Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nandrolon
mnohí nemajú iné východisko,
zamestnávatelia nechcú zamestnancov hlavne ak sa jedná o profesie kde je nárazovo veľa roboty a potom hluché obdobie. Ako napr. stavebníctvo.

Ako zamestnávateľ by si iste neplatil 10 ludí ak by nemali roboty a prepúšťa sa ťažko. Ale ak máš 3 stálych, a v prípade viac roboty dáš robotu 10 SZCO tak je to iné. Ale toto je len krátkodobé a výhodné hlavne pre zamestnávateľa. Ver, skoro každý by bral byť zamestnancom, aspoň tých čo poznám ja v mojom okolí. Nikto neni happy, že je živnostníkom. Je to skôr z núdze cnosť.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nandrolon Pozri príspevok
živnostníci vs zamestnanci = večná dilema = offtopic.
rovnako môžem ja napísať že choďte všetci robiť zamestnancov, bude vám lepšie, však načo robíte "dobrovoľných mučeníkov a záchrancov zemegule" ešte keď sa vám to ani neoplatí... ale nenapíšem...
No tak sa hlásim k tebe za zamestnanca. Mám ešte aj kopu kamarátov. Berieš aj tých?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

evina Pozri príspevok
Ak niekto napíše, že zaplatí na DPH, znanemná to, že si už vstup odpočítal. Daňová povinnosť znamená vstup mínus výstup....

Máš prístup k viac ako polovici daňových priznaní živnostníkov?
Daňová povinnosť znamená výstup mínus vstup.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Gabi03 Pozri príspevok
Daňová povinnosť znamená výstup mínus vstup.
A to tu o čom hovoríte? Aký vstup? Aký výstup? Niečo som v zákone nepostrehol? Zrejme nie som samostatný účtovník.

Od kedy sme to v Európskej únii?
Naposledy upravil marjankaj : 30.08.11 at 20:01
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

marjankaj Pozri príspevok
A to tu o čom hovoríte? Aký vstup? Aký výstup? Niečo som v zákone nepostrehol? Zrejme nie som samostatný účtovník.

Od kedy sme to v Európskej únii?
Mariankaj:

veď automobilky a fabriky skoro všetky prijímajú zamestnancov, a ani platovo to určite nebude horšie ako u polovice zamestnaných samostatných účtovníkov, ale asi sa im moc nechce makať 176 hodín mesačne za 600 hrubého, čo ?

Mariankaj: samostatný účtovník by mal vedieť že daňová povinnosť o DPH je:
DPH na výstupe - /mínus/ DPH na vstupe, nie opačne.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Gabi03 Pozri príspevok
Daňová povinnosť znamená výstup mínus vstup.
Ak by sme už naozaj chceli byť presní, tak ide o rozdiel medzi vstupom a výstupom, pretože môžem mať vstup vyšší, a potom..... že by negatívna daňová povinnosť alebo nadmerný odpočet....

Ale ak chcem upraviť parafrázu gabi, tak presne - daňová povinnosť vzniká dodaním tovaru, služby alebo prijatím platby - §19 zákona a žiadnym rozdielom..........

ale to samozrejme nie je podstatné, v tom kontexte to bolo upozornenie pre nandrolona, že v príspevku na ktorý reagoval bolo už samozrejme so vstupom počítané.
Myslím, že moje príspevky na Porade asi potvrdili, že rozumiem o čom je DPH, výstup alebo vstup, len stále nechcem pochopiť, že Porada je už o niečom úplne inom ako o nezištnej pomoci.
Naposledy upravil evina : 31.08.11 at 05:47
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Nandrolon Pozri príspevok
Mariankaj:

veď automobilky a fabriky skoro všetky prijímajú zamestnancov, a ani platovo to určite nebude horšie ako u polovice zamestnaných samostatných účtovníkov, ale asi sa im moc nechce makať 176 hodín mesačne za 600 hrubého, čo ?

Mariankaj: samostatný účtovník by mal vedieť že daňová povinnosť o DPH je:
DPH na výstupe - /mínus/ DPH na vstupe, nie opačne
.
Marjankaj ako samostatný účtovník asi čítal paragraf 19

Ak chcem niekoho kritizovať mal by som ovládať zákon, takže ešte raz.

Daňová povinnosť vznika dodaním tovaru, služby alebo prijatím platby.
Naposledy upravil evina : 31.08.11 at 05:49
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

evina Pozri príspevok
Ak by sme už naozaj chceli byť presní, tak ide o rozdiel medzi vstupom a výstupom, pretože môžem mať vstup vyšší, a potom.....

Ale ak chcem upraviť parafrázu gabi, tak presne - daňová povinnosť vzniká dodaním tovaru, služby alebo prijatím platby - §19 zákona a žiadnym rozdielom..........

ale to samozrejme nie je podstatné, v tom kontexte to bolo upozornenie pre nandrolona, že v príspevku na ktorý reagoval bolo už samozrejme so vstupom počítané.
Myslím, že moje príspevky na Porade asi potvrdili, že rozumiem o čom je DPH, výstup alebo vstup, len stále nechcem pochopiť, že Porada je už o niečom úplne inom ako o nezištnej pomoci.
Rozdiel medzi vstupom a výstupom, keď je vstup vyšší, tak je to nadmerný odpočet. A nie daňová povinnosť.

evina Pozri príspevok
Marjankaj ako samostatný účtovník asi čítal paragraf 19

Ak chcem niekoho kritizovať mal by som ovládať zákon, takže ešte raz.

Daňová povinnosť vznika dodaním tovaru, služby alebo prijatím platby.

Absolútne odmietam kritiku ohľadne úpravy TVOJEJ chyby! Ja som len dobrosrdečne, dokonca s upozornením , dovolila si upraviť zlú terminológiu. Pre prípadných zablúdencov - nováčikov, ktorý si to môžu zapamätať a tak ich popliesť.
To, že komu si to určila ako upozornenie ma absolútne nezaujíma. Ja som len upravila zlú terminológiu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Gabi03 Pozri príspevok
Rozdiel medzi vstupom a výstupom, keď je vstup vyšší, tak je to nadmerný odpočet. A nie daňová povinnosť.




Absolútne odmietam kritiku ohľadne úpravy TVOJEJ chyby! Ja som len dobrosrdečne, dokonca s upozornením , dovolila si upraviť zlú terminológiu. Pre prípadných zablúdencov - nováčikov, ktorý si to môžu zapamätať a tak ich popliesť.
To, že komu si to určila ako upozornenie ma absolútne nezaujíma. Ja som len upravila zlú terminológiu.
Stalo sa ....

terminológia pre nováčikov je úplne zlá aj moja aj Tvoja o plusoch a mínusoch, tie zákon nepozná.

Ja som len parafrázovala, nakoľko debata nebola odborná zo strany
NAndrolona, tak som si to mohla dovoliť. Takže oprava nie je opravou, ja ju tak nevnmímam, ... ale to sa v živote stáva.

Zákon o DPH pozná daňovú povinnosť, právo na odpočet atď. atď. a nehovorí o žiadnom výstup mínus plus ani vstup mínus výstup, ale hovorí:



(2) Na účely tohto zákona sa vlastnou daňovou povinnosťou rozumie prevýšenie celkovej výšky dane za príslušné zdaňovacie obdobie okrem dane pri dovoze tovaru nad celkovou výškou odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie..- to pre tých nováčikov....
Naposledy upravil evina : 31.08.11 at 06:01
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

samozrejme ja som nepísal kedy vzniká daňová povinnosť, to je hádam jasné aj školákovi, ale ako sa počíta odpočet, resp. odvod dane.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Myslím, že už dlho je to tu mimotémy, niekto to tu dobre zamrníkoval.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Nandrolon Pozri príspevok
samozrejme ja som nepísal kedy vzniká daňová povinnosť, to je hádam jasné aj školákovi, ale ako sa počíta odpočet, resp. odvod dane.
Celé to vzniklo od Tvojej reakcie na príspevok 220870, kde on hovorí o odvedenej dani....a Ty si tam zamontoval, že si predsa aj odpočíta...... tak som Ťa upozornila, že ak odviedol, už si aj odpočítal......

No ale reagovala som na Teba aj preto, že bez vyjadrení sa danej téme k veci si bol neslušne zameraní na žinostníkov....toť vsjo
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

áno, reagoval som preto, lebo mi to pripadalo ako keby "zamestnanec neodvádzal DPH", tak som len chcel upresniť, že zamestnanec DPH neodvádza, on ho rovno CELÉ PLATÍ z vlastných už raz zdanených prachov...
budem rád, ak sa už budeme držať témy...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Nandrolon Pozri príspevok
áno, reagoval som preto, lebo mi to pripadalo ako keby "zamestnanec neodvádzal DPH", tak som len chcel upresniť, že zamestnanec DPH neodvádza, on ho rovno CELÉ PLATÍ z vlastných už raz zdanených prachov...
budem rád, ak sa už budeme držať témy...

...hlavne

P.s. len na margo - a živnostník nekupuje tovar a služby pre svoju osobnú spotrebu, tak ako zamestnanec?
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

žiadny živnostník "platca DPH" neplatí DPH zo svojho, on je iba tzv. "vyberač", platí to vždy koncový zákazník, teda nie živnostník ktorý s tým podniká. Na to si už akosi zabudla ty "odborník".
To, že niekto považuje cudzie peniaze za svoje JE JEHO PROBLÉM, ale DPH ide z kapsy zákazníka !
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať