Zavrieť

Porady

kúpa domu

km30 km30

km30 je offline (nepripojený) km30

Ahojte potrebujem poradiť, chcem kúpiť dom, ktorý už je asi raz predaný, pričom majiteľka trvá na tom, že je stále jej (možno netuší, čo podpísala). Na katastri nie je meno zmenené, ale nový majiteľ má vraj KP zmluvu. Radila som sa aj s právnikom, ale nevedel mi poradiť, kým nevidel údajnú kúpno-predajnú zmluvu. Ako sa vyhnem právnym problémom zo strany údajne prvého kupujúceho? Stačilo by zo strany majiteľky podpísať čestné prehlásenie, že dom nepredala? Dakujem za pomoc.
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

km30 Pozri príspevok
Na dome nie je plomba ani nebol podaný návrh na zápis do katastra.
No to už mi je záruka, že kupovaná nehnuteľnosť je OK !...

Dievča zlaté, potúch nemáš, aké podvody v realitách sa robia...

Vždy keď kupuješ nehnuteľnosť, kupuješ mačku vo vreci. Nevieš, čo sa z toho vreca vykľuje. A tuto ako na dlani niekto krúti, múti a ty furt len to svoje...
3 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

km30 Pozri príspevok
Na dome nie je plomba ani nebol podaný návrh na zápis do katastra.
Ale veď im je to JEDNO.
Oni to platiť nebudú.
Aká otázka , taká odpoveď.

Aj tu dávam vyriešené (pardon , už som dal).
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

km30 Pozri príspevok
Na dome nie je plomba ani nebol podaný návrh na zápis do katastra.
danushka Pozri príspevok
No to už mi je záruka, že kupovaná nehnuteľnosť je OK !...

Dievča zlaté, potúch nemáš, aké podvody v realitách sa robia...

Vždy keď kupuješ nehnuteľnosť, kupuješ mačku vo vreci. Nevieš, čo sa z toho vreca vykľuje. A tuto ako na dlani niekto krúti, múti a ty furt len to svoje...
Tak veru,
ako Danushka píše nemáš potuchy čo sa deje s nehnuteľnosťami.

Vlastný prípad... kúpa nehnuteľnosti, na LV boli ťarchy o kt. som vedela. Podpísala sa kúpna zmluva dali sa papiere na kataster a vtedy ešte pred prepisom sa na LV objavilo dalšie záložné právo.

Pretože kataster nekoná zo dňa na deň ale sú tam nejaké intervali. Na nete sa kataster aktualizuje raz týždenne. Ty si pozrieš v nedeľu alebo v pondelok LV je čisté, a o týždeň tam môže byť záložné právo, exekučné záložné právo, alebo aj iný vlastník.
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
rudopp Pozri príspevok
Ale veď im je to JEDNO.
Oni to platiť nebudú.
Aká otázka , taká odpoveď.

Aj tu dávam vyriešené (pardon , už som dal).
Že ty nejdeš za sudcu. Tie prípady, čo sa ťahajú roky by boli vyriešené skôr ako by sa ti dostali na stôl.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No ja si myslím, že je to nejako takto.
Pani Veronika je stále majiteľkou, jej vnuk má splnomocnenie a teraz naháňa čo najviac kupcov. Zinkasuje peniaze terebárs aj od desiatich a môžete ho hľadať. Dom ostane Veronike a prachy budú fuč.
2 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

marjankaj Pozri príspevok
Že ty nejdeš za sudcu. Tie prípady, čo sa ťahajú roky by boli vyriešené skôr ako by sa ti dostali na stôl.
Že som ja debil kedysi šiel na strojarinu a nie na právo.
0 0
km30 km30

km30 je offline (nepripojený) km30

Dakujem všetkým za rady, podľa všetkého sa tomu domu vyhnem oblúkom. Nemám inú možnosť ak nechcem prísť o peniaze aj dom.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať