receptu..no a potom mozes skusat lahsie stravitelnu stravu, varene kuracie maso, ryby, zeleninu..
moja matka má chronický zapáľ žalúdka, Ranital užíva roky a je v pohode. každý ma na sebe vyskúšané tie jedlá ktoré mu nerobia dobre a tým sa vyvarujemoja matka varí výborne, ale nie až tak zdravo ako ja, vždy sa tam strašne nažeriem nato máme v pohotovosti http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky...000-19590.html. ja ho mám doma stále ja napríklad milujem klasickú praženicu s cibuľou-nie vela,ale je mi po nej vždy zle, ked ju zjem napr. cca. o 12.00h tak po 6,5h sa mi s ňou stále grgá tak si ju dávam iba občas, ale to skôr chuť predbehne rozum
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

buchač Pozri príspevok
...už niekto spomínal lekárov ...

Mám za to , že ak je situácia taká , aká je ...tak fakt nie je čo vymýšľať ...

Jednoznačne by som neponechal nič na náhodu , ak to môžem takto povedať ...

Ide totiž o to , že príčina môže byť úplne , ale úplne inde .......a tam srandy už prestávajú ...




...atď...

ja som s tym zaludkom behal po lekaroch ... tri krat gastroskopia ... a jedine co mi lekar dokazal urobit bolo ze mi povedal ze je to mierna gastritida a ze mam drzat setriacu stravu

ani mi nepovedal co to setriaca strava je. ale co to som nasiel na nete

proste problem moze byt hoc kde .. moze to byt napr potravinova intolerancia, nedostatok zaludocnej kyseliny alebo nejakeho enzymu, mozno nejaky prechodeny virus co poskodil funkcie traviacej sustavy, moze to byt porucha inervacie v traviacej sustave atd atd proste je toho mrte vela.

A kedze vidim ze lekari mi zatial nepomohli ani trochu tak sa snazim zhanat info z kade sa da. Jednoducho ono to uz nezasahuje len travenie ale ma to vplyv na cely organizmus ako napr. vykonnost a libido atd:
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Genesis.SVK Pozri príspevok
ja som s tym zaludkom behal po lekaroch ... tri krat gastroskopia ... a jedine co mi lekar dokazal urobit bolo ze mi povedal ze je to mierna gastritida a ze mam drzat setriacu stravu

ani mi nepovedal co to setriaca strava je. ale co to som nasiel na nete

proste problem moze byt hoc kde .. moze to byt napr potravinova intolerancia, nedostatok zaludocnej kyseliny alebo nejakeho enzymu, mozno nejaky prechodeny virus co poskodil funkcie traviacej sustavy, moze to byt porucha inervacie v traviacej sustave atd atd proste je toho mrte vela.

A kedze vidim ze lekari mi zatial nepomohli ani trochu tak sa snazim zhanat info z kade sa da. Jednoducho ono to uz nezasahuje len travenie ale ma to vplyv na cely organizmus ako napr. vykonnost a libido atd:
lekara sa mas opytat ak niecomu nerozumies - ak ti to nie je ochotny vysvetlit a nie si spokojny s jeho postupom zmen lekara

vsimla som si na porade viac tvojich prispevkov - nesposobuju ti problemy so zaludkom tvoje samoliecitelske pokusy? tak isto k tomu moze prispiet psychika - negativne myslenie ovplyvnuje aj nase organy. ja na tvojom mieste by som sa snazila vnimat svet okolo seba pozitivne.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
1Dara Pozri príspevok
lekara sa mas opytat ak niecomu nerozumies - ak ti to nie je ochotny vysvetlit a nie si spokojny s jeho postupom zmen lekara

vsimla som si na porade viac tvojich prispevkov - nesposobuju ti problemy so zaludkom tvoje samoliecitelske pokusy? tak isto k tomu moze prispiet psychika - negativne myslenie ovplyvnuje aj nase organy. ja na tvojom mieste by som sa snazila vnimat svet okolo seba pozitivne.
...presne tak ....
Genesis.SVK Pozri príspevok
ja som s tym zaludkom behal po lekaroch ... tri krat gastroskopia ... a jedine co mi lekar dokazal urobit bolo ze mi povedal ze je to mierna gastritida a ze mam drzat setriacu stravu

ani mi nepovedal co to setriaca strava je. ale co to som nasiel na nete

proste problem moze byt hoc kde .. moze to byt napr potravinova intolerancia, nedostatok zaludocnej kyseliny alebo nejakeho enzymu, mozno nejaky prechodeny virus co poskodil funkcie traviacej sustavy, moze to byt porucha inervacie v traviacej sustave atd atd proste je toho mrte vela.

A kedze vidim ze lekari mi zatial nepomohli ani trochu tak sa snazim zhanat info z kade sa da. Jednoducho ono to uz nezasahuje len travenie ale ma to vplyv na cely organizmus ako napr. vykonnost a libido atd:
...si ma zabil teraz ...............ani radšej nezvýrazňujem tie slová , ktoré ma okamžite zarazili ...normálne nechápem ....

Radšej už nereagujem ...nemá cenu ( teda podľa mňa) ...zašiel by som asi do nepríjemnej irónie ...
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

buchač Pozri príspevok
...presne tak ....

...si ma zabil teraz ...............ani radšej nezvýrazňujem tie slová , ktoré ma okamžite zarazili ...normálne nechápem ....

Radšej už nereagujem ...nemá cenu ( teda podľa mňa) ...zašiel by som asi do nepríjemnej irónie ...
Vobec nechapem tvoju reakciu ... ake slova nezvyraznujes co ta zarazili ? pozri venujem sa tym problemom zo zaludkom 7 rokov ... takze co to uz o tom som si nastudoval lenze bohuzial vsetky tie info mi doposial boli nanic.

1Dara

co sa tyka pozitivneho nahladu na tento svet .. osobne nenavidim tento svet a hlavne zakony zivota pretoze su podla mna stavane proti ludskosti ale to neznamena ze som nejaky depres ... moje zavery vychadzaju z logiky praxe a vedy a jednoducho optimista v tomto svete nebudem nikdy ... som proste realista... ale urcite moj realizmus nema vplyv na moje travenie ... mimo to si kazdy den davam pozitivne sugescie aj ohladne zdravia ... ale bohuzial u mna sugescia ako nastroj niecoho pozitivneho uplne zlyhala

a samoliecitelske pokusy mi urcite neublizili ... najprv totiz bol problem ... a az po zlyhani vsetkych standartnych postupov som sa uchylil k samoliecitelstvu co si myslim ze je logicky postup
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oslovil si ,slušnosť káže odpovedať ...

Genesis.SVK Pozri príspevok
Vobec nechapem tvoju reakciu ... ake slova nezvyraznujes co ta zarazili ? pozri venujem sa tym problemom zo zaludkom 7 rokov ... takze co to uz o tom som si nastudoval lenze bohuzial vsetky tie info mi doposial boli nanic.
...tak poviem ...
Nechápem , že niekto nechápe nepochopiť pochopiteľné ...

Tými rokmi si mi len potvrdil to, že fakt nemá zmysel ...
Bol som v tom (spomínaš niečo vo význame ..." žalúdok v koncoch "...) , že sa jedná o čerstvú záležitosť , ale takto ????...fakt nechápem ...



1Dara

co sa tyka pozitivneho nahladu na tento svet .. osobne nenavidim tento svet a hlavne zakony zivota pretoze su podla mna stavane proti ludskosti ale to neznamena ze som nejaky depres ... moje zavery vychadzaju z logiky praxe a vedy a jednoducho optimista v tomto svete nebudem nikdy ... som proste realista... ale urcite moj realizmus nema vplyv na moje travenie ... mimo to si kazdy den davam pozitivne sugescie aj ohladne zdravia ... ale bohuzial u mna sugescia ako nastroj niecoho pozitivneho uplne zlyhala

a samoliecitelske pokusy mi urcite neublizili ... najprv totiz bol problem ... a az po zlyhani vsetkych standartnych postupov som sa uchylil k samoliecitelstvu co si myslim ze je logicky postup
...a k tomuto , reakcia na Daru ?????

Sorry , úplný koniec ......vykončil si ma dokonale , dávno sa to nikomu nepodarilo ...
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

buchač Pozri príspevok
Oslovil si ,slušnosť káže odpovedať ...


...a k tomuto , reakcia na Daru ?????

Sorry , úplný koniec ......vykončil si ma dokonale , dávno sa to nikomu nepodarilo ...
No neviem ci si dnes vela pil ale moc inteligentne na mna neposobis takze moja debata s tebou momentalne skoncila

BTW vsetky tvoje rady som uz v minulosti skusal ... okrem toho momentalne zhanam po znamosti lepsieho gastroenterologa ... to preco som tu je ze tak trochu dufam ze tu niekto mal podobny problem a dostal sa z toho ... co osobne si myslim je logicky postup teda kombinacia lekarov + rad ludi s podobnym problemom + samostudium
Naposledy upravil Genesis.SVK : 27.08.11 at 22:44
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

a co sa tyka ostatnych ... ak by nahodou mali nejake dobre rady ... napr mali podobny problem a prekonali ho tak vase prispevky su vitane
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Genesis, napisala len svoj nazor ... neriesim sugescie a podobne cudzie slova

proste zijem zivot aky je ... tesim sa aj z malickosti, nerozculujem sa nad vecami, ktore nemozem ovplyvnit

zelam ti vsetko dobre!
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

1Dara Pozri príspevok
Genesis, napisala len svoj nazor ... neriesim sugescie a podobne cudzie slova

proste zijem zivot aky je ... tesim sa aj z malickosti, nerozculujem sa nad vecami, ktore nemozem ovplyvnit

zelam ti vsetko dobre!

Ja ti nic nevravim ... clovek by musel z rovnakou genetickou vybavou prezit rovnaky zivot ako konkretny druhy clovek aby ho pochopil ... vsetko ostatne su len dohady ... okrem toho to ci si v tomto svete spokojna alebo nie nezavisi az tak celkom od teba (napr .tesenie z malickosti nie je schopnost co sa da naucit ale v podstate to je jedno toto neni ciel tejto debaty.

vsetko dobre aj tebe
Naposledy upravil Genesis.SVK : 27.08.11 at 22:53
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Genesis.SVK Pozri príspevok
a co sa tyka ostatnych ... ak by nahodou mali nejake dobre rady ... napr mali podobny problem a prekonali ho tak vase prispevky su vitane
prečítaj si príspevky odomna!!! najmä 8... a potom sa nepýtaj blbosti...
ja som ti napísala,že som mala veľmi podobný problém ako ty... čo ti na tom nestačí napísať? aj to som ti napísala,že sa z toho vykluka chronická pankreatitída,že máš vyhľadať internistu nie gastroenterológa!!!!!! internista ťa vyšetrí skorej ako na gastre..... čo viac k tomu ti treba napísať?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Genesis.SVK Pozri príspevok
ja som s tym zaludkom behal po lekaroch ... tri krat gastroskopia ... a jedine co mi lekar dokazal urobit bolo ze mi povedal ze je to mierna gastritida a ze mam drzat setriacu stravu

ani mi nepovedal co to setriaca strava je. ale co to som nasiel na nete

proste problem moze byt hoc kde .. moze to byt napr potravinova intolerancia, nedostatok zaludocnej kyseliny alebo nejakeho enzymu, mozno nejaky prechodeny virus co poskodil funkcie traviacej sustavy, moze to byt porucha inervacie v traviacej sustave atd atd proste je toho mrte vela.

A kedze vidim ze lekari mi zatial nepomohli ani trochu tak sa snazim zhanat info z kade sa da. Jednoducho ono to uz nezasahuje len travenie ale ma to vplyv na cely organizmus ako napr. vykonnost a libido atd:
na čo o tom polemizuješ,že čo to môže byť... môže to byť od a po z... a iné choroby...
čo sa týka potravinovej intolerancie... povedala by som,že sa to prejavuje trošku inak... ale môže byť...
málo kyseliny? taktiež ale to skorej nie ako ano...
nedostatok tráviaceho enzýmu? môže... a asi aj bude... lenže to je záležitosť pankreasu to čo som ti už spomínala... a to ti na gastre nevyšetria... neviem ako inak ti to mám napísať... tak potom nerozumiem o čo ti ide...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
http://zena.sme.sk/c/2516208/setriac...zkostiach.html
http://www.vusch.sk/download/setriaca-dieta-2.pdf

podľa mňa je tu toho dosť...

eehm....
http://www.porada.sk/t111080-pankreaticka-dieta.html

eehm...
http://www.porada.sk/t99621-travenie.html
Naposledy upravil pasuliatko : 28.08.11 at 00:25
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Genesis.SVK napíšem ti jedno...

buchač si preskákal svoje... a určite každý z nás... len ti chcel poradiť lebo vie aké to je a ako to chodí... takže tak... nič zlé ti nenapísal tak nad tým porozmýšlaj
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Genesis.SVK Pozri príspevok
No neviem ci si dnes vela pil ale moc inteligentne na mna neposobis takze moja debata s tebou momentalne skoncila
...ale hej , v podstate ako každý iný ...samé bublinky , ale šampáňo sa nekonalo ...
Moju inteligenciu nerieš ...ja som celkom spokojný , ale iste nie dokonalý ...

BTW vsetky tvoje rady som uz v minulosti skusal ... okrem toho momentalne zhanam po znamosti lepsieho gastroenterologa
....doporučím????....
... to preco som tu je ze tak trochu dufam ze tu niekto mal podobny problem a dostal sa z toho ... co osobne si myslim je logicky postup teda kombinacia lekarov + rad ludi s podobnym problemom + samostudium
Logický postup...
clovek sa snazi cvicit zdravo stravovat a aj tak si to zdravie neuchrani ... hocijaka totalna blbost mu dokaze znicit zivot a on sa nema sancu nijak branit tento svet je uplne na hlavu ... ten kto ho stvoril aj zivot by zasluzil sediet na niekolkonasobne dozivotie za zlociny proti ľudskosti
Podľa niekoho sú to mikróby ...podľa druhého Boh ( na viere nezáleží ) ...koho chceš do basy zatvoriť ?
Koľko je na svete pacientov s oveľa horšími chorobami a aj napriek úplne mizivej šanci sa bránia zuby -nechty ...
ako ja nemam problem ze by som mal v stolici nestravenu potravu iba mam problem s tym nafuknutym zaludkom co vycerpava pretoze sa mi potom aj tazko dycha a som taky unaveny z toho ked nieco zjem.
...a vieš , že iný názor zastávam ?
proste problem moze byt hoc kde .. moze to byt napr potravinova intolerancia, nedostatok zaludocnej kyseliny alebo nejakeho enzymu, mozno nejaky prechodeny virus co poskodil funkcie traviacej sustavy, moze to byt porucha inervacie v traviacej sustave atd atd proste je toho mrte vela.

A kedze vidim ze lekari mi zatial nepomohli ani trochu tak sa snazim zhanat info z kade sa da. Jednoducho ono to uz nezasahuje len travenie ale ma to vplyv na cely organizmus ako napr. vykonnost a libido atd:
...a môže to byť niečo úplne iné ...
...na tú výkonnosť som myslel a aj libido v tom inom príspevku...
venujem sa tym problemom zo zaludkom 7 rokov ... takze co to uz o tom som si nastudoval lenze bohuzial vsetky tie info mi doposial boli nanic.
co sa tyka pozitivneho nahladu na tento svet .. osobne nenavidim tento svet a hlavne zakony zivota pretoze su podla mna stavane proti ludskosti ale to neznamena ze som nejaky depres ... moje zavery vychadzaju z logiky praxe a vedy a jednoducho optimista v tomto svete nebudem nikdy ... som proste realista... ale urcite moj realizmus nema vplyv na moje travenie ... mimo to si kazdy den davam pozitivne sugescie aj ohladne zdravia ... ale bohuzial u mna sugescia ako nastroj niecoho pozitivneho uplne zlyhala

a samoliecitelske pokusy mi urcite neublizili ... najprv totiz bol problem ... a az po zlyhani vsetkych standartnych postupov som sa uchylil k samoliecitelstvu co si myslim ze je logicky postup
...skôr hej ako nie ...
...ten aj pretrváva ...
clovek by musel z rovnakou genetickou vybavou prezit rovnaky zivot ako konkretny druhy clovek aby ho pochopil ... vsetko ostatne su len dohady ... okrem toho to ci si v tomto svete spokojna alebo nie nezavisi az tak celkom od teba
...s týmto v podstate súhlasím ....


No keď som si to tak teraz pekne zosumarizoval ...hm , len jedno mi vychádza z Tvojich príspevkov ...
Mám za to , že by si mal navštíviť aj inú ordináciu...odporúčam psychológa alebo psychiatra ...

P.S.:
...ale prdel si nerobím ...


Pred chvíľkou skončil jeden film ...utkvela mi jedna myšlienka ...

" Ja nič nevravím , mlčím ...ja sa len pozerám , sledujem ...veď aj tak na tom nič nezmením ..."
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Teraz si poprosím o zopár nadávok,ale nevadí.Ak ťa lekár či lekári 3x vyšetrili na gastroskopii a horko ťažko na tretí pokus povedali mierna gastritída,tak tam asi nič nie je.Zatiaľ.Prečítaj si kapitolu psychosomatické poruchy,dočítaš sa aj to,že typickým predstaviteľom týchto chorôb je žaludočný vred.
Dalej som zachytila informáciu o precitlivelosti na mlieko a ako si ho na týžden vysadil,čo ma dosť pobavilo.Vysadiť totižto treba mlieko a všetko kde sa mlieko nachádza a nie na týžden ale prinajmenšom do dalšej kontroly,ktorá nebýva skôr ako o polroka.Alergiami sa mimochodom zaoberá alergolog.Asi zatiaľ všetko.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať