Zavrieť

Porady

Môžem dávať bločky do DPH

Chcem sa spýtať, či môžem dávať bločky na nákup kávy do účtovníctva ako pohostenie, príp. či si z nich môžem odpočítať DPH.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
timejka200 Pozri príspevok
ano učtuje v jednoduchom účtovníctve. Môzem jej dávat výdavky len odod dňa vzniku živnosti - lebo ona mi tu nechala polno bločkov aj zo staršími dátumami ..ked ešte živnosť nemala ...
Plno bločkov ...keď živnosť nemala -musíte upresniť čoho sa týkali tie bloky , či teda nákupu nejakého materiálu na vykonávanie jej činnosti,alebo o čo sa jedná .A to mala tak krátko aktívnu živnosť ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

timejka200 Pozri príspevok
ano učtuje v jednoduchom účtovníctve. Môzem jej dávat výdavky len odod dňa vzniku živnosti - lebo ona mi tu nechala polno bločkov aj zo staršími dátumami ..ked ešte živnosť nemala ...

Kopa bločkov sa preberá jeden po druhom osobne, resp. v kope s riadnou vysvetlivkou na zadnej strane . Čo my tu s tým vyriešime?
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ja myslím či môzem jej vlastne dať do výdavkov napr. bločky pred dátumom založenia žIVNOSTI
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
ja myslím či môzem jej vlastne dať do výdavkov napr. bločky pred dátumom založenia žIVNOSTI
čo bolo na tie bločky kupované ?
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

napr. skrinka do kozmetického salonu, plachta atd...
a ešžte sa chcem spýtať robím v Alfe a teraz jej nahrávam peňmažný denník, môžem dávať napr. také ze kozmet. prípravky, drobný nákup - všetko do položky výdavky na materiál
a napr. nájomné, - dať ako prevádzková režia alebo ako to správne členiť ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať