Zavrieť

Porady

Internetovy obchod - registracia v obchodnom registri

Moze cesky internetovy obchod prevadzkovat internetovy obchod aj na Slovensku bez toho, aby bol zapisany v OR SR?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A prečo by nemohol?

    EvelinaO je offline (nepripojený) EvelinaO

    EvelinaO
    Potrebujem to vediet kvoli reklamacnym podmienkam. Ak je to cesky obchod, tak ma reklamacny poriadok CR, hoci prevadzkuje obchod na Slovensku?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Čo má spoločné rekl. poriadok s Obchodným registrom?

    EvelinaO je offline (nepripojený) EvelinaO

    EvelinaO
    Ak by bol registrovany na Slovensku, tak je jasne, ze plati reklamacny poriadok SR. A takto neviem. Ja sa v tom nevyznam, preto potrebujem poradit.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Myslím si, že ani iné zahraničné e-shopy nie sú registrovaný v SR kvôli reklamačnému poriadku. Ak dobre viem, tak existuje nejaké nariadenie EU, ktoré sa vzťahuje na reklamácie v každom čl. štáte.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    EvelinaO Pozri príspevok
    Moze cesky internetovy obchod prevadzkovat internetovy obchod aj na Slovensku bez toho, aby bol zapisany v OR SR?
    čo to znamená "prevádzkovať internetový obchod aj na Slovensku"?
    myslíš, že z toho českého bude zasielať tovar aj zákazníkom na Slovensko?
    alebo tu vytvorí vlastný internetový obchod (napr. s príponou .sk) a bude tu mať aj ľudí, ktorí mu na to budú dohliadať a aj napr. kancelárske/skladové priestory budú na SVK?
    tovar bude zasielať z ČR alebo zo SVK zákazníkom na SVK?
    ...
    otázke ja tak široko koncipovaná, že môžu byť všetky odpovede dobré aj zlé

    EvelinaO je offline (nepripojený) EvelinaO

    EvelinaO
    Ide o obchod s priponou .sk, ceny boli v eurach, ak si nepozries kontaktnu adresu, ani nezistis, ze ide o ceskeho prevadzkovatela.

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Cize cesky prevadzkovatel zapisany v CR ma eshop aj na domene .cz aj .sk. ANO, samozrejme moze ;-)
    EvelinaO Pozri príspevok
    Moze cesky internetovy obchod prevadzkovat internetovy obchod aj na Slovensku bez toho, aby bol zapisany v OR SR?
    Tým,že niečo robíš v danej krajine,čokoľvek vo forme podnikania a máš koncového zakazníka v danej krajine,nemáš na vyber ako akceptovať podmienky danej krajiny.Inak asi nikto nebude od teba kupovať bol by hlúpy,nie?Kupť niečo na nemať to šancu vyrklamovať podľa zakonov tak to by som sa pozrel kto by niečo take robil?

    Internetovy obchod - registracia v obchodnom registri

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.